Ve výšce padesát metrů začal muži vynechávat jeden válec motoru jeho letadla. Když tuto závadu pilot zjistil, pokusil se vrátit zpět na letiště, ale při pravotočivé otáčce nezvládl řízení a zřítil se z výšky třicet metrů. Zraněného odvezl do Fakultní nemocnice v Olomouci vrtulník.

„Před chvílí jsem volal do nemocnice a tam mi řekli, že pilotův zdravotní stav je stabilizovaný. Má zlomené obě nohy v kotníku a pohmožděniny po celém těle,“ uvedl ve čtvrtek 16. srpna v poledne zaměstnanec hranického aeroklubu, který nechtěl uvést své jméno.

Jak dodal, byla to jedna z typických chyb, které zraněný pilot dělal. Stejnou příčinu, tedy pochybení pilota, určil i na místo přivolaný inspektor Letecké amatérské asociace České republiky, který za důvod nehody určil nesprávné manévrování letadla při vysazení válce motoru.

„Případem se policisté budou i nadále zabývat. Na letadle vznikla škoda minimálně ve výši 75 tisíc korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podobný případ, pád lehkého letadla, se ve středu udál i u Moravičan na Šumpersku. Zde se ale nehoda obešla bez zranění.