VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ KREJČIŘÍK

Tomáš Krejčiřík

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za vraždu novorozence v Přerově dostala matka 16 let

Olomouc/Přerov - Olomoucký krajský soud v pátek potrestal matku z přerovské ubytovny za vraždu novorozence 16 lety vězení.

Lidé musejí na parketu tančit, říká funková legenda Maceo Parker

Přerov – Ze saxofonu se ozve drásavé kvílení, a pak se Maceo Parker vydá tanečním krokem k baskytaristovi Rodneymu Curtisovi. Našlapuje zvolna v rytmu funky, a když přijde až k němu, lehce se nakloní k jeho saku, jako by si k němu šel přičichnout. Nakonec se začne sám sobě smát. Dvě a půl hodiny trvající energická show krále funku, který v sobotu večer uzavřel třicátý ročník Československého jazzového festivalu v Přerově, se nedá slovy popsat. Tu zkrátka musíte vidět.

V Kozlovicích pořádají velké noční akce, místní si stěžují na hluk

Přerov – Hluk v nočních hodinách a silný zápach z grilování trápí několik lidí z místní části Kozlovice, kteří bydlí nedaleko tamějšího sportovního areálu. Tam se podle nich konají v létě téměř každý týden velké akce pro veřejnost a firmy, kterých se účastní stovky lidí a končí často až v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách.

Město uvažuje o navýšení kapacity mateřských školek

Přerov – Téměř sto dětí, které letos v březnu přišly k zápisu do mateřských škol, nebylo přijato. Město proto chce v příštím roce zřídit novou třídu. Aby zjistilo, jak moc velký zájem o ni bude, rozhodlo se rodičům zaslat speciální dotazník.

Máte staré padesátníky? Přispějte na sbírku v přerovské knihovně

Přerov – Nyní už neplatnými padesátihaléři můžete přispět ve sbírce v přerovské městské knihovně, které tímto podpoří léčbu onkologicky a hematologicky nemocných dětí. Staré mince lze do speciálních kasiček umístěných ve dvou odděleních vhazovat až do 30. června příštího roku. Poté bude neplatná měna směněna v České národní bance za platné peníze.

Archeologové našli u Oseku pozůstatky osídlení a 60 hrobů

Přerovsko – Tisíce let staré pozůstatky objevili olomoučtí archeologové v okolí Oseku nad Bečvou. Ti v lokalitě, která se nachází ve směru na Lipník nad Bečvou, a ve které se má budovat další část dálnice D1, provádí archeologický výzkum. U Oseku nalezli sídliště, v dalších částech pak pohřebiště a osídlení prvních zemědělců.

Rok napadal bývalou manželku, nyní je vykázán z bytu

Přerovsko – Osmatřicetiletý muž, který na Přerovsku od loňského roku napadal slovně i fyzicky svou bývalou devětatřicetiletou manželku, byl ve čtvrtek vykázán z jejich společného bytu. Během incidentů nešetřil velmi vulgárními nadávkami, vyhrožováním, fackami ani údery pěstí. „Zpravidla u nich bylo i jejich nezletilé dítě. I když žena utrpěla zranění, bála se reakce svého druha a nikdy lékařské ošetření nevyhledala," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Lidí bez práce opět začalo přibývat, na úřad se hlásí absolventi

Přerovsko – Nezaměstnanost v bývalém okrese Přerov se po mírném poklesu začala postupně zvyšovat. Podle analytiků úřadu práce se tak děje s přibývajícím počtem registrovaných absolventů škol. Na konci měsíce července nemělo práci Přerovsku celkem 8600 lidí, což je o 153 více než v červnu.

Opět trik s poraněnou nohou: podvodník okradl ženu o 55 tisíc

Přerov – Na svoji důvěřivost doplatila osmaosmdesátiletá seniorka z Přerovska, kterou ve středu odpoledne na jedné z ulic v Přerově oslovil neznámý muž s ženou, kteří se dotazovali na cestu k nemocnici.

Přerované do zimy přijdou o lávku U Tenisu

Přerov – Nejpozději v listopadu se v Přerově zbourá lávka U Tenisu, která je od povodní v roce 2010 v nevyho­vujícím technickém stavu.

Dřevohostické folkáč láká na folk i keltskou hudbu

Dřevohostice – Pestrá hudební nabídka a bohatý doprovodný program láká na devátý ročník festivalu Dřevohostické folkáč, který se odehraje v sobotu 17. srpna od 15 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

V Brodku se dokončuje kanalizace, řidiči musí počít s uzavírkami

Brodek u Přerova – V následujících dvou týdnech čeká městys Brodek u Přerova řada silničních uzavírek kvůli pracím na stavbě kanalizace a čistírny odpadních vod.

Historické vlaky a autobus nabídnou projížďku mezi Kojetínem a Tovačovem

Kojetín/Tovačov – Tradiční kulturní akce v Tovačově a Kojetíně doprovodí zvláštní vlaky, které budou v sobotu 17. a v neděli 18. srpna jezdit po železniční trati mezi oběma městy. 

Přerovská charita dostala nové auto, složilo se na něj 34 firem

Přerov - Ošetřovatelská a pečovatelská služba přerovské Charity v úterý obdržela nové auto, na jehož pořízení přispělo 34 firem, které se zapojily do projektu sociální automobil.

Rekonstrukce ZŠ U Tenisu? Bude mít zpoždění, zaseklo se "výběrovko"

Přerov – Zatímco na jiných školách na Přerovsku jsou rekonstrukční práce v těchto týdnech v plném proudu, na ZŠ U Tenisu v Přerově ještě žádné nezačaly. Zpozdily je komplikace u výběrového řízení, ve kterém byla na vítěznou firmu PSS Přerovská stavební podána námitka od jeho dalšího účastníka Pozemstav Prostějov.

Řidička srazila důchodkyni, s těžkým zraněním ji převezla do nemocnice

Přerov – Těžké zranění utrpěla pětašedesátiletá důchodkyně, poté co ji v pondělí kolem půl šesté večer srazilo auto v Palackého ulici v Přerově.

V Bochoři postaví kanalizaci a čističku odpadních vod za 80 milionů

Bochoř – Novou oddílnou kanalizaci a čističku odpadních vod začnou pravděpodobně ještě letos budovat v obci Bochoř. Dokončena by měla být v příštím roce.

V Kojetíně se připravují na hody, budou jíst pukače a vystoupí Stracené ráj

Kojetín – Krojovaný průvod, vystoupení národopisných souborů, soutěž v pojídání pukačů, jarmark nebo setkání harmonikářů. Nejen to čeká na účastníky kojetínských hodů, které se letos odehrají o víkend 16. až 18. srpna a vyvrcholí nedělním programem. Tomu bude vévodit Ječmínkova jízda králů, při kterém starosta předá hanácké chase Hodové právo.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka shodila na Přerovsku stromy i elektrické vedení

Přerovsko – Popadané stromy a spadlé elektrické vedení po sobě zanechala silná bouře, která se z neděle na pondělí přehnala také Přerovskem.

V Lipníku si lidé přivlastňují hnědé kontejnery na biodpad, hrozí jim pokuta

Lipník nad Bečvou – Problém s přesouváním a nedostupností hnědých kontejnerů na biodpad řeší momentálně Technické služby a pracovníci Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Někteří občané si je totiž umisťují do svých dvorů a zahrad, a tak ostatní občané poté nemají, kam umístit rostlinný odpad určený k vyhození.

Novou ředitelkou Střední zdravotnické školy bude Hana Čamborová

Hranice/Přerov – Už prvního srpna bude jmenována ředitelkou Střední zdravotnické školy v Hranicích a jejího odloučeného pracoviště v Přerově šestačtyřicetiletá Hana Čamborová.

Z Bochoře zmizelo v roce 1997 skoro sto domů

Bochoř – Téměř sto domů bylo po povodni v roce 1997 kompletně zničeno nebo musely být strženy v obci Bochoř na Přerovsku. V ní takové neštěstí tehdy nikdo nečekal. V její blízkosti totiž není kilometry daleko žádný větší vodní tok.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vlkoši se srazil motorkář s traktorem, silnice je už průjezdná

Vlkoš – Krátce po třinácté hodině došlo ve Vlkoši k dopravní nehodě, při níž se srazil motocykl s traktorem. Řidič motorky utrpěl středně těžká zranění. Do 14.30 hodin policisté odkláněli dopravu kvůli vyšetřování.

V létě hlásí zámky i hrady větší návštěvnost. Co ještě chystají?

Přerovsko/Hranicko – Historické památky na Přerovsku letos hlásí v půlce sezony zhruba stejnou návštěvnost jako minulý rok. I přesto jsou na tom finančně mnohdy lépe, protože se jim několik nově zorganizovaných akcí v létě vydařilo.

V Lipníku mají v parku novou zeleň, obměny se dočká i fasáda radnice

Lipník nad Bečvou – Zeleň v parku Komenského sady v Lipníku nad Bečvou se dočkala obměny. Byly v něm vykáceny některé poškozené a nemocné stromy, vysázeny nové, a také v něm byla zaseta tráva. Na nedávno zatravněné plochy se však nyní nesmí vstupovat. Obnovy se do října dočká i fasáda lipnické radnice.

Zloděj se v Rokytnici nešetřil, vykradl rovnou tři domy

Rokytnice – Pozornosti zloděje neunikly tři rodinné domy v obci Rokytnice na Přerovsku, ve kterých v noci z neděle na pondělí zmizely věci za téměř dvaatřicet tisíc.

AKTUALIZOVÁNO

Tah Olomouc - Přerov? Uzavírka! aneb Jak se mi jelo objížďkou

Přerovsko/Olomoucko – Pozorně sledovat oranžové cedule se v současných horkých dnech vyplatí na cestě z Olomouce do Přerova, která je tento týden uzavřena kvůli opravě mostu v obci Krčmaň.

Odvážné akty i přírodu ukazuje výstava fotografií Antonína Cikánka

Lipník nad Bečvou – Součástí třídenních Svatojakubských hodů v Lipníku nad Bečvou byla v sobotu i vernisáž výstavy lipnického fotografa Antonína Cikánka v galerii Konírna v prostoru Na Patře. Tu uvedl slovem jeho kamarád a renomovaný kolega Jindřich Štreit. Hosty rozptýlilo i hudební vystoupení Martina Cikánka a Blanky Prudilové.

VIDEO: V Dřevohosticích se sešli milovnici dechovky. Hráli, zpívali i tancovali

Dřevohostice – Na jubilejní dvacátý ročník Setkání dechových hudeb dorazily o víkendu do areálu dřevohostického zámku stovky příznivců tohoto oblíbeného hudebního žánru z širokého okolí. Oba dva dny se návštěvnost vždy blížila k pěti stům účastníkům. Vrcholem akce byly koncerty skupin Mistříňanka a Gloria.

Plavčík Eduard Hejduk: Když nemůžu horko vydržet, jdu do sprchy

Přerov – Jednašedesátiletý Eduard Hejduk pracuje na přerovském bazénu už jednadvacet let. Začal jako plavčík a poté pracoval v úpravně vody a jako údržbář. Ted v předdůchodovém věku se však vrátil zpěv ke svému počátečnímu zaměstnání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT