Klidný pro hasiče, ale náročný pro policisty byl letošní průběh silvestrovské noci na Přerovsku. Zatímco hasiči tentokrát nemuseli vyjíždět k požárům, způsobeným zábavnou pyrotechnikou, policisté měli plné ruce práce s opilými řidiči.

Silvestrovských oslav využil ke krádeži také neznámý zloděj, který se vloupal do rodinného domu v obci na Hranicku a prvního ledna nad ránem byl v pasáži v Přerově dopaden celostátně hledaný pachatel, který nakonec skončil ve vazební věznici.

„Policejní hlídka kontrolovala ve tři čtvrtě na čtyři ráno v pasáži v Kratochvílově ulici totožnost jedné osoby a zjistila, že se jedná o muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ popsala průběh silvestrovské noci přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov byl čtyřiadvacetiletý muž ihned po zadržení převezen do vazební věznice v Olomouci.

Opilí řidiči vráželi do sloupů, aut a značek

Problémy měli letos na Silvestra policisté hlavně s řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Už den před oslavami konce roku zavinil nehodu 28letý řidič, který jel ve voze Opel od Kojetína do Kroměříže.

„Nevěnoval se řízení, vyjel mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Sedláčková.

Viník sice z místa nehody utekl, ale policisté ho krátce poté dopadli v místě jeho trvalého bydliště. „Dechová zkouška u něj naměřila 3,21 promile alkoholu. Škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Muž navíc nevlastnil řidičský průkaz, takže mu hrozí obvinění ze dvou trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Na Silvestra nad ránem usedl za volant pod vlivem návykové látky také 47letý muž, který jel ve vozidle Peugeot v Přerově po ulici Hranická směrem do Čekyně.

Muž nejprve poškodil dopravní značku, a poté ještě narazil do odstaveného vozidla Daewoo, které při posunutí poškodilo další vůz. Také tento řidič havaroval opilý a policisté mu naměřili 3,23 promile alkoholu. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 135 tisíc korun.

Poslední případ, který nakonec skončil zásahem proti agresivnímu opilci, se stal během silvestrovské noci. Policisté pronásledovali asi hodinu po půlnoci vozidlo, protože jeho řidič svou jízdou ohrožoval bezpečnost silničního provozu a byl podezřelý, že řídí pod vlivem alkoholu.

Muže zadrželi v Bystřici pod Hostýnem, kde auto narazilo do zaparkovaného vozidla. „Policejní hlídka musela proti agresivnímu muži použít donucovací prostředky, a poté byl předán kolegům z okresu Kroměříž,“ doplnila Sedláčková. Dechová zkouška u muže prokázala 2,09 promile alkoholu.

Vykradli jim domek

Po návratu ze silvestrovské oslavy zůstaly jen oči pro pláč majitelům rodinného domu v obci na Hranicku, do kterého se během noci vloupal neznámý zloděj.

Do objektu vnikl po vypáčení okna v dětském pokoji a z kuchyně odcizil finanční hotovost a fotoaparát a způsobil tak škodu 40 tisíc korun.

Hasiči hlásí klid

Naproti tomu hasiči měli o poznání klidnější noc. „Tentokrát jsme neměli ani jeden výjezd k požáru nebo zranění, které by vzniklo při neopatrné manipulaci se zábavnou pyrotechnickou,“ shrnul operační důstojník hasičů Jiří Vrba.

Zdravotníci zašívali jen drobné rány Silvestrovská noc se podle přerovských zdravotníků obešla bez vážnější újmy na zdraví lidí.

„Ošetřovali jsme pouze drobnější úrazy, které vznikly při rvačce nebo pod vlivem alkoholu. Zašívali jsme tržné rány, žádný závažný exces zaznamenán nebyl,“ popsal průběh silvestrovské noci na chirurgické ambulanci přerovské nemocnice lékař Martin Mráz.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika