VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA KAPKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policisté se rojili u chat a chalup, na zloděje nenarazili

Přerovsko – Na chaty na Přerovsku se ve čtvrtek zaměřili policisté ve snaze je ochránit před případnými lupiči. V době od desíti do třinácti hodin proběhla v Kokorách, Žeravicích a Penčicích preventivní akce s názvem Chalupář.

Přepadl stařenku, smýkal s ní po zemi a sebral kabelku

Přerov – Po lupiči, který ve čtvrtek odpoledne před obchodním domem v Přerově přepadl důchodkyni, pátrá policie. Štíhlý mladík ženu shodil a táhl ji asi metr a půl po zemi. Pak utekl s její kabelkou.

Policie hledala popíjející mladistvé, našla čtyři

Lipník nad Bečvou, Hranice – Dva hoši a dvě dívky, kterým ještě nebylo osmnáct, popíjeli v pátek večer v restauraci. Zjistili to při zátahu na mládež policisté z přerovského okrsku.

Opilý cyklista se při pádu vážně zranil

Přerovsko – Posilněný alkoholem havaroval v neděli odpoledne mezi Radvanicemi a Osekem nad Bečvou na Přerovsku cyklista.

Během pátku vykradli v regionu zloději tři auta

Přerovsko – Tři vykradená auta zaměstnala v pátek a sobotu policisty na Přerovsku. První bylo zaparkováno v Přerově, druhé v Čekyni a třetí stálo u silnice na obec Kozlov.

V Lipníku možná bude mít Tesco logistické centrum

Lipník nad Bečvou – Hned s několika různými potenciálními nájemci vede jednání společnost CTP, která vlastní průmyslovou zónu v Lipníku nad Bečvou.

Na noční výtržnosti má Lipník novou kameru

Lipník nad Bečvou – Stížnosti na rušení nočního klidu v západní části Bratrské ulice v Lipníku nad Bečvou by měla odvrátit nová kamera. Vidí na dětské i sportovní hřiště, sokolovnu, koupaliště a stejně tak má pod dohledem zámecký park a blízké parkovací plochy.

Zloděj vajec se maskoval kuklou, policisté ho zaskočili

Troubky – Kuriozní případ řešili o čtvrteční noci policisté v Troubkách na Přerovsku. Dopadli zloděje, který se chystal ukrást z drůbežárny vejce. Jakmile je spatřil, nasadil si kuklu a dal se na útěk.

Důchodce zabloudil a ustlal si přes noc u rybníka

Tovačov – Pod stromem strávil úterní noc čtyřiaomdesátiletý muž z Domova pro seniory v Tovačově. Ztratil se na procházce a našli ho až policisté.

Zloději měli v přerovských obchodech žně

Přerov – Z nákupních vozíků zmizely v úterý v Přerově další cennosti. Přišly o ně nepozorné ženy, které se věnovaly nákupu a pustily své osobní věci na okamžik z očí.

Pátrání: před policií se skrývá čtveřice mužů

Přerovsko – Při pátrání po čtyřech hledaných mužích z Přerovska a Kroměřížska žádají občany o pomoc přerovští kriminalisté. Jsou ve věku od dvaceti do dvaapadesáti let a jeden z nich se před spravedlností ukrývá už od března.

Houbaři pozor! Zloději mají políčeno na vaše auta

Veselíčko – Auta houbařů jsou lákadlem pro zloděje. Upozorňují na to přerovští policisté, kteří mají s touto trestnou činností velké zkušenosti. Naposledy vyšetřovali případ vykradeného vozidla ve Veselíčku na Přerovsku.

Mladík si vymyslel přepadení, údajně ho unesli autem

Lipník nad Bečvou – Velkou fantazii má dvaadvacetiletý muž z Přerovska, který v pátek policistům tvrdil, že ho v Lipníku nad Bečvou násilně zavlekl do auta neznámý pachatel.

Ztratil se mladý pár. Viděli jste ho? Ozvěte se policii

Přerovsko /FOTO/ – Po dvou mladých lidech pátrá od středy policie. Čtrnáctiletá slečna pochází z Valašského Meziříčí, o pět let starší mladík bydlí v obci Zámrsky. Existuje důvodné podezření, že odešli z domu společně a že se pohybují po Přerovsku.

Víkend přinesl 13 nehod, většinou kvůli alkoholu

Přerovsko – Alkohol hrál o víkendu na Přerovsku roli hned u dvou dopravních nehod. V jednom případě nadýchal řidič osobního vozu audi, který boural v přerovské ulici Mostní. Podruhé to byl cyklista, jehož srazil na zem řidič Škody Fabie v Polkovicích.

Řidič srazil dívku a ujel. Hledá ho policie

Přerov – Srazil patnáctiletou dívku a z místa nehody ujel. Takto nezodpovědně se v pátek odpoledne zachoval řidič na ulici Svisle v Přerově. Policie po něm pátrá.

Na Helfštýně měl premiéru folkový festival

Týn nad Bečvou /FOTOGALERIE/ – Festival na zkoušku. Tak by se dala nazvat akce s názvem Hradní folkování, která odstartovala v sobotu v sedm večer na středověkém Helfštýně. Představily se na ní čtyři kapely.

Sousedé ochutnali dobroty z rybníka i lesa

Bělotín /FOTOGALERIE/ – Sousedé, neseďte doma a přijďte ochutnat, jaké dobroty chováme v rybníce. Takovýto vzkaz vysílají už deset let do svého okolí sportovní rybáři z Bělotína.

Nejlepší starosta získá pro obec čtvrt milionu

Přerovsko – Jedinečnou šanci získat pro svou obec čtvrt milionu korun mají všichni, kteří prvního muže nebo první ženu své vesnice navrhnou na titul Poštovní spořitelna Starosta roku 2010. Mají na to už jen čtyři týdny.

Loupež na nádraží: žena si kabelku vybojovala zpět

Přerov – Na kabelku dostal ve čtvrtek dopoledne zálusk jedenašedesátiletý muž. Ve vestibulu přerovského vlakového nádraží si vyhlédl o čtyři roky mladší ženu, která ji držela v podpaží.

FOTO: Vletěl do zatáčky a mazdu převrátil na střechu

Přerovsko – Příliš rychle projížděl ve čtvrtek pod železničním viaduktem mezi Osekem nad Bečvou a Veselíčkem na Přerovsku šestadvacetiletý řidič osobního vozidla mazda.

Hrozil kadeřnici nožem, pak ji chtěl ustřihnout cop

Přerov – Téměř divadelní představení sehrál v úterý odpoledne v kadeřnickém salonu v Přerově sedmadvacetiletý muž. Slovně i fyzicky tam útočil na svou bývalou přítelkyni. Incident se odehrál bez svědků a výtržníkovi za něj hrozí až tříleté vězení.

Vloupal se do chaty, snědl sladkosti a usnul

Lhotka – Spícího zloděje zadrželi v pondělí v noci v rekreační chatce ve Lhotce na Přerovsku policisté.

Pil, vzal bratrovi auto a havaroval

Lipník nad Bečvou /FOTOGALERIE/ – Alkohol za volantem se v neděli 1. srpna odpoledne v Lipníku nad Bečvou vymstil devětadvacetiletému muži. Projížděl s vozidlem BMW pravotočivou zatáčku v ulici Hranické směrem na centrum a nevybral ji.

Děsil prodavačky nožem, fantom už je ve vazbě

Přerovsko/Hranicko – Lupič, který s nožem v ruce přepadával na Přerovsku prodejny, už je ve vazbě. Stejně tak se policistům podařilo dopadnout i zloděje, co v Milenově na Hranicku dvakrát vykradl obchod společnosti Jednota.

Opravy zámeckého areálu v Lipníku nekončí

Lipník nad Bečvou – Kdo jednou navštíví zámecký areál a přilehlý park v Lipníku nad Bečvou, musí uznat, že se městu jejich rekonstrukce opravdu povedla. Jen málokdo by čerstvě opravené památce hádal čtyři sta let.

Léky si lupič ukryl do křoví, počítačem ale nepohrdl

Přerov – Ordinaci dětského lékaře vykradl v noci na pátek na ulici Velká Dlážka v Přerově zatím neznámý lupič. Nechal tam po sobě škodu za třicet tisíc korun.

Pil, couval, boural a schoval důkaz do polí

Radvanice – Svou vinu na dopravní nehodě se ve středu před půlnocí snažil zamaskovat v polích u Radvanic na Přerovsku osmadvacetiletý opilý řidič.

Střízlík a nagelovaný švihák vykrádají auta. Neznáte je?

Přerovsko – Jako ve výkladních skříních si někteří řidiči nechávají ve svých vozidlech lákavé cennosti. Zloději pak jen počkají na vhodnou chvíli a okradou je. Smůlu má na lupiče jedna drahotušská firma. Její vozidla, plná nářadí, vyloupil někdo už čtyřikrát. Naposledy v tomto týdnu.

Pálení trávy? Celkem v klidu. Horší jsou lesní kuřáci

Přerovsko – Oznámení o dýmu, který se valí ze sousední zahrady, přijímají hasiči na Přerovsku poměrně často. Každý takový telefonát musejí přímo na místě prověřit. Jen málokdy jsou však nuceni potrestat zakladatele ohně pokutou. Lidé jsou opatrní a někteří svůj úmysl pálit trávu disciplinovaně předem avizují.

Procházel se poštou s nožem v ruce a děsil lidi

Přerovsko – Nebaví mě život. Chci jít do vězení. Těmito výroky vysvětlil v pondělí sedmadvacetiletý mladík svou dopolední procházku s nožem v ruce po budově pošty na Přerovsku.

Šoférka passatu vyletěla ze zatáčky do potoka

Přerovsko – Příliš rychle vjela v pondělí večer do zatáčky devětadvacetiletá řidička Volkswagenu Passat. Skončila v potoce mezi Přestavlky a Přerovem.

FOTO: Superb srazil v Přerově motorkáře, nedal přednost

Přerov – Na zemi a pak v nemocnici skončil v pondělí odpoledne po srážce se Škodou Superb řidič motocyklu značky Honda. Auto mu nedalo přednost na křižovatce v Přerově.

Opilec hrozil dceři a matce zabitím

Přerovsko – Urážkami a vulgárními výrazy napadal v sobotu odpoledne svou sedmnáctiletou dceru v obci na Přerovsku opilý otec. Stejným způsobem se choval i ke své matce a nebylo to poprvé.

Kvůli cigaretě málem uhořel na gauči, dostal pokutu

Přerov – Čalouněnou sedačku v Purkyňově ulici v Přerově hasily v neděli o půl deváté ráno dvě jednotky záchranářů. O půl hodiny později už byl byt mimo ohrožení.

Řidička i s dítětem skončila v poli. Podívejte se

Přerovsko /FOTO/ – V poli skončila v úterý před desátou večer Škoda Forman, která jela po silnici od Polkovic na Obědkovice. Řidička a malé dítě byli ošetřeni v olomoucké fakultní nemocnici.

Kolo se zřejmě zloději nelíbilo, tak ho nechal u mostku

Dřevohostice – Dvůr i všechny přilehlé prostory se vyplácí na noc zamykat. Přesvědčili se o tom ve středu ráno majitelé rodinného domku v Dřevohosticích. Předchozí noci jim totiž někdo vykradl dílnu.

Loupež vozidel se v Bělotíně nepovedla

Bělotín – K velkolepému lupu se v noci na sobotu chystali tři zloději v obci Bělotín. Chtěli ukrást dvě auta, jízdní kolo a několik kousků nářadí a dalších věcí. Policisté jim v tom ale zabránili.

Podnapilý motorkář narazil do stromu

Kozlovice – S alkoholem v krvi usedl v pátek večer za řídítka motocyklu pětatřicetiletý muž. Po nehodě v Kozlovicích na Přerovsku skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Jeho stroj měl navíc propadlou technickou.

Přerovskou prodejnu přepadl lupič s nožem

Přerov – Loupežné přepadení šetří od pátku kriminalisté v Přerově. Kolem deváté hodiny vešel do prodejny v Komenského ulici muž, přistoupil k prodavačce a začal kolem ní šermovat nožem. Pod pohrůžkou násilí z ní mámil tržbu.

Dvě cyklistky se srazily s busy, vždy při odbočování

Přerovsko/Hranicko /FOTOGALERIE/ – S těžkým zraněním skončila ve středu v nemocnici cyklistka, které nedal na křižovatce v Přerově přednost řidič autobusu. Jiná cyklistka se ve čtvrtek ráno srazila s autobusem v Hranicích. Shodou okolností se v tomto týdnu vypravili do ulic policisté a rozdávali cyklistům reflexní vesty jako prevenci proti nehodám. Letos už jich totiž na Přerovsku s jejich účastí napočítali dvacet.

Sražená zvěř patří myslivcům

Přerovsko – Srážka se zvířetem nepatří mezi příjemné zážitky za volantem. Kromě leknutí utrpí většinou řidič i škodu na vozidle. Policisté šetří tyto nehody relativně často. Zraněná nebo usmrcená zvěř pak připadá mysliveckému spolku, na jehož teritoriu se událost odehrála.

Hit letní dovolené? Na Přerovsku teď Řecko

Přerovsko, Hranicko – Řecko je největším hitem letošních zájezdů do zahraničí. Shodly se na tom dvě Deníkem oslovené cestovní kanceláře, působící na Přerovsku. Tuzemská dovolená jde na odbyt také, ale většina lidí míří letos v létě, navzdory krizi a všeobecnému šetření, k moři.

Muž se svlékl v kupé před mladými ženami

Přerov – Za obnažování se ve vlaku před dvěma mladými ženami je z přečinu výtržnictví podezřelý šestatřicetiletý muž. Policisty na něj ve středu upozornil průvodčí.

Dcera se bála o matku, ta si užívala na dovolené

Přerovsko – Planý poplach se vyklubal ze záhadného zmizení třiačtyřicetileté ženy z Přerovska. Její dcera o ni měla strach, protože netušila, kde se matka nachází. Ta mezitím nic netušíc odcestovala do zahraničí a je v naprostém pořádku.

Bacila ho dřevěná deska, skončil v nemocnici

Přerov – Pracovní úraz si ve středu odpoledne v jedné z přerovských firem způsobil osmatřicetiletý muž. Stal se mu na hlavní výrobní hale. „Při vykládce materiálu z návěsu chtěl dřevěným hranolem podložit jeřábem již částečně zdvižený svazek ocelových profilů,“ řekla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Ženě ukradli z tašky peněženku s 20 tisíci

Přerovsko – Hned třem lidem z Přerovska ukradli v pondělí kapsáři peněženky.

Opilci řádili, někteří se i prali. V krvi přes 2,5 promile

Přerovsko – Alkohol zjistila v sobotu večer v Kojetíně u třiadvacetiletého řidiče dechová zkouška. Naměřila mu ho 2,61 promile. Ještě vyšší hladinu měl v krvi agresor, který se v neděli odpoledne popral na vlakovém nádraží v Přerově. Třetí opilec ležel v Říkovicích.

FOTO: Blesk zapálil střechu, chyběl na ní hromosvod

Stará Ves – Více než milionovou škodu způsobil na rodinném domku ve Staré Vsi na Přerovsku blesk, který tam v sobotu uhodil do střechy. Na té byla umístěna železná tyč, která sloužila jako držák televizní antény. Hromosvod dům neměl.

Výtržníci zmlátili třináctiletého hocha, skončil v nemocnici

Lipník nad Bečvou – Dvě nezletilé děti se staly terčem dvou útoků v Lipníku nad Bečvou. První případ se stal hodinu a půl po poledni, druhý v osm večer. Jeden z napadených hochů skončil v nemocnici.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT