Jeden sud vypadl na pole v blízkosti Oseku nad Bečvou, další dva zůstaly ležet v obci. Každý sud obsahoval dvě stě litrů bílé látky tekuté konzistence. Podle vedoucího chemické a technické služby Hasičského záchranného sboru v Přerově Radka Buryánka byla v sudech látka Emcroil, která se používá jako penetrace do betonu.

„Je to přípravek na ošetření a dodatečnou úpravu betonu,“ vysvětlil Buryánek. Při odstraňování následků havárie byli hasiči vybaveni speciálními jednorázovými protichemickými obleky kvůli obávám z jedovaté látky.

„Po příjezdu chemického automobilu hasiči nalezené sudy předali pracovníkům obecního úřadu v Oseku nad Bečvou, kteří je převezli do sběrného dvora v obci. Odebrané vzorky pak předali k analýze do Chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm. Výsledky rozboru budou známy až za měsíc,“ informovala tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Jak dodala, o několik minut později nahlásil ztrátu sudů jejich vlastník, který další postup konzultoval s policií a se starostkou obce. Důvodem nehody byla podle prvotních šetření technická závada na vozidle, kterou řidič vysvětlil jako uvolnění bočnice u nákladního auta. Při nehodě nedošlo k poškození životního prostředí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika