Projíždějící řidiči se při pohledu na vozovku nestačili divit – celkem pět havarovaných aut bylo totiž volně rozhozeno v příkopech a na poli.

Podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové se srážka naštěstí obešla bez vážnějších následků a při nehodě byl pouze lehce zraněn jeden z řidičů. Materiální škody byly však vyčísleny na 450 tisíc korun.

První nehoda se stala ve čtvrt na pět odpoledne. Řidič Volkswagenu Passat jel od Slavíče směrem na Hranice a asi pět set metrů za obcí vyjel kvůli mikrospánku s autem do protisměru, kde se střetl s projíždějící Škodou Octavia.

„Její řidič byl v důsledku nárazu s autem odhozen do silničního příkopu ve svém směru jízdy. Vozidlo volkswagen sjelo poté do příkopu a do pole ve směru na Hranice,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při nehodě utrpěl lehké zranění řidič octavie a škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 360 tisíc korun.

K další nehodě došlo vzápětí. Řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel v levém jízdním pruhu po čtyřproudé komunikaci směrem od Hranic na Slavíč a nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem Peugeot, které jelo před ním. „Narazil do peugeotu, který byl vlivem srážky odhozen na další vozidlo Škoda Felicia, které jelo před ním,“ popsala dále mluvčí. Škoda byla vyčíslena na 90 tisíc korun a ke zranění osob nedošlo.