VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA KAPKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policisté se rojili u chat a chalup, na zloděje nenarazili

Přerovsko – Na chaty na Přerovsku se ve čtvrtek zaměřili policisté ve snaze je ochránit před případnými lupiči. V době od desíti do třinácti hodin proběhla v Kokorách, Žeravicích a Penčicích preventivní akce s názvem Chalupář.

Přepadl stařenku, smýkal s ní po zemi a sebral kabelku

Přerov – Po lupiči, který ve čtvrtek odpoledne před obchodním domem v Přerově přepadl důchodkyni, pátrá policie. Štíhlý mladík ženu shodil a táhl ji asi metr a půl po zemi. Pak utekl s její kabelkou.

Policie hledala popíjející mladistvé, našla čtyři

Lipník nad Bečvou, Hranice – Dva hoši a dvě dívky, kterým ještě nebylo osmnáct, popíjeli v pátek večer v restauraci. Zjistili to při zátahu na mládež policisté z přerovského okrsku.

Opilý cyklista se při pádu vážně zranil

Přerovsko – Posilněný alkoholem havaroval v neděli odpoledne mezi Radvanicemi a Osekem nad Bečvou na Přerovsku cyklista.

OBRAZEM: Ve Velké se vznítil stoh slámy

Hranice – Dva až tři dny bude hořet v obci Velká u Hranic stoh slámy. Hasiči se k němu sjeli v neděli krátce po osmnácté hodině a velitel zásahu na místě rozhodl, že se hasit nebude. Příčina požáru je v šetření.

Během pátku vykradli v regionu zloději tři auta

Přerovsko – Tři vykradená auta zaměstnala v pátek a sobotu policisty na Přerovsku. První bylo zaparkováno v Přerově, druhé v Čekyni a třetí stálo u silnice na obec Kozlov.

V Lipníku možná bude mít Tesco logistické centrum

Lipník nad Bečvou – Hned s několika různými potenciálními nájemci vede jednání společnost CTP, která vlastní průmyslovou zónu v Lipníku nad Bečvou.

Na noční výtržnosti má Lipník novou kameru

Lipník nad Bečvou – Stížnosti na rušení nočního klidu v západní části Bratrské ulice v Lipníku nad Bečvou by měla odvrátit nová kamera. Vidí na dětské i sportovní hřiště, sokolovnu, koupaliště a stejně tak má pod dohledem zámecký park a blízké parkovací plochy.

Zloděj vajec se maskoval kuklou, policisté ho zaskočili

Troubky – Kuriozní případ řešili o čtvrteční noci policisté v Troubkách na Přerovsku. Dopadli zloděje, který se chystal ukrást z drůbežárny vejce. Jakmile je spatřil, nasadil si kuklu a dal se na útěk.

Důchodce zabloudil a ustlal si přes noc u rybníka

Tovačov – Pod stromem strávil úterní noc čtyřiaomdesátiletý muž z Domova pro seniory v Tovačově. Ztratil se na procházce a našli ho až policisté.

Zastávky v Hranicích dostanou novou podobu

Hranice – Opravy stávajících nebo vybudování zbrusu nových autobusových zastávek se dočkají cestující v Hranicích. Nákladná investiční akce získala totiž příslib podpory z Regionálního operačního programu.

Přerovsko asi přijde o peníze na projekty, stát nechce přispět

Přerovsko, Hranicko – O státní příspěvek budou letos velmi pravděpodobně ochuzeny čtyři projekty na Přerovsku a Hranicku. Ve všech čtyřech případech se jedná o statisíce korun.

Zloději měli v přerovských obchodech žně

Přerov – Z nákupních vozíků zmizely v úterý v Přerově další cennosti. Přišly o ně nepozorné ženy, které se věnovaly nákupu a pustily své osobní věci na okamžik z očí.

Pátrání: před policií se skrývá čtveřice mužů

Přerovsko – Při pátrání po čtyřech hledaných mužích z Přerovska a Kroměřížska žádají občany o pomoc přerovští kriminalisté. Jsou ve věku od dvaceti do dvaapadesáti let a jeden z nich se před spravedlností ukrývá už od března.

Hranice ostře kritizují Povodí za poldr i nánosy

Hranice – Pod palbou kritiky hranické radnice se ocitlo Povodí Moravy. Bylo osočeno ze špatné spolupráce s městem a s otálením v otázce suchého poldru Teplice. Správce řeky Bečvy se proti nařčení důrazně ohrazuje a má za to, že Hranicemi prezentovaná kritika úzce souvisí s předvolebním období.

Houbaři pozor! Zloději mají políčeno na vaše auta

Veselíčko – Auta houbařů jsou lákadlem pro zloděje. Upozorňují na to přerovští policisté, kteří mají s touto trestnou činností velké zkušenosti. Naposledy vyšetřovali případ vykradeného vozidla ve Veselíčku na Přerovsku.

Vojáci z Hranic přivezli afghánským dětem učebnice

Hranice, Afghánistán /FOTO/ – Učebnice za osm tisíc dolarů předali před pár dny dětem v Afghánistánu čeští vojáci. Působí mezi nimi převážně příslušníci 71. mechanizovaného praporu z Hranic. Ti už navštívili ve válečné zemi i sirotky.

Mladík si vymyslel přepadení, údajně ho unesli autem

Lipník nad Bečvou – Velkou fantazii má dvaadvacetiletý muž z Přerovska, který v pátek policistům tvrdil, že ho v Lipníku nad Bečvou násilně zavlekl do auta neznámý pachatel.

Ztratil se mladý pár. Viděli jste ho? Ozvěte se policii

Přerovsko /FOTO/ – Po dvou mladých lidech pátrá od středy policie. Čtrnáctiletá slečna pochází z Valašského Meziříčí, o pět let starší mladík bydlí v obci Zámrsky. Existuje důvodné podezření, že odešli z domu společně a že se pohybují po Přerovsku.

V Ústí měli opět povodeň, ale už je to netrápí

Ústí – Cestu a hřiště pod vodou měli opět v Ústí na Hranicku. Ve středu proto platil do obce ze dvou stran zákaz vjezdu. Starosta však přesto hlavu nevěší. Se záplavami se tam potýkají téměř při každém prudkém dešti a pokud nejsou postižena obydlí, nehodnotí je jako katastrofu.

Budovy už nemusejí chátrat díky penězům z EU

Hranicko – Nevyužívané podnikatelské prostory v našem a zlínském kraji dostaly šanci najít uplatnění. Evropská unie chce totiž věnovat tři sta milionů korun na jejich revitalizaci. Na Hranicku už jsou tyto tzv. brownfields zčásti zmapovány a nabízejí se na internetu k prodeji.

Lipenští podnikatelé se bojí konkurence

Lipník nad Bečvou – Ohroženy konkurencí se v Lipníku cítí být čtyři pětiny podnikatelů. Vyplývá to z průzkumu, který probíhá ve třinácti městech Olomouckého kraje pro účely projektu Město pro byznys. Před dvěma lety ještě lipenští obchodníci tak velké obavy neměli.

Opilá žena pobodala svého přítele, hrozí jí až 10 let

Hranice – Až na deset let může jít do vězení dvaačtyřicetiletá žena z Hranic, která v sobotu odpoledne napadla svého o čtyři roky mladšího partnera a vážně ho zranila. Jejich společné popíjení na balkoně vyvrcholilo útokem, při kterém hrál hlavní roli nůž.

Víkend přinesl 13 nehod, většinou kvůli alkoholu

Přerovsko – Alkohol hrál o víkendu na Přerovsku roli hned u dvou dopravních nehod. V jednom případě nadýchal řidič osobního vozu audi, který boural v přerovské ulici Mostní. Podruhé to byl cyklista, jehož srazil na zem řidič Škody Fabie v Polkovicích.

Řidič srazil dívku a ujel. Hledá ho policie

Přerov – Srazil patnáctiletou dívku a z místa nehody ujel. Takto nezodpovědně se v pátek odpoledne zachoval řidič na ulici Svisle v Přerově. Policie po něm pátrá.

Hraničtí policisté se do nového nepřestěhují

Hranice – Nečekaný zvrat nastal v jednání o novém sídle hranických policistů. Ti se měli ze staré a nevyhovující budovy v Purgešově ulici přestěhovat do čerstvě zmodernizovaného komplexu ve Skalní ulici. Desítky milionů, které byly na tento projekt ministerstvem vnitra přislíbeny, však zůstanou v Praze.

Na Helfštýně měl premiéru folkový festival

Týn nad Bečvou /FOTOGALERIE/ – Festival na zkoušku. Tak by se dala nazvat akce s názvem Hradní folkování, která odstartovala v sobotu v sedm večer na středověkém Helfštýně. Představily se na ní čtyři kapely.

Sousedé ochutnali dobroty z rybníka i lesa

Bělotín /FOTOGALERIE/ – Sousedé, neseďte doma a přijďte ochutnat, jaké dobroty chováme v rybníce. Takovýto vzkaz vysílají už deset let do svého okolí sportovní rybáři z Bělotína.

Nejlepší starosta získá pro obec čtvrt milionu

Přerovsko – Jedinečnou šanci získat pro svou obec čtvrt milionu korun mají všichni, kteří prvního muže nebo první ženu své vesnice navrhnou na titul Poštovní spořitelna Starosta roku 2010. Mají na to už jen čtyři týdny.

Loupež na nádraží: žena si kabelku vybojovala zpět

Přerov – Na kabelku dostal ve čtvrtek dopoledne zálusk jedenašedesátiletý muž. Ve vestibulu přerovského vlakového nádraží si vyhlédl o čtyři roky mladší ženu, která ji držela v podpaží.

FOTO: Vletěl do zatáčky a mazdu převrátil na střechu

Přerovsko – Příliš rychle projížděl ve čtvrtek pod železničním viaduktem mezi Osekem nad Bečvou a Veselíčkem na Přerovsku šestadvacetiletý řidič osobního vozidla mazda.

Poldr za pár let? Ministr apeloval na solidaritu a byl optimistický

Hranicko – Solidarita. Snad ve všech pádech byl tento pojem skloňován při čtvrtečním pobytu ministerstva zemědělství Ivana Fuksy na Hranicku. Řeč byla totiž mimo jiné o zvažovaném suchém poldru poblíž Skaličky.

Hrozil kadeřnici nožem, pak ji chtěl ustřihnout cop

Přerov – Téměř divadelní představení sehrál v úterý odpoledne v kadeřnickém salonu v Přerově sedmadvacetiletý muž. Slovně i fyzicky tam útočil na svou bývalou přítelkyni. Incident se odehrál bez svědků a výtržníkovi za něj hrozí až tříleté vězení.

Hranická pítka moc neosvěží, ničí je vandalové

Hranice – S vandalstvím se v Hranicích potýkají všechna tři pítka v centrální části města. To, které je přímo na Masarykově náměstí, je mimo provoz poměrně často a každá jeho oprava stojí nejméně tři tisíce korun.

Vloupal se do chaty, snědl sladkosti a usnul

Lhotka – Spícího zloděje zadrželi v pondělí v noci v rekreační chatce ve Lhotce na Přerovsku policisté.

Pil, vzal bratrovi auto a havaroval

Lipník nad Bečvou /FOTOGALERIE/ – Alkohol za volantem se v neděli 1. srpna odpoledne v Lipníku nad Bečvou vymstil devětadvacetiletému muži. Projížděl s vozidlem BMW pravotočivou zatáčku v ulici Hranické směrem na centrum a nevybral ji.

Mladý šofér se proháněl fabií pod vlivem drog

Lipník nad Bečvou – Pod vlivem drog usedl v sobotu večer za volant dvacetiletý muž z Přerovska. Přišla na to policejní hlídka, která ho kontrolovala mezi Loučkou a Lipníkem nad Bečvou.

Mladík napadl policistu boxerem, pak jej pokousal

Hranice – S pokousanou rukou se v sobotu vrátil ze zásahu jeden z hranických policistů. Zaútočil na něj devatenáctiletý mladík, po kterém chtěl občanský průkaz. Za útok a následné vyhrožování ho může soud poslat za mříže až na šest let.

Trhovcům v regionu se až dvojnásobně zvýšil nájem

Přerovsko/Hranicko – Někde jen mírně, jinde až na dvojnásobek se na Přerovsku zvýšily ceny za užívání tržních míst. V každém městě jsou také jinak shovívaví k tomu, co trhovci nabízejí. Nejvíce jsou ve výběru sortimentu omezeni v Lipníku nad Bečvou, v Přerově mají naopak velmi široké pole působnosti.

Noční tragédie: dva řidiči nepřežili hromadnou srážku

Bělotín - /FOTO, AKTUALIZOVÁNO/ Tragická dopravní nehoda se těsně v noci na úterý mezi obcemi Bělotín a Polom. Srazila se tam čtyři vozidla. Dva řidiči ve věku 25 a 37 let havárii nepřežili.

Děsil prodavačky nožem, fantom už je ve vazbě

Přerovsko/Hranicko – Lupič, který s nožem v ruce přepadával na Přerovsku prodejny, už je ve vazbě. Stejně tak se policistům podařilo dopadnout i zloděje, co v Milenově na Hranicku dvakrát vykradl obchod společnosti Jednota.

Opravy zámeckého areálu v Lipníku nekončí

Lipník nad Bečvou – Kdo jednou navštíví zámecký areál a přilehlý park v Lipníku nad Bečvou, musí uznat, že se městu jejich rekonstrukce opravdu povedla. Jen málokdo by čerstvě opravené památce hádal čtyři sta let.

Léky si lupič ukryl do křoví, počítačem ale nepohrdl

Přerov – Ordinaci dětského lékaře vykradl v noci na pátek na ulici Velká Dlážka v Přerově zatím neznámý lupič. Nechal tam po sobě škodu za třicet tisíc korun.

Pil, couval, boural a schoval důkaz do polí

Radvanice – Svou vinu na dopravní nehodě se ve středu před půlnocí snažil zamaskovat v polích u Radvanic na Přerovsku osmadvacetiletý opilý řidič.

FOTO: Vrátil se z procházky, našel střechu v plamenech

Malhotice – Jen na hodinu si v pátek ráno pan Jaroslav Čech z Malhotic odskočil z domu a když se vrátil zpátky, našel ho v plamenech. Hasiči byli u požáru dříve než on, ale střechu a podkroví už se jim zachránit nepodařilo. Škoda je zatím předběžně odhadnuta na milion a půl.

Střízlík a nagelovaný švihák vykrádají auta. Neznáte je?

Přerovsko – Jako ve výkladních skříních si někteří řidiči nechávají ve svých vozidlech lákavé cennosti. Zloději pak jen počkají na vhodnou chvíli a okradou je. Smůlu má na lupiče jedna drahotušská firma. Její vozidla, plná nářadí, vyloupil někdo už čtyřikrát. Naposledy v tomto týdnu.

Pálení trávy? Celkem v klidu. Horší jsou lesní kuřáci

Přerovsko – Oznámení o dýmu, který se valí ze sousední zahrady, přijímají hasiči na Přerovsku poměrně často. Každý takový telefonát musejí přímo na místě prověřit. Jen málokdy jsou však nuceni potrestat zakladatele ohně pokutou. Lidé jsou opatrní a někteří svůj úmysl pálit trávu disciplinovaně předem avizují.

Procházel se poštou s nožem v ruce a děsil lidi

Přerovsko – Nebaví mě život. Chci jít do vězení. Těmito výroky vysvětlil v pondělí sedmadvacetiletý mladík svou dopolední procházku s nožem v ruce po budově pošty na Přerovsku.

Šoférka passatu vyletěla ze zatáčky do potoka

Přerovsko – Příliš rychle vjela v pondělí večer do zatáčky devětadvacetiletá řidička Volkswagenu Passat. Skončila v potoce mezi Přestavlky a Přerovem.

FOTO: Superb srazil v Přerově motorkáře, nedal přednost

Přerov – Na zemi a pak v nemocnici skončil v pondělí odpoledne po srážce se Škodou Superb řidič motocyklu značky Honda. Auto mu nedalo přednost na křižovatce v Přerově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT