Hned na druhém místě skončily osoby hledané z důvodu příkazu k zatčení nebo podezřelí či obvinění z trestné činnosti. „Při pátrání po pohřešovaných se opakují stále stejné důvody k odchodu. Tím nejčastějším jsou rodinné problémy, neshody mezi partnery nebo mezi rodiči a dětmi,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Dalším jsou potíže finančního rázu a u dětí nebo mladistvých pak obavy z reakce rodičů na neúspěchy ve škole. V současné době probíhá zatím bez výsledku pátrání po třech mužích. Prvním pohřešovaným je 47letý Václav Zobaník.

Ten odešel z místa svého trvalého bydliště v září roku 2006 a zanechal po sobě jen dopis, že odjíždí na Šumavu. Od té doby se po něm slehla zem.

Marně pátrají policisté také po 51letém Jiřím Zbořilovi. Invalidní důchodce se nejčastěji pohyboval v ubytovnách pro bezdomovce a hernách a zmizel zhruba před čtyřmi lety. Ani jej se dosud nepodařilo nalézt.

Posledním je pak 30letý Jiří Navrátil. Na toho bylo vydáno pět příkazů k zatčení a jeden k dodání do výkonu trestu. I on je nezvěstný.

„Policistům se ani přes intenzivní pátrání nepodařilo zjistit místo pobytu hledaných osob nebo je zadržet. Proto se obrátili na veřejnost o spolupráci,“ řekla Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov se mohou lidé, kteří někoho z pohřešovaných spatřili, obrátit buď na bezplatnou linku policie 158 nebo na některou služebnu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika