„Devětadvacetiletý muž z Karvinska vyráběl v Hranicích a okolních lesích pervitin od začátku dubna až do svého zadržení. Stalo se tak nejméně v 25 případech,“ informovala policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Část drogy použil pro vlastní potřebu, část prodal a část odevzdal stejně starému muži z Hranic, který byl zadržen společně s ním, jako protislužbu za ubytování.

„Zmíněný muž z Hranic od něj odebíral pervitin od února letošního roku. Část užil pro vlastní potřebu, zbytek prodával v ceně 500 korun za jeden odběr. V jeho bytě navíc byla nalezena kompletní varna pro výrobu drogy,“ uvedla Michaela Sedláčková.

Oběma mužům hrozí za výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek jeden až pět roků vězení. Zatčený vařič z Karvinska však putoval za mříže okamžitě.

„Byl dopraven do věznice v Ostravě, kde si odpyká trest za předchozí výrobu drog,“ dodala policejní mluvčí. Kromě toho dopadli policisté ve čtvrtek večer v Hranicích dalšího muže, který zřejmě patří k místní drogové scéně.

„Jednalo se devatenáctiletého mladíka z Hranic, který měl u sebe filmovku s látkou připomínající metamfetamin. Po provedení všech nezbytných úkonů byl mladík propuštěn, látka byla poslána k odborné analýze,“ sdělila Michaela Sedláčková.

Pokud rozbor ukáže, že se skutečně jedná o pervitin, hrozí mladíkovi trest za nedovolenou výrobu a držení omamných látek.