VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ KREJČIŘÍK

Tomáš Krejčiřík

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ondřej Gregor Brzobohatý zahraje v Prostějově. Doprovodí ho Marta Jandová

Olomoucký kraj - Herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý se v rámci Universum tour představí také v Prostějově.

Za vraždu novorozence v Přerově dostala matka 16 let

Olomouc/Přerov - Olomoucký krajský soud v pátek potrestal matku z přerovské ubytovny za vraždu novorozence 16 lety vězení.

Strykery i Humvee. Armádní konvoj USA projede krajem. Kde jej můžete spatřit?

Olomoucký kraj - Vojenští nadšenci si užijí. Opět si budou moci vyfotit a natočit americké obrněnce Strykery a legendy Humvee, a to na cestě konvoje US Army Olomouckým krajem.

AKTUALIZOVÁNO

Soud s lihovou mafií: šéf Radek Březina jde na 13 let do vězení

Olomoucký kraj – Krajský soud v Olomouci v úterý dopoledne uznal vinnými všech osm mužů obžalovaných v případu takzvané lihové mafie. Soudce to oznámil při vynášení rozsudku.

Lidé musejí na parketu tančit, říká funková legenda Maceo Parker

Přerov – Ze saxofonu se ozve drásavé kvílení, a pak se Maceo Parker vydá tanečním krokem k baskytaristovi Rodneymu Curtisovi. Našlapuje zvolna v rytmu funky, a když přijde až k němu, lehce se nakloní k jeho saku, jako by si k němu šel přičichnout. Nakonec se začne sám sobě smát. Dvě a půl hodiny trvající energická show krále funku, který v sobotu večer uzavřel třicátý ročník Československého jazzového festivalu v Přerově, se nedá slovy popsat. Tu zkrátka musíte vidět.

V Kozlovicích pořádají velké noční akce, místní si stěžují na hluk

Přerov – Hluk v nočních hodinách a silný zápach z grilování trápí několik lidí z místní části Kozlovice, kteří bydlí nedaleko tamějšího sportovního areálu. Tam se podle nich konají v létě téměř každý týden velké akce pro veřejnost a firmy, kterých se účastní stovky lidí a končí často až v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách.

Město uvažuje o navýšení kapacity mateřských školek

Přerov – Téměř sto dětí, které letos v březnu přišly k zápisu do mateřských škol, nebylo přijato. Město proto chce v příštím roce zřídit novou třídu. Aby zjistilo, jak moc velký zájem o ni bude, rozhodlo se rodičům zaslat speciální dotazník.

Máte staré padesátníky? Přispějte na sbírku v přerovské knihovně

Přerov – Nyní už neplatnými padesátihaléři můžete přispět ve sbírce v přerovské městské knihovně, které tímto podpoří léčbu onkologicky a hematologicky nemocných dětí. Staré mince lze do speciálních kasiček umístěných ve dvou odděleních vhazovat až do 30. června příštího roku. Poté bude neplatná měna směněna v České národní bance za platné peníze.

Archeologové našli u Oseku pozůstatky osídlení a 60 hrobů

Přerovsko – Tisíce let staré pozůstatky objevili olomoučtí archeologové v okolí Oseku nad Bečvou. Ti v lokalitě, která se nachází ve směru na Lipník nad Bečvou, a ve které se má budovat další část dálnice D1, provádí archeologický výzkum. U Oseku nalezli sídliště, v dalších částech pak pohřebiště a osídlení prvních zemědělců.

Rok napadal bývalou manželku, nyní je vykázán z bytu

Přerovsko – Osmatřicetiletý muž, který na Přerovsku od loňského roku napadal slovně i fyzicky svou bývalou devětatřicetiletou manželku, byl ve čtvrtek vykázán z jejich společného bytu. Během incidentů nešetřil velmi vulgárními nadávkami, vyhrožováním, fackami ani údery pěstí. „Zpravidla u nich bylo i jejich nezletilé dítě. I když žena utrpěla zranění, bála se reakce svého druha a nikdy lékařské ošetření nevyhledala," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Lidí bez práce opět začalo přibývat, na úřad se hlásí absolventi

Přerovsko – Nezaměstnanost v bývalém okrese Přerov se po mírném poklesu začala postupně zvyšovat. Podle analytiků úřadu práce se tak děje s přibývajícím počtem registrovaných absolventů škol. Na konci měsíce července nemělo práci Přerovsku celkem 8600 lidí, což je o 153 více než v červnu.

Opět trik s poraněnou nohou: podvodník okradl ženu o 55 tisíc

Přerov – Na svoji důvěřivost doplatila osmaosmdesátiletá seniorka z Přerovska, kterou ve středu odpoledne na jedné z ulic v Přerově oslovil neznámý muž s ženou, kteří se dotazovali na cestu k nemocnici.

Přerované do zimy přijdou o lávku U Tenisu

Přerov – Nejpozději v listopadu se v Přerově zbourá lávka U Tenisu, která je od povodní v roce 2010 v nevyho­vujícím technickém stavu.

Dřevohostické folkáč láká na folk i keltskou hudbu

Dřevohostice – Pestrá hudební nabídka a bohatý doprovodný program láká na devátý ročník festivalu Dřevohostické folkáč, který se odehraje v sobotu 17. srpna od 15 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

V Brodku se dokončuje kanalizace, řidiči musí počít s uzavírkami

Brodek u Přerova – V následujících dvou týdnech čeká městys Brodek u Přerova řada silničních uzavírek kvůli pracím na stavbě kanalizace a čistírny odpadních vod.

Historické vlaky a autobus nabídnou projížďku mezi Kojetínem a Tovačovem

Kojetín/Tovačov – Tradiční kulturní akce v Tovačově a Kojetíně doprovodí zvláštní vlaky, které budou v sobotu 17. a v neděli 18. srpna jezdit po železniční trati mezi oběma městy. 

Přerovská charita dostala nové auto, složilo se na něj 34 firem

Přerov - Ošetřovatelská a pečovatelská služba přerovské Charity v úterý obdržela nové auto, na jehož pořízení přispělo 34 firem, které se zapojily do projektu sociální automobil.

Rekonstrukce ZŠ U Tenisu? Bude mít zpoždění, zaseklo se "výběrovko"

Přerov – Zatímco na jiných školách na Přerovsku jsou rekonstrukční práce v těchto týdnech v plném proudu, na ZŠ U Tenisu v Přerově ještě žádné nezačaly. Zpozdily je komplikace u výběrového řízení, ve kterém byla na vítěznou firmu PSS Přerovská stavební podána námitka od jeho dalšího účastníka Pozemstav Prostějov.

Řidička srazila důchodkyni, s těžkým zraněním ji převezla do nemocnice

Přerov – Těžké zranění utrpěla pětašedesátiletá důchodkyně, poté co ji v pondělí kolem půl šesté večer srazilo auto v Palackého ulici v Přerově.

V Bochoři postaví kanalizaci a čističku odpadních vod za 80 milionů

Bochoř – Novou oddílnou kanalizaci a čističku odpadních vod začnou pravděpodobně ještě letos budovat v obci Bochoř. Dokončena by měla být v příštím roce.

V Kojetíně se připravují na hody, budou jíst pukače a vystoupí Stracené ráj

Kojetín – Krojovaný průvod, vystoupení národopisných souborů, soutěž v pojídání pukačů, jarmark nebo setkání harmonikářů. Nejen to čeká na účastníky kojetínských hodů, které se letos odehrají o víkend 16. až 18. srpna a vyvrcholí nedělním programem. Tomu bude vévodit Ječmínkova jízda králů, při kterém starosta předá hanácké chase Hodové právo.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka shodila na Přerovsku stromy i elektrické vedení

Přerovsko – Popadané stromy a spadlé elektrické vedení po sobě zanechala silná bouře, která se z neděle na pondělí přehnala také Přerovskem.

V Lipníku si lidé přivlastňují hnědé kontejnery na biodpad, hrozí jim pokuta

Lipník nad Bečvou – Problém s přesouváním a nedostupností hnědých kontejnerů na biodpad řeší momentálně Technické služby a pracovníci Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Někteří občané si je totiž umisťují do svých dvorů a zahrad, a tak ostatní občané poté nemají, kam umístit rostlinný odpad určený k vyhození.

Novou ředitelkou Střední zdravotnické školy bude Hana Čamborová

Hranice/Přerov – Už prvního srpna bude jmenována ředitelkou Střední zdravotnické školy v Hranicích a jejího odloučeného pracoviště v Přerově šestačtyřicetiletá Hana Čamborová.

Z Bochoře zmizelo v roce 1997 skoro sto domů

Bochoř – Téměř sto domů bylo po povodni v roce 1997 kompletně zničeno nebo musely být strženy v obci Bochoř na Přerovsku. V ní takové neštěstí tehdy nikdo nečekal. V její blízkosti totiž není kilometry daleko žádný větší vodní tok.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vlkoši se srazil motorkář s traktorem, silnice je už průjezdná

Vlkoš – Krátce po třinácté hodině došlo ve Vlkoši k dopravní nehodě, při níž se srazil motocykl s traktorem. Řidič motorky utrpěl středně těžká zranění. Do 14.30 hodin policisté odkláněli dopravu kvůli vyšetřování.

V létě hlásí zámky i hrady větší návštěvnost. Co ještě chystají?

Přerovsko/Hranicko – Historické památky na Přerovsku letos hlásí v půlce sezony zhruba stejnou návštěvnost jako minulý rok. I přesto jsou na tom finančně mnohdy lépe, protože se jim několik nově zorganizovaných akcí v létě vydařilo.

V Lipníku mají v parku novou zeleň, obměny se dočká i fasáda radnice

Lipník nad Bečvou – Zeleň v parku Komenského sady v Lipníku nad Bečvou se dočkala obměny. Byly v něm vykáceny některé poškozené a nemocné stromy, vysázeny nové, a také v něm byla zaseta tráva. Na nedávno zatravněné plochy se však nyní nesmí vstupovat. Obnovy se do října dočká i fasáda lipnické radnice.

Zloděj se v Rokytnici nešetřil, vykradl rovnou tři domy

Rokytnice – Pozornosti zloděje neunikly tři rodinné domy v obci Rokytnice na Přerovsku, ve kterých v noci z neděle na pondělí zmizely věci za téměř dvaatřicet tisíc.

AKTUALIZOVÁNO

Tah Olomouc - Přerov? Uzavírka! aneb Jak se mi jelo objížďkou

Přerovsko/Olomoucko – Pozorně sledovat oranžové cedule se v současných horkých dnech vyplatí na cestě z Olomouce do Přerova, která je tento týden uzavřena kvůli opravě mostu v obci Krčmaň.

Odvážné akty i přírodu ukazuje výstava fotografií Antonína Cikánka

Lipník nad Bečvou – Součástí třídenních Svatojakubských hodů v Lipníku nad Bečvou byla v sobotu i vernisáž výstavy lipnického fotografa Antonína Cikánka v galerii Konírna v prostoru Na Patře. Tu uvedl slovem jeho kamarád a renomovaný kolega Jindřich Štreit. Hosty rozptýlilo i hudební vystoupení Martina Cikánka a Blanky Prudilové.

VIDEO: V Dřevohosticích se sešli milovnici dechovky. Hráli, zpívali i tancovali

Dřevohostice – Na jubilejní dvacátý ročník Setkání dechových hudeb dorazily o víkendu do areálu dřevohostického zámku stovky příznivců tohoto oblíbeného hudebního žánru z širokého okolí. Oba dva dny se návštěvnost vždy blížila k pěti stům účastníkům. Vrcholem akce byly koncerty skupin Mistříňanka a Gloria.

VIDEO: Drahotuše hostily Anenskou dobovou pouť a ochotnickou výstavu

Drahotuše – Tropické teploty nad třicet stupňů o víkendu neodradily účastníky tradiční Anenské pouti v Drahotuších od návštěvy bohatého kulturního programu. Ten pro ně připravil od pátku do neděle místní osadní výbor společně se studiem Bez kliky.

Plavčík Eduard Hejduk: Když nemůžu horko vydržet, jdu do sprchy

Přerov – Jednašedesátiletý Eduard Hejduk pracuje na přerovském bazénu už jednadvacet let. Začal jako plavčík a poté pracoval v úpravně vody a jako údržbář. Ted v předdůchodovém věku se však vrátil zpěv ke svému počátečnímu zaměstnání.

Řidič srazil srnu, ta střet nepřežila

Hustopeče nad Bečvou – Dopravní nehoda, při níž auto srazilo srnu, se stala v sobotu kolem čtvrt na pět ráno na silnici první třídy u obce Hustopeče nad Bečvou na Hranicku.

Zloděj ukradl ze sklepa zimní výbavu

Přerov – Neznámý zloděj si z pátku na sobotu odnesl ze sklepní kóje v domě v ulici Otakara Jaroše v Přerově téměř kompletní zimní výbavu na hory.

AKTUALIZOVÁNO

Požár zasáhl téměř hektar lesa, hasiči s ním bojovali devět hodin

Týn nad Bečvou – Požár starého lesa u Týna nad Bečvou likvidovalo v sobotu od časných ranních hodin více než čtyřicet hasičů. Ti po téměř devíti hodinách plameny nakonec zlikvidovali a poté na místě hlídkovali dobrovolníci. Příčina vzniku ohně se vyšetřuje.

VIDEO: Jak se v Hradčanech vyhlašovalo krajské kolo soutěže Vesnice roku

Hradčany – Autobusová zastávka vyzdobená květinami, uklizené chodníky a posečená tráva. U vstupu do centra dění velký transparent s nápisem Vítáme Vás v Hradčanech! Koláčky a slivovice. Letošní vítěz krajské soutěže Vesnice roku ví, jak udělat na hosty dojem. Příjemnou atmosféru oslav podtrhla ještě více projížďka v kočáře.

Přerovský útulek pro psy nabízí i hlídání

Hranicko/Přerovsko – Více než pět let nemá město Hranice vlastní psí útulek. I když na něj má už zpracovanou projektovou studii, jeho stavba je v dohledné době velmi nepravděpodobná. Městští strážníci tedy musí převážet odchycené psy do Olomouce.

Děti mají nejraději šmoulovou, říká zmrzlinářka

Přerov – Podle pětadvacetileté Pavlíny, která prodává italskou zmrzlinu v jedné z přerovských cukráren, jdou nejvíce na odbyt osvěžující příchutě zmrzliny. Děti však prý mají nejraději šmoulovou.

V pavilonu chirurgie hořelo, naštěstí v něm nebyli lidé

Přerov – Požár v prázdném rekonstruovaném chirurgickém pavilonu přerovského nemocnice vznikl ve čtvrtek před desátou hodinou. Způsobily ho odštěpky ze svařování, které zapálily papírové krabice. Před příjezdem hasičů ho uhasili přítomní stavební dělníci.

V přerovské knihovně nejsou prázdniny nuda

Přerov – Soutěže pro hry a výtvarné dílny pořádá o letních prázdninách přerovská městská knihovna ve všech svých pracovištích. Pro hravé děti do patnácti let je připravena řada kvízů a her. Za splnění připravených úkolů dostanou mladí účastníci razítko do soutěžního listu a ty pak budou na konci prázdnin vyhodnoceny. Nejlepší soutěžící obdrží věcné ceny.

Lidé si za nadstandardy připlatí, lůžko však vyjde od příštího roku levněji

Přerovsko – Nemocnice musely po nedávném rozhodnutí brněnského Ústavního soudu zrušit nadstandardy stanovené vyhláškou ministerstva zdravotnictví. To znamená, že tyto služby nebudou dále proplácet zdravotní pojišťovny a pacienti za ně v konečném důsledku zaplatí více. Další plánovanou změnou je snížení poplatku za lůžko, o němž se definitivně rozhodne do konce roku. Nemocnice tak přijdou o několik milionů korun.

Jak se vydařila zahradní slavnost v Ornisu? Podívejte se

Přerov - Tradiční zahradní slavnost v neděli nalákala do areálu střediska Ornis řadu dětí s rodiči a další zvědavé návštěvníky zajímající se o přírodu a žvířata, která v ní žijí. Na všechny čekal bohatý program, který zahrnoval seznámení s živočichy ze záchranné stanice, projížďky na lodičce i jízdy na ponících. Setkání završil koncert hudební skupiny Ty Syčáci.

V parku Michalov vytrubovala Moravská Veselka

Přerov - Nedělní promenádní koncert v Michalově byl tentokrát ve znamení dechové hudby Moravská Veselka, jejíž členové pochází ze Sušic u Přerova. Hezké počasí a příjemná hudba nalákala do parku desítky posluchačů.

Motorkář se srazil u Opatovic s autem, utrpěl těžká zranění

Opatovice/Býš­kovice – K dopravní nehodě, při níž utrpěl motorkář těžké zranění, došlo v neděli v podvečer na silnici mezi obcemi Opatovice a Býškovice na Hranicku.

Měla jsem děti ráda a ony to poznaly, říká učitelka Ladislava Déduchová

Lobodice – Mezi pedagogy, kteří letos při příležitosti Dne učitelů obdrželi v Lichtenštejnském paláci v Praze medaile za dlouhodobou a vynikající pedagogickou činnost, byla i bývalá ředitelka Mateřské školy v Lobodicích Ladislava Déduchová. Ta obdržela společně s dalšími třinácti učiteli medaili 1. stupně, která je nejvyšším resortním oceněním, ve svých osmdesáti letech z rukou ministra školství.

Přerov chce cyklistům zprůjezdnit část jednosměrek, plánuje i novou pěší zónu

Přerov – Zlepšit dopravu cyklistů ve městě chce přerovský magistrát ideálně v příštím roce. Na základě ankety, kterou mezi nimi provedl v jarním měsících, vypracoval návrh úprav, které myslí nejen na milovníky kol, ale také na chodce. Nejdůležitější změnou bude plánované obousměrné zprůjezdnění jednosměrných ulic pro cyklisty na řadě míst v centru města. K němu by mělo dojít v ulicích Bratrská, Bartošova, Havlíčkova, Mostní, Sušilova a na náměstí T.G. Masaryka.

Lidí bez práce ubylo, ale zlepšení je zřejmě na konci s dechem

Přerovsko/Hranicko – Nezaměstnanost se díky sezónním pracím nadále snižuje. Podle prognóz analytiků úřadu práce bude tento klesající trend trvat do konce července. Na konci měsíce června hledalo práci na Přerovsku celkem 8477 lidí.

U lomu ve Výklekách vykradli audi, zmizely věci za 100 tisíc

Výkleky - Nechat odstavené auto u zatopeného lomu ve Výklekách se pořádně prodražilo majiteli vozu Audi A4, které vykradl v noci z neděle na pondělí neznámý zloděj.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT