VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA OBŠNAJDROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muže napadl divočák, k nehodě vzlétl vrtulník záchranné služby

Na náhon divoké zvěře v lesíku u Dřevohostic nebude v dobrém vzpomínat mladík, kterého v sobotu dopoledne napadlo divoké prase. Událost byla nahlášena pomocí aplikace Záchranka.

Hned třem řidičům během víkendu vběhly srny pod kola

V pátek v jednom případě, v sobotu hned dvakrát, zkřížila řidičům cestu lesní zvěř. Ve všech třech případech srny střet s automobilem nepřežily.

Deštivou sobotu v Přerově projasnil festival hudby a slova

Zahajovací koncert kapely Old Fashioned Swing Band, promítání fotografií z akce v Roháčích či večerní vystoupení uskupení Melody Gentleman. Tak vypadalo zahájení již sedmnáctého ročníku minifestivalu Hudboslovení, který odstartoval v sobotu odpoledne v Přerově. Tradiční festival hudby a slova pořádá již tradičně přerovský Duha klub Dlažka.

Koně všude, kam se podíváš. Přerov láká na jubilejní parkurové závody

Jubilejní dvacátý ročník soutěže v parkurovém skákání budou mít možnost zhlédnout milovníci koní v sobotu 15. září na travnatém kolbišti areálu Střední Zemědělské školy v Přerově. Cena města Přerova startuje od 8.30 hodin. Kromě jezdeckých soutěží bude připraven také bohatý doprovodný program.

Taxikář v Přerově srazil muže na motorce

Na sobotní zážitek nebude v dobrém vzpomínat dvaatřicetiletý motorkář, který po střetu s taxíkem skončil v nemocnici.

Burčák k podzimu patří, říká Marta Miková

Padající listí, plískanice, mlhy a burčák! Přesně to se asi většině z nás vybaví, když se řekne podzim. A i když by se mohlo zdát, že letošní léto bez srážek se na kvalitě i kvantitě mladého, ještě kvasícího vína podepsalo, opak je pravdou. To potvrdila i Marie Miková ze známé přerovské vinotéky v Pivovarské ulici.

Jaroslav Wykrent oslaví narozeniny na prknech měšťáku

Agnes, Skořápky ořechů, Řeka lásky. To je jen malý výčet hitů známého zpěváka, textaře a přerovského rodáka Jaroslava Wykrenta, který v září oslaví své jubilejní pětasedmdesáté narozeniny a slavit se bude ve velkém.

Děti si u loděnice užily parádní pondělí. Podívejte se

Návrat do školních lavic zpříjemnila také letos přerovským dětem zábavná akce „S úsměvem do školy,“ která se uskutečnila v pondělí 3. září na prostranství u loděnice.

A je hotovo! V Lipníku slavnostně otevřeli novou sportovní halu

Splněný sen několika sportovních generací. I tak lze bez nadsázky nazvat novou, multifunkční sportovní halu, která vyrostla za 15 měsíců mezi fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty v Lipníku nad Bečvou.

Prázdniny jsou pryč, škola opět začala

Brány základních škol se po dvou měsících opět otevřely. Se zvědavostí, nervozitou, možná i nedočkavostí zamířili do základních škol hlavně prvňáčci. Pořádně živo tak bylo v pondělí ráno například na Základní škole Za mlýnem v Přerově, kde děti na žáky prvních tříd pasoval udatný rytíř. Letos se zde otevřely dvě první třídy.

Cyklista nedodržel bezpečnou vzdálenost, skončil v příkopě

Na dodržování bezpečné vzdálenosti za vozidlem si bude příště jistě dávat větší pozor šestašedesátiletý muž, který jel v pátek odpoledne po cestě mezi obcemi Uhřičice a Polkovice.

Vandal poškrábal auto, škoda je 50 tisíc

Neznámý vandal poškodil automobil značky VW Tiguan, který stál zaparkovaný v ulici Sokolovská v Přerově. K incidentu došlo pravděpodobně v průběhu noci na neděli.

Dočesná v přerovském pivovaru táhla i přes dešťové přeháňky

Na začátku všeho byla malá akce pouze pro zaměstnance pivovaru, která se konala na chmelnicích v Čekyni. Dočesná však, stejně jako letošní chmel, dozrála v kvalitní „produkt“. Přesvědčit se o tom mohli také ti, kteří dorazili v sobotu odpoledne do areálu přerovského pivovaru, kde se poprvé uskutečnily oslavy chmele v takovém měřítku. A i když byl sobotní den spíše ve znamení deště, lidé vzali pivovar doslova útokem.

Policie pátrá po Robertu Tulejovi, neviděli jste ho?

Od 20. srpna letošního roku je v hledáčku policie jednatřicetiletý Robert Tuleja, který má hlášený trvalý pobyt v okrese Přerov, vyhlášeno po něm bylo celostátní pátrání

V pět hodin ráno nadýchala řidička přes dvě promile

Hazard se životem, a to nejenom vlastním, ale i s životy ostatních účastníků silničního provozu. Tak lze nazvat jednání padesátileté ženy z Novojičínska, která v neděli kolem páté hodiny ranní usedla pod vlivem alkoholu za volant Fabie a jela od Potštátu na Ondry.

Muž se ženou rušili noční klid, noc strávili na záchytce

Z přestupku proti veřejnému pořádku jsou podezřelí devětadvacetiletý muž a o pět let mladší žena, kteří v sobotu po čtvrté hodině ranní křičeli u restaurace v ulici Tyršova v Kojetíně.

Dočesná 2018 láká na výborné pivo, Traktor, Polemic i show Jiřího Tkadlčíka

Milovníci pěnivého moku, soutěží i hudebních koncertů si opět přijdou na své. Pivovar Zubr totiž v letošním roce již potřetí otevře brány veřejnosti.

Dělal výkop pro kanalizaci, překopl plynové vedení

Na středeční odpoledne nebude v dobrém vzpomínat bagrista, který v Nelešovicích prováděl výkop pro kanalizaci. Pásovým bagrem totiž překopl označené přípojky plynového vedení, které vedly ke dvěma domům.

Zloděj vykradl automobil, škoda je téměř 40 tisíc

Pro trestné činy krádež a poškození cizí věci šetří policie případ vykradeného vozidla, které v úterý odpoledne odstavila žena na parkovišti u kamenolomu ve Výklekách.

V Přerově se staví, opravuje a vylepšuje ve velkém

/PŘEHLED INVESTIC/ Výstavba dvou nových Dluhonských mostů, demolice domu v Kojetínské ulici nebo modernizace několika základních škol. Město má momentálně v různých fázích rozděláno 39 stavebních akcích nad půl milionu korun. Tyto akce vyjdou v součtu městskou kasu přibližně na 350 milionů korun.

Nestihl dobrzdit, „sestřelil“ auto s řidičkou. Ta utrpěla zranění

Na bezpečnou vzdálenost si příště jistě dá větší pozor devětapadesátiletý řidič, který jel v pondělí ráno s dodávkou ve směru od Olomouce na Přerov.

V Kojetíně lákají na jubilejní hody, program bude velkolepý

Krojovaný průvod, představení národopisných souborů, jarmark, tradiční setkání harmonikářů nebo turnaj ve volejbalu. Nejen to čeká na ty, kteří dorazí o víkendu 17. až 19. srpna do Kojetína, kde se uskuteční jubilejní dvacátý ročník hodů.

Nablýskaní veteráni rozzářili dřevohostické náměstí

Škoda 110 R, Aero 30, Rolls – Royce, Ford Capri a desítky dalších legendárních veteránů byly v sobotu po dvanácté hodině k vidění na dřevohostickém náměstí, kde si dali dostaveníčko členové Veterán klubu Kroměříž.

Jaká je kvalita vody na přerovské Laguně? Ukáže rozbor

Tropické teploty a stojící voda. I to jsou faktory, které způsobují sinice. Proto není vyloučeno, že se nebezpečné bakterie objeví na přerovské Laguně či oseckém Jadranu. Jejích výskyt potvrzují či vyvrací rozbory, které provádějí odborníci.

Houbařská sezona začne až koncem srpna, říká přerovský mykolog Polčák

Smaženice, kulajda nebo houbová omáčka. Milovníkům hřibů se teď jistě probudily všechny chuťové pohárky, na pořádné úlovky si však budou muset houbaři ještě počkat.

Pozor na požáry, varují meteorologové i hasiči

Nedopalky od cigaret, pálení trávy nebo například špatně uhašený gril, to vše může mít v tomto období vliv na vznik požárů. Výstraha meteorologů před hrozícím nebezpečím platí od začátku srpna, a to až do odvolání.

Výstava uctí Academic Jazz Band, těšte si i na krátký dokument

Již šedesát let existuje na přerovské hudební scéně současné nejstarší hudební uskupení – Academic Jazz Band. A právě výstava, která zahájí v Galerii města Přerova na Horním náměstí letošní Svatovavřinecké hody, vzdá hold tomuto hudebnímu tělesu.

V Brodku u Přerova opravili památník

„Mravnost je poměr člověka k člověku“. Citát Tomáše Garrigua Masaryka je součástí památníku obětem první světové války a vzniku Československa v roce 1918 v Brodku u Přerova. Městys ho nechal v rámci příprav na oslavu 100. výročí vzniku Československa opravit.

Snímky černých skládek plní webové stránky Přerova. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Starý nábytek, elektronika nebo pneumatiky. I to je možné vidět na černých skládkách, které na několika místech hyzdí Přerov. Zástupci města proto v minulém týdnu vyzvali Přerovany, aby takové skládky vyfotografovali nebo oznámili, kdo je jejich původcem. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Další rána pro Veselíčko! Přerov nás opět podrazil, zlobí se starosta

Zvýšená prašnost a strach o spodní vodu. Taková je nyní situace ve Veselíčku, kde se v březnu letošního roku probral k životu místní kamenolom, jehož kamenivo putuje na dostavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.

Prohlídky s průvodcem táhnou, Lipník ocenil letošního tisícího návštěvníka

Také v letošním roce se Lipník nad Bečvou těší velkému zájmu turistů, a to nejenom z České republiky, ale také ze zahraničí. Od prvního května, kdy prohlídky města s průvodcem začaly, město navštívil letošní již tisící návštěvník, tedy přesněji návštěvnice.

Chtěla předjíždět na cyklostezce. To se jí vymstilo

Přerovští policisté šetří nehodu, při která byla zraněna devětašedesátiletá cyklistka, která jela v pondělí v podvečer po cyklostezce v ulici Dvořákova.

V březnu kradl na plese, teď si vyslechl obvinění

Na své jednání doplatil sedmadvacetiletý muž z Přerovska, který v březnu letošního roku okradl na plese v Lazníkách o čtyři roky mladší ženu.

Nepoctivý nálezce našel kartu, zaplatil s ní pětadvacetkrát

Výběr z bankomatu v ulici Kratochvílova v Přerově se minulý pátek v dopoledních hodinách nevyplatil starší ženě, která zapomněla v útrobách stroje svoji kreditní kartu. Tu bohužel našel nepoctivý nálezce.

Začala poslední etapa opravy Kratochvílovy ulice

Řidiče, kteří se snažili během pondělního dne dostat k Městskému domu, nejspíš zaskočila zákazová značka. Od 30. července totiž začala třetí – závěrečná etapa opravy Kratochvílovy ulice.

Policie hledá muže, který zkoušel ukrást kalhoty

Klišé, tak by se dal s trochou nadsázky nazvat další případ krádeže v Obchodním centru Galerie Přerov. V neděli 17. června v odpoledních hodinách se stala terčem zloděje prodejna sportovních potřeb.

Dřevohostice lákají na jubilejní Setkání dechových hudeb. Kdo vystoupí?

Skladatel Ludwig van Beethoven řekl, že hudba je nejlepší útěchou pro zarmoucené lidi, povznáší všechny povahy, uvolní ducha a uspokojuje všechny, kterých se třeba jen dotkne. A přesně to je moto oblíbeného Setkání dechových hudeb, které se v Dřevohosticích bude v sobotu 28. července konat již po pětadvacáté.

Sběrný dvůr Na Hrázi bude dva dny přístupný pouze z ulice Polní

Ti, kteří během příštího týdne plánují navštívit sběrný dvůr Technických služeb města Přerova, by se měli připravit na drobnou komplikaci.

Svatojakubské hody v Lipníku: letní kino, památky, či koncert Lake Malawi

Koncerty na náměstí i na terase Kulturního domu Echa, promítání pod širým nebem, program pro děti i zpřístupnění památek ve městě. Takové byly tradiční Svatojakubské hody v Lipníku nad Bečvou, které se zde uskutečnily od pátku do neděle.

Fanoušci Linkin Park si v Přerově připomněli tvorbu Chestera Bennigtona

Svíčky i vzpomínky, které mnohdy vyústily v silné emoce. Takový byl druhý vzpomínkový koncert na zesnulého amerického zpěváka kapely Linkin Park - Chestera Benningtona, který se uskutečnil v pátek 20. července – v den prvního výročí jeho úmrtí, na náměstí Přerovského povstání, kam také v letošním roce přišli vzdát hold stovky fanoušků kapely.

Putovní výstava v Lipníku připomíná události let 1948 a 1968

Až do 26. července si mohou návštěvníci prohlédnout putovní exteriérovou výstavu Paměti národa Střední Morava, která se přesunula z olomouckého Dolního náměstí na nádvoří zámku v Lipníku nad Bečvou. Záštitu nad výstavou převzali starosta města Miloslav Přikryl a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Přerov si připomene zesnulého zpěváka Linkin Park

V pátek 20. července uplyne přesně rok od úmrtí frontmana americké kapely Linkin Park Chestera Benningtona, které zasáhlo fanoušky po celém světě. Přerovské kapely loni vzdaly zpěvákovi hold koncertem pod širým nebem, letos se unikátní vzpomínkový koncert opět uskuteční, a to přesně na den úmrtí umělce.

Těžba kamene ve Veselíčku? Přibližně do konce září

Když se v březnu letošního roku probral lom ve Veselíčku k životu, místní měli především strach, aby kvůli odstřelům kamene nepřišli o vodu ve studních. Ke katastrofickému scénáři prozatím nedošlo, díky odstřelům a přetrvávajícímu suchu však obec trpí zvýšenou prašností.

S ukradeným zbožím spustil alarm, tak lup zahodil a odešel. Nepoznáte ho?

Dvoje pánské kalhoty v celkové hodnotě bezmála tisíc korun se pokusil v neděli 17. června odcizit neznámý muž z prodejny sportovního zboží v obchodním domě Galerie Přerov. Jeho záměr mu překazil spuštěný alarm, muže navíc zachytil kamerový systém. Zloděje nyní hledá policie.

Nová tenisová hala v Přerově už stojí, práce se přesouvají pod střechu

Stavba nové tenisové haly v Přerově pokračuje svižným tempem. Ještě v březnu letošního roku se mohla veřejnost „kochat“ pohledem na centrální kurt, v těchto dnech již hala, která roste právě na místě „centrkurtu“, dostává svoji reálnou podobu.

Hyenismus: muž se vydával za faráře, hostitelku okradl

Za lidský hyenismus lze označit případ, který se stal v domě s pečovatelskou službou v Lipníku nad Bečvou.

Zloděj se vyřádil na zaparkovaném voze u lomu ve Výklekách

Na pátek 6. července nebude v dobrém vzpomínat majitel vozu značky Mitsubishi, který zaparkoval v odpoledních hodinách své vozidlo na parkovišti u zatopeného lomu ve Výklekách.

Hudební léto na hradbách je v plném proudu. Na co se můžete těšit?

Již třetí ročník festivalu Hudební léto na hradbách odstartoval v letošním roce velmi originálně. Ti, kteří si ale ještě nestihli přijít vychutnat hudební úterky pod širým nebem nemusejí zoufat, jediný letní open air festival v Přerově je teprve na samém začátku.

Agresor napadl muže nejprve pěstí do brady, pak přidal kopance

Na neděli 1. července nebude v dobrém vzpomínat šestadvacetiletý muž, kterého v tento den, hodinu po půlnoci napadl šestadvacetiletý agresor. K incidentu došlo před hostincem v jedné z obcí na Přerovsku.

V Újezdci vznikne mokřad s vodními rostlinami

Obyvatelé příměstské části Přerova – Újezdce si přáli přebudovat zdejší suchý poldr na vodní plochu. Radní jim vyšli vstříc a vypsali výběrové řízení na firmu, ta se bude muset popasovat s úkolem přebudovat poldr právě na mokřad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT