VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NADĚŽDA ŠVRČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přerovské muzeum obsadí parní lokomotivy i průvodčí

Přerov – Kdo řídil vlaky, když je ještě tahali koně? Co je to žehlička a k čemu sloužilo jo-jo na kolejích? Nejen na tyto otázky odpoví speciální zábavný animační program, který připravují v přerovském muzeu. Akce s názvem „Nasedat, prosím, už jede!“ je určená hlavně pro děti a jak napovídá už samotný název, vše se bude točit okolo vlaků a kolejí.

Týden knihoven láká na amnestii i Malého prince

Přerov – Milovníci knih se mohou v příštím týdnu těšit na nabitý program. Městské knihovny v Přerově a v Lipníku nad Bečvou se totiž i letos zapojí do celostátního „Týdne knihoven“. Akce se uskuteční ve dnech třetího až devátého října ve všech pracovištích přerovské knihovny i v jednotlivých místních částech Přerova, v Lipníku nad Bečvou pak od třetího do sedmého října.

Zahradní slavnost slibuje nabité odpoledne

Dřevohostice – Bohatý program pro všechny věkové kategorie chystají v Dřevohosticích. Oslavit se tu totiž rozhodli hned několik věcí najednou. Vše se ale bude točit okolo místní základní školy.

Mezinárodní festival ptactva zavítá i do Tovačova

Tovačov – Vyprovodit stěhovavé ptáky na cestě do teplých krajin se chystají už za pár dní v Tovačově. Na Festivalu ptactva se lidé dozví řadu zajímavostí a těšit se mohou i na oblíbenou ukázku odchytu ptáků.

Přerovská restaurace se proměnila v žateckou chmelnici

Přerov – Jako v pravé žatecké chmelnici to v pondělí večer vypadalo v přerovské restauraci Bowling Bar Trumf Centrum na Trávníku. Speciální akci s novým druhem piva Gambrinus 11˚ Excelent zde připravil plzeňský pivovar.

Přerovské zastavárny v kontrole obstály na jedničku

Přerov – Zastavárny, bazary a noční podniky v Přerově překvapila minulý týden rozsáhlá kontrola. Pracovníci magistrátu, celního a živnostenského úřadu si posvítili zejména na provoz zastaváren a bazarů, prověřovala se ale i poctivost prodeje či legálnost alkoholu a cigaret v nočních barech.

Tučňáci opět vyrazí na cesty, tentokrát na kolech

Tučín – Pro všechny cyklisty, i ty méně zdatné, připravili v Tučíně celodenní výlet na kolech. Pořadatelé zvou na akci nejen místní, ale i lidi ze širokého okolí a lákají na zajímavý program.

Vlkoš zabodoval v soutěži Cesty městy, dostal radar

Vlkoš – Proměny měst a obcí, ve kterých dali přednost pěším, cyklistům, bezpečnosti, klidu a estetice, ocenila i letos odborná porota v jubilejním desátém ročníku celostátní soutěže „Cesty městy“.

Hanácká kyselka se opět pyšní značkou Klasa

Horní Moštěnice – Další úspěchy zaznamenalo v posledních týdnech vedení Hanácké kyselky. Minerální voda, která se stáčí v Brodku u Přerova a Horní Moštěnici, získala další z řady významných ocenění, které vedení společnosti před časem převzalo přímo od prezidenta republiky.

Kojetín bojuje s dluhy. Jak? Prodává obecní byty

Kojetín – Zadluženost města se teď snaží vyřešit v Kojetíně. Stále více místních bytových domů si žádá opravy, město na ně však kvůli vysokým výdajům v příštím roce nebude mít zřejmě dostatek peněz. Vyřešit situaci se proto vedení Kojetína rozhodlo prodejem části bytů, které až doposud mělo ve vlastnictví město.

Základní školu Želatovská vylepší za miliony

Přerov – Hodnotný a užitečný dárek k letošnímu pětapadesátému výročí zahájení své činnosti dostane vedení Základní školy Želatovská v Přerově. Přerovští radní totiž tento týden schválili, že do konce roku dojde k zateplení fasády školy, půdního prostoru nad hlavní budovou a nový kabát dostane i družina, jídelna a tělocvična.

Lipník přivítal dvoutísící návštěvnici prohlídek

Lipník nad Bečvou /FOTO/ – I s blížícím se koncem turistické sezóny je v Lipníku nad Bečvou stále co slavit. Od jubilejního tisícího návštěvníka prohlídek města neuplynuly ani tři měsíce a v Lipníku už se slaví podruhé. Ve středu dvacátého září tady totiž přivítali už dvoutisícího příchozího.

Charitativní den v Přerově navštívily zástupy lidí

Přerov /FOTOGALERIE/ – Pěkně rušno bylo v pátek dopoledne na Náměstí Přerovského povstání. Vůbec poprvé se zde uskutečnil „Den s charitou“, který uspořádala Oblastní charita Přerov.

Ulice kolem Michalova bude neprůjezdná

Přerov – S krátkodobou, ale úplnou uzavírkou musejí v neděli po celý den počítat přerovští řidiči.

V Radkově Lhotě lákají na napínavé derby

Radkova Lhota – Poslední jezdecký den seriálu „Radkolhotský moštěnský pohár“ chystají v Radkově Lhotě. Závod se uskuteční v neděli pětadvacátého září na místním kolbišti.

Nabízeli cigarety za 40 korun, nakonec chtěli 20 tisíc

Lipník nad Bečvou – Podezřelé obchodníky s cigaretami, kteří se pokusili využít důvěřivosti trojice mladíků, zadrželi v uplynulém týdnu přerovští policisté. Podvodníci z mládeže nejprve vyloudili dvanáct tisíc. Zboží jim pak ale odmítli dát, pokud nezaplatí dalších osm. Chlapci vše oznámili na policii.

FOTO: V Nelešovicích zachránili vzácný kříž

Nelešovice – Začátek podzimu je v Nelešovicích ve znamení oprav a vylepšování. V malé obci nedaleko Kokor si váží každého kousku a náležitě se starají o všechny památky. Naposledy se opravy dočkal více než stoletý kříž Ježíše Krista.

Autem do nemocnice? Jen hlavní branou a s penězi na parkování

Přerov – Špatnou situaci s parkováním se rozhodlo definitivně vyřešit vedení přerovské nemocnice. Chaos v nemocničním areálu a bezohlednost některých řidičů, kteří komplikovali dopravu nejen sanitkám, tady řeší už delší dobu. Od příštího týdne proto v areálu začne fungovat nový systém, který by měl tyto problémy vyřešit.

FOTO: V Biosu předvedli i krmení hadů

Přerov – Zajímavou podívanou nejen pro děti připravili ve Středisku volného času Atlas a Bios v Přerově. V úterý odpoledne tu místní zaměstnanci předvedli komentované krmení zvířat.

FOTO: Školáci na Malé Dlážce vysadili strom míru

Přerov – Do celosvětové akce s názvem „Vysaď strom pro mír! Mír je zelený!“ se ve středu dopoledne zapojili i žáci a učitelé přerovské Základní a mateřské školy Malá Dlážka.

Policie už 7 let hledá Henrietu Vymětalovou. Víte o ní?

Přerov – Už sedmým rokem hledají přerovští policisté dvaačtyřicetiletou ženu z Přerova.

S řemeslníkem se zřítil žebřík, muž se těžce zranil

Přerov – Pětatřicetiletý muž se těžce zranil při práci v jedné z přerovských firem.

Do Přerova dorazí Rytmus i Tina

Přerov – Přerovské výstaviště čeká už za pár dní největší hudební akce uplynulého roku. Do Přerova totiž dorazí sice pro mnohé kontroverzní, ale každopádně jeden z nejpopulárnějších zpěváků a hudebníků poslední doby Patrik Vrbovský alias Rytmus.

Dočká se Přerov nové čtvrti na Želatovské? Zatím jsou jen vize

Přerov - V areálu bývalých kasáren by měla vyrůst nová městská čtvrť, zatím se zde ale nic neděje.

Zloději se zaměřili na kabely, zmizelo téměř 100 metrů

Přerovsko – Policisty v posledních dnech zaměstnávali mimo jiné i četné krádeže kabelů. První případ se stal v Radvanicích v době mezi devátým a devatenáctým zářím. Zloděj se tady vloupal do areálu bývalého zemědělského družstva.

Opilec se zlomenými žebry nadával manželce před dcerou i policisty

Kojetínsko – Do roztržky mezi manželi v jedné z domácností na Kojetínsku se museli v sobotu v podvečer zapojit i policisté.

Gymnazisté: Změnit se dá cokoliv, stačí jen chtít

Přerov – Čistší vzduch, méně hluku i vystresovaných troubících řidičů. Zaparkovat auto na okraji města, půjčit si kolo, po městě se prohánět na dokonale propojených cyklostezkách a kolo pak vrátit na jakémkoli stanovišti. Tak nějak by se dala stručně popsat vize skupinky studentů z přerovského Gymnázia Jakuba Škody o tom, jak by Přerov jednou mohl vypadat.

Jak prožívali vojáci afghánské peklo?

Přerov – Radost, slzy štěstí i dojetí. Na druhé straně obavy z nejisté budoucnosti a toho, co je čeká. Páteční slavnostní ocenění příslušníků šesté vrtulníkové jednotky, kteří se vrátili po čtyřměsíčním působením z Afghánistánu, doprovázely smíšené pocity.

V Přerově budou v nízkopraháči dveře dokořán

Přerov – Na speciální akci, která v následujícím týdnu nabídne řadu zajímavých aktivit pro děti a mládež, zve přerovský Nízkoprahový klub Metro. Stejně jako další desítky měst z celé republiky se i v Přerově zapojili do pátého ročníku akce s názvem „Týden pro Nízkoprahy“.

Před strážníky pustil volant a za jízdy přesedal

Přerovsko/Hranicko – Cizince v Mercedesu skříply závory na železničním přejezdu, cyklistka nezvládla prudké stoupání a spadla do hlubokého příkopu a mladík, který za jízdy přesedal na zadní sedadlo, aby předstíral, že auto vůbec neřídí. I takové případy řešili ve čtvrtek přerovští a hraničtí policisté.

Na náměstí parkovalo kolo brouk i bicykl z plechovek

Přerov /FOTOGALERIE/ – Kolemjdoucí na přerovské náměstí TGM mohli v pátek odpoledne obdivovat zajímavé makety jízdních kol, které tady vystavili studenti přerovského Gymnázia Jakuba Škody. K vidění bylo kolo z plechovek od piva, pet lahví či kolo „brouk“.

Srnec skončil pod náklaďákem

Jezernice – Mrtvé zvíře a osmitisícová škoda na autě. Takový je výsledek dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek kolem šesté hodiny ráno na silnici první třídy u Jezernice.

Farmářské trhy lákají na burčák i cimbálovku

Přerov – Další Hanácké farmářské trhy, tentokrát ve znamení burčáku, startují v Přerově už tento víkend.

Hubertova jízda láká i na přetahovanou s koněm

Dřevohostice – Desítky milovníků koní se v sobotu 17. září opět sejdou v Dřevohosticích, aby se společně zúčastnily již třetího ročníku tradiční podzimní Hubertovy jízdy. Organizátoři z místního jezdeckého klubu Gracie navíc připravili letos i bohatý doprovodný program.

Násilník týral ženu před malým synem

Přerov - Přerovští policisté vykázali z domu další dva násilníky, kteří terorizovali své partnerky. Oběma teď hrozí vězení

Přerov láká na extra parkur a zabíjačku

Přerov – Areál Střední zemědělské školy v Přerově opět obsadí desítky jezdců se svými koňmi. Své síly tady poměří v dalším ročníku prestižního závodu „Cena města Přerova v parkurovém skákání“. Celodenní program startuje v sobotu sedmnáctého září v devět hodin ráno na travnatém kolbišti na Osmeku v Přerově.

Carp maraton je tady! Kdo chytí nejvíc macků?

Tovačov – Tovačovská jezera hostí o víkendu velké mezinárodní klání kaprařů. I letos do bojů v prestižním Carp maratonu v Tovačově zasáhne více než sto rybářů z Česka i ze zahraničí.

Syn brutálně napadl otce, když se nechtěl podělit o výhru z automatů

Přerov – O tom, kam až může zajít touha po penězích se doslova na vlastní kůži přesvědčil padesátiletý muž z Přerova. Jeho vlastní syn na něj brutálně zaútočil poté, když se s ním starší muž odmítl podělit o výhru z hracího automatu.

V Kojetíně zahajují divadelní sezónu

Kojetín – Už za pár dní odstartuje v Kojetíně další divadelní sezóna a pořadatelé opět všechny vyzývají „Neseďte doma – seďte v divadle“.

Mléčný festival nabídne v Přerově zdravé delikatesy

Přerov – Mléko na talíři jako vrcholný gurmánský zážitek? Že je to možné se budou snažit předvést špičkoví čeští šéfkuchaři z Prahy, Brna a letos i Přerova. V osmi vybraných restauracích v uvedených třech městech totiž už tento pátek odstartuje speciální gastrofestival s názvem „Mléko na talíři.“

Lipník má nové přechody a chystá světla, za stovky tisíc

Lipník nad Bečvou – S příchodem nového školního roku se v Lipníku nad Bečvou rozhodli více investovat do bezpečnosti ve městě. S pomocí dotace od Olomouckého kraje a Ministerstva vnitra zde v posledních týdnech vyrostly nové přechody pro chodce a buduje se i osvětlení v areálu místního Střediska volného času.

Sportovní areál za 2,5 milionu je hotový

Dřevohostice /FOTO/ – Jednu z prvních hodin na novém sportovním hřišti si v Dřevohosticích v úterý dopoledne užívaly děti z místní Základní školy. Sportovní areál se u místní školy budoval od začátku června.

Na Hranické se srazily dva Fordy, škoda přes sto tisíc

Přerov – Nákladní a osobní auto se srazili v pondělí odpoledne v Přerově. Dopravní nehoda se stala na Hranické ulici kolem tři čtvrtě na tři.

Vykácené stromy v Rybářské aleji nahradí duby

Přerov – Vykácené stromy v Rybářské aleji, která je oblíbeným cílem procházek většiny obyvatel Přerova, nakonec nahradí duby. Po poradě s vedením města a inspekcí životního prostředí o tom informovalo Povodí Moravy.

Skalička je 'bronzovou' Vesnicí roku

Skalička – Po vítězství v krajském kole a postupu do celorepublikového v soutěži „Vesnice roku“ se ve Skaličce na Hranicku mohou radovat z dalšího významného ocenění. Obec se nakonec v celostátním kole umístila na třetím místě a může se těšit mimo jiné na statisícové finanční ohodnocení z Ministerstva pro místní rozvoj. Pomyslný bronz získala obec už podruhé.

V Lipníku bodují díky školkám i množství památek

Lipník nad Bečvou – Celorepubliková srovnávací anketa s názvem „Město pro byznys“ kromě Přerova ocenila i další město z přerovského regionu. Lipník nad Bečvou získal zvláštní uznání za přístup k předškolnímu vzdělávání i ocenění za množství památek ve městě.

Muzeum Komenského čeká oprava za pár milionů

Přerov – Nová okna, fasáda, dveře i podlahy. Jednu z budov Muzea Komenského v Přerově čekají v následujících měsících rozsáhlé opravy. Peníze na rekonstrukci poputují z Olomouckého kraje. O investici za více než čtyři miliony rozhodli olomoučtí radní začátkem minulého týdne.

Policisté chytili zloděje mědi přímo na kolejích

Přerov – Vandala, který kradl kabely a poničil tak zabezpečení semaforu na železniční trati chytili přímo při činu přerovští kriminalisté. V současném době už je mladík trestně stíhán a za řádění na kolejích mu teď hrozí až šest let vězení.

O víkendu hořelo v Želátovicích i Přerově

Přerovsko – Ke dvěma požárům vyjížděli v sobotu přerovští hasiči. V obou případech oheň nikoho nezranil, škoda je přes sto padesát tisíc.

Přerovští policisté se zlepšují v objasňování případů

Přerov – Podle posledních statistik, které uveřejnila přerovská policie, se místním mužům zákona v poslední době více daří v objasňování trestných činů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT