„Svědek nehody uvedl, že řidič hondy jel pouze na zadním kole svého motocyklu. Havaroval v ulici Žernava na silnici mezi zahrádkářskou kolonií a křižovatkou s ulicí Olomoucká,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Motocyklista nejprve projel mírnou levotočivou zatáčku, ale na rovném úseku vozovky už svůj motocykl neuřídil. „Vyjel do měkkého zatravněného silničního příkopu a havaroval u vjezdu do zahrádkářské kolonie,“ uvedla Sedláčková.

Mladý muž na následky těžkých zranění na místě zemřel. „Motocykl policie zajistila kvůli znaleckému zkoumání, přičemž materiální škoda je 30 tisíc korun,“ podotkla mluvčí. Policejní statistiky z letošního roku jsou na Přerovsku alarmující.

Oproti loňskému roku totiž vzrostl počet nehod se smrtelnými následky o téměř sto procent. „Zatímco v loňském roce jich bylo devět, letos je jich už devatenáct,“ konstatovala Sedláčková.

Nehody motorkářů jsou na silnicích poměrně časté. Většinou se však jedná o srážky motocyklů s automobily. Případ, který se stal v Přerově-Předmostí, je spíše ojedinělý. Mezi hlavními příčinami havárií řidičů motocyklů je hazardní a rychlá jízda. „Příliš spoléhají na kvalitu a sílu svých strojů a přeceňují vlastní schopnosti,“ uzavřela mluvčí Sedláčková.