Desetiletou dívku přehlédl na přechodu pro chodce pětatřicetiletý cyklista na třídě 1. máje v Hranicích, který jel od obchodního domu Albert směrem do centra.

„Při nehodě zachytil řídítky o levý bok chodkyně a následně oba spadli na vozovku,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dívka je lehce zraněná, léčit se bude zhruba sedm dnů.

Další havárii zavinil v Přerově v ulici bratří Hovorkových osmnáctiletý řidič motocyklu. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení a na přechodu pro chodce přehlédl pětašedesátiletého muže. Poškozený šel směrem ke hřbitovu a vedl jízdní kolo. Po střetu s motocyklem upadlo kolo na chodce a ten utrpěl lehké zranění,“ popsala srážku policejní mluvčí.

Také třetí nehodu měla na svědomí nepozornost – v tomto případě však ovlivněna alkoholem. „Opilý cyklista se v neděli v Erbenově ulici v Hranicích plně nevěnoval řízení kola. Nezvládl řízení a upadl na vozovku,“ uvedla mluvčí Zajícová. Muže po nehodě převezla záchranka do nemocnice. Lékaři zjistili, že těžké zranění si bude léčit dva až tři měsíce.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika