„Stíháno bylo 19 osob, 12 z nich si už přitom odpykává trest ve věznici v Olomouci,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov byla u čtrnácti případů prokázána také distribuce drog. „K nejčastěji zneužívaným drogám na Přerovsku patřila marihuana, pervitin, v jednom případě se jednalo o kokain a tablety extáze,“ vyjmenovala mluvčí.

Policisté kromě toho řešili také jeden kuriózní případ, kterého se dopustil 40letý muž z Lipenska. Toho policisté viní z trestného činu neoprávněného podnikání a nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek.

„Pachatel prostřednictvím regionálního tisku a internetu nabízel možnost získání léků Viagra a Adipex bez lékařského předpisu,“ popsal policista Jaroslav Přidal ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Přerově.

Muž navíc nabízel lidem také zaslání potravinového doplňku, které prodával za výrazně vyšší ceny než v lékárnách.

„Nejméně od 154 osob z celé republiky získal částku zhruba 403 tisíc korun, která pak skončila na jeho účtu. Prodával léky i přesto, že jsou vázány na lékařský předpis a pro nakládání s nimi je nutné povolení k zacházení, kterým však muž nedisponoval,“ uvedl Přidal.

Prodejem léku adipex muž porušil i zákon o návykových látkách, protože lék je směsí, jejíž jednou složkou je i psychotropní látka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika