„Vyhrožovala jí zabitím a začala poškozenou bít pěstmi do hlavy, škrábala ji na rukou a kopala do ní, “ popsala neobvyklý případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Opilá žena ohrožovala sousedy i policisty

Podle jejích slov se napadená pokoušela před běsnící sousedkou přibouchnout dveře. „Útočnice se však za ní rozběhla a přivřela jí ruku do dveří,“ řekla mluvčí. Poškozená nakonec agresivní ženu vystrčila ze dveří a přivolala telefonem na místo policii. Během čekání na muže zákona opilá žena bouchala na dveře a okna domu s tím, že ji stejně zabije.

Útoku neunikl ani manžel napadené. Když se vracel domů, tak si ho podezřelá všimla a zaběhla do svého domu pro sekyru. Nejprve začala muži sprostě nadávat, pak mu vyhrožovala zabitím a nakonec po něm hodila sekyrou. Ta ale naštěstí dopadla před muže a nikoho nezranila.

Do napjaté atmosféry přijela hlídka kojetínských policistů, která se ale podobně jako manželé setkala pouze s výhrůžkami a útoky. Policisté byli proto přinuceni nasadit ženě pouta a odvést ji na služebnu, odkud byla převezena do přerovské nemocnice.

Lékaři zjistili, že má žena 1,49 promile alkoholu v krvi a poslali ji na vystřízlivění do protialkoholní stanice. Agresorka je podezřelá z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.