Olomoučtí strážníci posílí hlídky na všech městských hřbitovech. „Pokud nebudou hřbitovy zamčené, strážníci je zkontrolují i v noci,“ uvedla mluvčí městské policie Lenka Prošková.

Dodala, že strážníci budou hlídat i dopravu u ústředního hřbitova a připravují i další kroky. „Zvýšená aktivita strážníků začne o tomto víkendu a potrvá až do konce příštího víkendu,“ upřesnila Lenka Prošková.

„V prostoru hřbitova budeme dohlížet jak na dodržování předpisů v úseku dopravy, tak na bezpečnost samotných návštěvníků,“ informoval zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek. „Větší koncentrace lidí láká ke krádežím. Na hřbitovech se budeme vyskytovat několik dní před i po Památce zesnulých,“ doplnil Komínek.

„Hlídky strážníků budou městský hřbitov v Prostějově kontrolovat ve zvýšené míře a přitom dohlížet také na zaparkovaná auta poblíž hřbitova. Za stěrače řidiči dostanou informační lístky s upozorněním, že se nevyplatí nechávat v autě odložené věci,“ uvedl ředitel Městské policie v Prostějově Jan Nagy. O pomoc při zajištění pořádku požádalo také město Plumlov. Při nočních službách budou hřbitov v období svátku zesnulých kontrolovat častěji.

Také šumperští městští policisté chystají častější kontroly na hřbitovech a parkovištích kolem nich. „Nechali jsme vyrobit dodatkové tabulky pod dopravní značky, které řidiče upozorňují na vykrádání aut. V následujících dnech je budeme rozmisťovat právě na parkoviště u hřbitova a krematoria. Před svátky tam také posílíme hlídky,“ řekl velitel městské policie Zdeněk Doležal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika