VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA MAJEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sbírku hasičských kuriozit rozšiřují už přes půl století

Kojetín - /FOTO/ Významné i méně významné hasičské řády, vyznamenání, dobová výstroj, nášivky a další kuriozity mohou zhlédnout návštěvníci, kteří se přijdou podívat na kuriózní výstavu do budovy hasičské zbrojnice v Kojetíně.

VIDEO: V Radslavicích soutěžili hasiči z Čech i ze Slovenska

Radslavice - /FOTO/ Sláva vítězům a čest poraženým. Tak to platí při každé soutěži a nejinak tomu bylo i na Radslavské přilbě, z níž si cenu vítěze odvezlo hasičské družstvo z Oseku nad Bečvou.

FOTO: Děti na jarmarku navodily atmosféru

Stříbrnice - Ani v poslední obci Přerovského regionu, ve Stříbrnicích, nezapomněli na blížící se velikonoční svátky. Již třetím rokem pořádá klub Šikulka, který vede hlavní organizátorka celé akce Anna Matějčková pod Městským domem dětí a mládeže Kojetín, velikonoční jarmark.

VIDEO: Dívky na Přerovsku májkami vítaly jaro

Citov - /FOTO/ Skupinky dívek s nazdobenými jedličkami, košíky plné sladkostí a píseň Máj, máj, jedlička napovídají, že na zvyky lidé v obcích na Přerovsku ještě nezapomněli. V neděli dopoledne se děvčata vydala do ulic Citova, Císařova či Lazniček a s nazdobenými májkami symbolicky vítaly jaro.

FOTO: Nejlepší slivovice zápolily na Vlkošské baňce

Vlkoš - Na 294 vzorků pálenky, z toho 29 vzorků likéru se sešlo na finálovém odpoledni Vlkošské baňky. Tu letos už třetím rokem pořádal místní obecní úřad, pálenice Vlkoš, fotbalový klub Vlkoš a Klub seniorů.

Helfštýn poprvé otevřel, návštěvníky ale zmátl

Týn nad Bečvou - Hrad Helštýn byl o tomto víkendu mezi prvními památkami, který pro širokou veřejnost otevřel návštěvnickou sezonu pro letošní rok. Lidé tak mohou celý březen hrad navštěvovat o víkendech v čase od 9 do 16 hodin.

FOTO: Piloti závodili na sněholetech

Podhoří - Všichni nadšení letci z okolí se v sobotu sjeli do Podhoří, kde se konaly již tradiční závody sněholetů. O tom, že motorové stroje na lyžích ovládali skuteční odborníci se mohli přesvědčit návštěvníci, kteří nevšední podívanou nenechali ujít.

David Spilka: Toužím hrát dobrou muziku

Kokory - Klub v Kokorách, který je znám především svými tradičními diskotékami navštívili uplynulý pátek milovníci tvrdé muziky. Se svou nu-metalovou kapelou James D.S. zde totiž velice zdařile koncertoval David Spilka, který ve svém programu představil především písně ze svého nového nosiče To my soul.

VIDEO: Hanáci v Tovačově uspořádali bál

Tovačov - /FOTO/ Hanácké tradice v podobě tanců a vyšívaných národopisných krojů nevymřou. O tom se přesvědčili návštěvníci hanáckého bálu, který se v sobotu konal ve sportovní hale v Tovačově.

Dobrovolníci chrání zvířata v regionu

Přerov - Několik desítek zachráněných zvířecích životů má na svědomí Liga na ochranu zvířat v Přerově. Ve své činnosti se její členové snaží pokračovat i přesto, že od letošního roku nedostali od města peníze.

Jak jsem střílela na nebezpečného zloděje

Přerov - /FOTO/ Mírná nervozita žaludku, u někoho i silná žaludeční nevolnost, mi v pátek ráno naznačila, že konečně nastal očekávaný den. Společně se svými kolegy z Deníku jsme se vydali do nové policejní budovy u přerovského výstaviště, abychom si vyzkoušeli střelbu na neveřejné střelnici.

FOTO: Lidé v Bochoři tančili na parketu v papučích

Bochoř - Smích, tanec, dobrá nálada, ale především nápadité papuče. Přesně tak to vypadalo na seniorském setkání v Bochoři s názvem Papučový bál, který se konal v sobotu 7. února.

Další loupež muže s kuklou. Tentokrát pumpa u hřbitova

Přerov - K sérii přepadení dvou čerpacích stanic a jednoho baru přibyl v sobotu večer v Přerově další případ. Neznámý pachatel vešel do čerpací stanice u hřbitova v Přerově.

Muž se zabil při pádu na zamrzlý rybník, další utonul

Tovačov/Osek nad Bečvou - Kvůli těžkému zranění zemřel na břehu Hradeckého rybníku v Tovačově muž. Další mrtvé tělo našli kolemjdoucí na oseckém jezu.

Přerovsko: rok 2009 slibuje kulturní perličky

Přerov - Kulturní perličky jako společný koncert bratří Nedvědů, vystoupení populární dvojice Eva a Vašek či Druhá tráva s Robertem Křesťanem zazní v letošním roce v přerovském regionu.

O večerní pochod na Helfštýn je stále větší zájem

Lipník nad Bečvou -Nevšední zážitky si v pátek večer odnesli účastníci večerního pochodu na hrad Helfštýn. Dominanta přerovského regionu, hrad Helfštýn, láká turisty v kteroukoliv roční dobu. Dokazuje to i páteční večerní akce, kterou zorganizovali pracovníci Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou.

Masky ovládly vlkošskou sokolovnu. Podívejte se

Vlkoš - Děti se tanečně i pěvecky vyřádily a maminky s tatínkama si udělali příjemné odpoledne se svými ratolestmi. Rej malých čarodějnic, víl, princezen, rytířů, ale i pracích prášků, dobíjecích baterek či redbullů se sešel na tradičních dětských šibřinkách v neděli ve Vlkoši.

Kalendář plesů na Hranicku a Přerovsku

Přerovsko - /AKTUALIZOVÁNO/ Letošní pestrá sezona plesů, společenských večírků, bálů i šibřinek na Přerovsku je opět tady. Nevíte kam vyrazit? Vyberte si! Pozvánky na ples pravidelně aktualizujeme.

Do kupole zámku vložil kastelán vzkaz pro další generace

Dřevohostice -Vzkaz pro další generace obsahuje měděné pouzdro, které za pomoci horolezecké techniky a umění vložil místní kastelán v sobotu odpoledne do kupole dřevohostického zámku.

V Pavlovicích oslavili spolupráci s polskou obcí

Pavlovice u Přerova - Svíčky, vůně jehličí a zbytků vánočního cukroví. Tohle vše doladilo přetrvávající vánoční atmosféru v kulturním domě v Pavlovicích u Přerova, kde lidé mohlipři dechovce oslavit spolupráci jejich obce s polskou obcí Prószków.

Prodejci lyží si nástup sezony pochvalují

Přerovsko -Milovníci sněhu a zimních sportů mohou jásat. Podle dlouhodobých předpovědí počasí se má rtuť teploměru pohybovat na bodu mrazu a na horách se očekává i bohatá sněhová nadílka.

Řidič doplatil za svou nedbalost za volantem

Horní Moštěnice -Dopravní nehodu s těžkým zraněním způsobil řidič svou nedbalostí. Šestatřicetiletý řidič vozu Peugeot jel v sobotu ve večerních hodinách přes Horní Moštěnici po trase z Přerova na Říkovice.

Mladík s nožem v ruce vyhrožoval zabitím své matce

Přerovsko -V sobotu v pozdních nočních hodinách fyzicky napadl pětatřicetiletý mladík svou třiapadesátiletou matku. Vše se událo v kanceláři firmy v obci na Přerovsku.

Přerované si se Synkopou vyzkoušeli Silvestr nanečisto

Přerov -Známé hity Pavla Nováka, Jaroslava Wykrenta či české texty na známé melodie Beatles ovládly v sobotu večer velký sál Městského domu v Přerově. Příznivci a přátelé legendární přerovské kapely Synkopa jako každý rok vyprodali sál do posledního místa.

Tragédie na kolejích u Hranic: dva mladí lidé zahynuli

Hranice - Tragická událost poznamenala závěr vánočních svátků, dva mladí lidé zahynuli pravděpodobně po srážce s vlakem v Drahotuších nedaleko Hranic. Mrtvá těla jednadvacetiletého mladíka z Hranic a dívky zatím neznámé totožnosti zde v sobotu ráno našla osádka pracovního vlaku.

FOTO: Snahu dětí podpořily čtyři stovky návštěvníků

Bochoř - Návštěvníci, kteří se přišli o víkendu podívat na vánoční výstavu do Mateřské školy v Bochoři, byli nadšeni z výrobků dětí, jejich rodičů a učitelů, kteří ji společnými silami připravili.

VIDEO: Populární duo Eva a Vašek vyprodalo sál Městského domu v Přerově

Přerov - /FOTO/ Vyprodaný sál Městského domu v Přerově přivítal potleskem hudební dvojici Eva a Vašek.

Advent v marketech: delší fronty a méně parkovišť

Přerov -S druhou adventní nedělí začínají zákazníci supermarketů obtížně hledat volná parkovací místa, vedení prodejen otevřelo všechny pokladny a fronty před nimi se začínají prodlužovat. To napovídá, že Vánoce se neúprosně blíží.

VIDEO: Návštěvníci železniční výstavy se mohli projet historickou lokomotivou

Přerov - (FOTOGALERIE)Historické lokomotivy, parní mašiny a jiné skvosty doby dávno minulé mohli o víkendu obdivovat návštěvníci v rámci první části tradiční železniční výstavy.

Děti oprášily boby a sáňky

Přerov - Zatímco řidiči nad bílou nadílkou o víkendu spráskli ruce, děti v Přerově vytáhly sáňky a hurá na nejbližší kopec u Bečvy.

Ornitologové spatřili vzácnou sýkořici vousatou na tovačovských rybnících

Tovačov -(FOTOGALERIE) Podzimní a jarní období je podle ornitologů nejlepší k pozorování nejen stěhovavého ptactva. Skupina nadšených ornitologů se právě proto v sobotu 22. listopadu vydala na podzimní pozorování a spatřila tři kusy vzácného exempláře sýkořice vousaté.

Lidé s lampiony přišli i přes sychravé počasí

Přerov - (FOTOGALERIE)Minifestival hudby a slova pod záštitou Klubu Dlažka na Palackého ulici v Přerově má letos za sebou již sedmý ročník svého působení. Akce s názvem Hudboslovení trvala od 17. listopadu a byla ukončena v neděli 23. listopadu.

Do Přerova dorazil vánoční strom z Potštátska

Přerov -(FOTOGLAERIE) K podtržení té pravé vánoční atmosféry chyběl v Přerově už jen tradiční vánoční strom, který už po desítky let zdobí v období Vánoc Masarykovo náměstí.

V Tovačově vzpomněli na zesnulé

Tovačov -Pochmurné listopadové počasí panovalo o víkendu na hřbitovech nejen přerovského regionu, kam zavítali lidé, aby uctili Památku zesnulých.

V Bochoři lidé obdivovali stovky chryzantém

Bochoř - (FOTOGALERIE)Chryzantémy Antonína Kubely, linoryty malíře Jana Chmelaře, dvě malby jeho manželky Evy Siblíkové- Chmelařové, ale také rybičky z drátků mohli od pátku 31. října do neděle 2. listopadu obdivovat návštěvníci, kteří zavítali do budovy obecního úřadu v Bochoři.

Na výstavě v Lipníku na sebe papoušci upozorňovali křikem

Lipník nad Bečvou - Svaz chovatelů Lipník nad Bečvou využil o víkendu své prostory v ulici Bartoše Vlčka k již tradiční výstavě cizokrajného ptactva a kanárů.

VIDEO: Návštěva Národní strany? Je to provokace, volali Romové

Přerov - (FOTOGALERIE)Po roce opět zamířili do Přerova zástupci ultrapravicové Národní strany. Do místního romského ghetta zavítali tentokrát i s předsedkyní Petrou Edelmannovou a televizním štábem České televize, který s ní natáčí další díl z cyklu Burianův den žen.

Přerov oslavil 90 let od vzniku Československa

Přerov /FOTOGALERIE/ Statutární město Přerov spolu se zástupci Armády České republiky pořádali v úterý 28. října již tradiční slavnostní ceremonii ku příležitosti 90ti let od založení samostatného sčeskoslovenského státu.

Tři dny zněla Přerovem klasická kytara

Přerov - (FOTOGALERIE)Ke všeobecnému zpestření kulturního života v Přerově bezesporu přispěla víkendová akce pod záštitou přerovského klubu Dlažka, kde hlavní roli hrála klasická kytara.

Zahrádkáři v Troubkách vystavovali letošní úrodu

Troubky - (FOTOGALERIE) Zahrádkáři nejen v Troubkách mají v době začínajícího podzimu plné ruce práce se sklizní a hodnocením úrody ovoce a zeleniny

Děti dalekohledem vyhlížely orla mořského

Tovačov -Zájemci o podzimní pozorování ptáků se sešli v sobotu v časných ranních hodinách u Hradeckého rybníka v Tovačově.

V Beňově začaly hody svěcením kopule zničené vichřicí

Beňov - Slavnostní mše svatá zahájila nedělní hodování v Beňově. V místním kostele sv. Františka z Asisi se lidé sešli nejen k modlitbě, ale zároveň, aby společně s kancléřem arcibiskupství olomouckého Antonínem Baslerem, který nedělní mši celebroval, posvětili opravenou měděnou kopuli a kříž.

Předmostí: lovce mamutů letos počasí nepodpořilo

Přerov - /FOTOGALERIE/ Po stopách lovců mamutů se v sobotu v dopoledních hodinách vydala široká veřejnost pod záštitou Základní školy J. A. Komenského v Přerově-Předmostí, občanského sdružení Komenius a Statutárního města Přerov. Tentokrát s podtitulem putování za pravěkým šamanským kruhem.

Přerov pořádal největší přehlídku dobytka v republice

Přerov -Největší otevřené přehlídce skotu Charolais v České republice patřilo o víkendu přerovské výstaviště. Na pětatřicátý světový Charolais kongres zavítaly stovky účastníků z celého světa.

Helfštýn otevřel ubytovnu pro kováře

Týn nad Bečvou - (FOTOGALERIE)Za zvuku slavnostních fanfár se v sobotu 23. srpnana hradě Helfštýn setkaly významné osobnosti z Přerovska, aby slavnostně otevřely ubytovnu pro umělecké kováře.

Ve Vlkoši prokazovali psi svou poslušnost

Vlkoš -(FOTOGALERIE)Zkoušky psů pod názvem Hanácké přebory uspořádal v sobotu 23. srpna na nově zrekonstruovaném cvičišti ve Vlkoši zdejší kynologický klub.

Na Helfštýně odstartovalo kovářské fórum

Týn nad Bečvou - (FOTOGALERIE) Na třetím nádvoří Státního hradu Helfštýn začal v sobotu, za doprovodu historické hudby Codex z Přerova, již dvacátý ročník kovářského fóra.

Policisté pátrají po sedmnáctileté dívce

Přerov - Po sedmnáctileté Veronice Kadaníkové z Přerovska pátrají v těchto dnech přerovští policisté. Kadaníková byla naposledy spatřena v lázeňském domě v Teplicích nad Bečvou.

OBRAZEM: V Hradčanech se bavily všechny generace

Hradčany - Devátý ročník pod názvem Společenské odpoledne proběhlo v sobotu v Hradčanech na Přerovsku. O veškeré kulturní akce se zde po celý rok stará fotbalový klub SK 96 Hradčany.

Soubor spojila láska k zobcovým flétnám

Helfštýn - Po celý týden zpestřovalo návštěvníkům hradu Helfštýn nejen krásné počasí, ale i soubor zobcových fléten Flauto Giocoso z Modřan u Prahy. Jejich repertoár obsahuje skladby od renesance přes lidové písně z celého světa, až po díla současných autorů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT