VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA NAJĎONOVOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

REPORTÁŽ: Do obchodních domů vyrazili bez nákupních tašek

Přerov - Dřívějšími i současnými obchodními domy Přerova vedla sobotní trasa akce Den architektury. Do zázemí zdejšího nejnovějšího obchodního centra nahlédla i redaktorka Přerovského a hranického deníku Iva Najďonovová. 

Po hádce s otcem zaútočil opilý muž na policii

Hranice – K hádce a vzájemnému napadení mezi otcem a synem došlo v pátek před desátou hodinou večer v jedné z hranických restaurací. Po incidentu třiapadesátiletý muž z místa odešel.

AKTUALIZOVÁNO

Potvrzeno: Hranická propast je nejhlubší na světě!

Hranice – Hranická propast je nyní oficiálně nejhlubší zatopenou jeskyní na planetě s naměřenou hloubkou 404 metrů. Dosavadní rekord držela italská propast se slanou vodou Pozzo del Merro nedaleko Říma s údajem 392 metrů.

Když se krajka spojí s fotografií či keramikou

Přerov – Na moderní pojetí paličkované krajky láká nová výstava v Galerii města Přerova, kterou zahájí vernisáž ve čtvrtek 29. září v 17 hodin. Autorkou originální expozice soudobé paličkované krajky propojené s fotografií, keramikou či sklem je fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková. K vidění bude krajka do 30. října.

Sportovní hala v Lipníku se začne stavět na jaře, město si vezme úvěr

Lipník nad Bečvou – Výstavba nové sportovní haly, o které se v Lipníku nad Bečvou mluví už deset let, se blíží. Realizaci plánovalo město již letos, stavět nakonec bude až na jaře. Zastupitelé chtějí mít jistotu ve finančních prostředcích.

Školní jídelna vsadila na regionální pokrmy. Týden vařila ze surovin z okolí

Kojetín – Ryba z tovačovského rybníka, brambory z polí u Kojetína, ovoce ze Střílek, zelenina z Chropyně nebo kuře z Radslavic. Školní jídelna v Kojetíně připravovala během celého týdne pro své strávníky pokrmy z regionálních potravin.

Pěvecké dovednosti u Pavla Nováka poměřilo 60 dětí

Přerov – Na jedné straně mírná nervozita, na druhé velká podpora ostatních soutěžících. Předkola pěvecké soutěže Budeme si zpívat s Pavlem Novákem se v pátek dopoledne zúčastnilo na šedesát dětí různých věkových kategorií.

Sportovní klub získá na rekonstrukci zázemí v Alšově ulici šest milionů

Přerov – Pro velkou část přerovských sportovců je to dobrá zpráva. Nedůstojné zázemí Sportovního klubu Přerov v Alšově ulici se po letech dočká pořádné rekonstrukce. Zastupitelé v pondělí rozhodli o přidělení dotace ve výši 6,3 milionu korun – klub má navíc přislíbenou pětimilionovou částku z ministerstva školství.

Na podzimní cyklojízdu vyrazili žáci i dospělí

Přerov – Zhruba třicet cyklistů vyrazilo v úterý odpoledne na tradiční podzimní cyklojízdu. Peloton vyrazil z náměstí T.G. Masaryka směrem do Kozlovic a dále do Tučína a Želatovic. Závěr se uskutečnil v přerovském café-baru Base Camp.

Na dálnici u Lipníka vysypaly plechy, nájezd museli uzavřít

Lipník nad Bečvou – Po šesté hodině ranní zasahovali hasiči u rychlostní komunikace D35 na sjezdu k Lipníku nad Bečvou. Z kamionu se na silnici vysypal náklad.

Nezaměstnanost na Přerovsku je stále nejvyšší v kraji

Přerov, Hranice – Více než šest tisíc uchazečů o práci evidují úřady na Přerovsku. Jejich počet je v celoročním i měsíčním srovnání menší, nezaměstnanost na Přerovsku je ale stále nejvyšší v kraji.

Kreslené vtipy Lubomíra Dostála zdobí obchodní centrum Galerie Přerov

Přerov – Kreslené vtipy Lubomíra Dostála nově pobaví návštěvníky obchodního centra Galerie Přerov. Známý kreslíř je vytvořil přímo na stěny v otevřeném prostoru prodejní plochy v prvním patře.

Řidič autobusu srazil sedmnáctiletého motorkáře

Staměřice – K vážné dopravní nehodě mezi autobusem a motorkářem došlo v pondělí čtvrt hodiny před šestou večer ve Staměřicích.

AKTUALIZOVÁNO

V Kozlovicích shořel stoh slámy

Přerovsko – Dva požáry zaměstnali v pondělí večer krajské hasiče. Kolem devatenácté hodiny vyjížděli k požáru nákladního vozidla v Hranicích na ulici Karla Čapka. Oheň zachvátil také stoh balíkové slámy mezi Kozlovicemi a Přerovem.

Od bitvy u Tovačova uplyne 150 let

Tovačov – Vzpomínkovou akci u příležitosti 150. výročí prusko-rakouské války v roce 1886 chystá 23. a 24. září město Tovačov, u kterého se bitva odehrála. V pátek se v 17. hodin uskuteční křest knihy Tovačovsko ve válečném roce 1886, který bude spojem s krátkou přednáškou. O hodinu později se pak koná zádušní mše za oběti války v kostele sv. Václava.

Lidé mohou nebezpečná místa zaznačit do pocitové mapy

Přerov – Postřehy těch, kteří nejsou spokojení se stavem komunikací ve městě a chtějí se přičinit o nápravu věcí, má přinést takzvaná pocitová mapa.

Partička v Přerově pobaví s Jakubem Kohákem

Přerov – Oblíbený televizní pořad, ve kterém má hlavní slovo improvizace, přijede pobavit diváky v úterý 20. září do Přerova.

Archeologové v Lipníku nad Bečvou nalezli u parkoviště keramiku ze 13. století

Lipník nad Bečvou – Zlomky kuchyňské keramiky a pozůstatky kovářské dílny z doby panování českého krále Přemysla Otakara II. nalezli přerovští archeologové na parkovišti u prodejny Lidl v Lipníku nad Bečvou. Během bleskurychlého záchranného archeologické výzkumu, který trval tři dny, tak získali první hmotné důkazy o fungování města již ve 13. století.

Mykologové se po roce pochlubí svými houbařskými úlovky

Přerov – Příznivci houbaření by měli zpozornět, již tradiční výstava hub v přerovském klubu Teplo na Horním náměstí se koná v pátek 23. a sobotu 24. září. Devatenáctý ročník akce představí několik různých druhů právě rostoucích hub, prezentovány budou také fotografie úlovků, které jsou dílem členů pořadatelského Mykologického spolku Přerov.

V areálu zemědělské školy poměří šikovnost parkuroví jezdci

Přerov – Začátečníci i zkušení jezdci se setkají v sobotu 17. září na tradičních závodech v parkurovém skákání v Přerově. Pod názvem Cena Střední školy zemědělské – Delikan se konají na travnatém kolbišti v areálu školy.

Tereza Kostková a Aleš Háma přijedou jako Frankie a Johnny

Přerov – Na netradiční romantický příběh o sbližování dvou životem zklamaných lidi láká divadelní inscenace Frankie a Johnny, na kterou se mohou příznivci těšit v úterý v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

Do zvonice v Dřevohosticích ukryli dokumenty i pálenku

Dřevohostice – Vzkaz dalším generacím zanechali Dřevohostičtí v báni na vrcholku zvonice, která prošla celkovou venkovní obnovou. „Zaletované, bronzové pouzdro s pár drobnostmi pro příštího nálezce jsme vložili do nově zlacené makovice, která je umístěná až na samém vrcholku zvonice hned pod křížem. Věřím, že zvonice v takovémto stavu vydrží dalších nejméně sedmdesát let, a slivovice, kterou jsme do pouzdra vložili, tak pořádně dozraje," prozradil starosta Dřevohostic Petr Dostál.

Blues nad Bečvou zahájil Javier Vargas

Přerov – Čtvrtý ročník bluesového festivalu v Přerově začal. O bluesový start s prvky latiny a rocku se na přerovských hradbách v lokalitě Spálenec postaral v úterý Javier Vargas se svou kapelou. Na další porci blues se mohou těšit příznivci v pátek večer Restauraci Pivovar a v sobotu od 16.30 v areálu pivovaru Zubr.

Kolo v cyklověži si zaparkoval desetitisící zákazník

Přerov – Cyklověž u nádraží slaví jubileum – své kolo si zde v úterý po třetí hodině odpoledne zaparkoval desetitisící zákazník. Stal se jím Jakub Hřib z Uherského Hradiště.

Mladík byl v podmínce, ale kradl dál

Přerov – Za mřížemi skončil počátkem září devatenáctiletý recidivista, který od konce července stihl provést hned několik krádeží. Nezastavil ho ani fakt, že byl za předchozí krádeže v podmínce.

AKTUALIZOVÁNO

Poštovní služby budou zřizovat úřady či obchody

Přerovsko, Hranicko – S určitou dávkou skepse se v obcích dívají na projekt České pošty, v rámci kterého převádí své nerentabilní pobočky na samosprávy, obchody či jiné služby. Takzvaný projekt Pošta Partner funguje v šesti obcích na Přerovsku, další je budou brzy následovat.

Policie dopadla šest mladých lidí, kteří prodávali pervitin

Přerov – Šest pachatelů ve věku od jednadvaceti do pětadvaceti let zadrželi přerovští a hraničtí kriminalisté během uplynulých dní. Pět můžu a jedna žena jsou obviněni z prodeje drog i z krádeží.

Had kolečkových bruslařů projel večerním Přerovem

Přerov – Vzít kolečkové brusle, chrániče, helmu a vyrazit do ulic. Desítky účastníků páteční organizované vyjížďky si užily noční jízdu přerovskými ulicemi, které jsou běžně přístupné pouze motoristům. A to za doprovodu hudby – překvapení kolemjdoucí se zastavovali, aby si netradiční peloton účastníků vyfotili nebo jim alespoň zamávali.

Nejlepší guláš? S červeným vínem

Přerov – Dnes nevaříme, jdeme na guláše. Taková je jedna z nejčastějších vět, se kterou každoročně vyráží návštěvníci na přerovské výstaviště. I přes menší počet týmů, které guláše připravily, to v areálu přerovského výstaviště žilo a bylo co ochutnávat.

Silnice brázdil pod vlivem alkoholu

Osek nad Bečvou – Až rok ve vězení může strávit jednačtyřicetiletý muž, který za bílého dne usedl za volant opilý. Policisté řidiče auta Renault Master kontrolovali v pátek krátce před polednem v Oseku nad Bečvou.

Náměstek hejtmana Rašťák je novým ředitelem zemědělky v Přerově

Přerov – Zpátky do lavic zamířili ve čtvrtek studenti základních i středních škol. Návrat za katedru zažil také zastupitel a náměstek hejtmana Radovan Rašťák, který je novým ředitelem Střední školy zemědělské v Přerově. Svou funkci v krajském zastupitelstvu ukončí v říjnu, kdy se konají volby.

Přerovský kompost je připraven k expedici

Přerov – Kompostárna v Žeravicích, která už druhým rokem zpracovává biologicky rozložitelný odpad, vyprodukovala další várku kompostu určenou k distribuci.

OBRAZEM: Do lavic poprvé usedlo bezmála sto prvňáčků

Přerov – Pořádně živo bylo ve čtvrtek kolem deváté hodiny ráno na zahradě Základní školy Trávník v Přerově. Do čtyř tříd nastoupilo 93 prvňáčků, které doprovodili jejich rodiče a příbuzní.

Dny evropského dědictví v Lipníku připomenou Karla IV.

Lipník nad Bečvou – Na zpřístupnění památek a zajímavých objektů i komentované prohlídky se mohou těšit lidé v sobotu 10. září v Lipníku nad Bečvou. Ve středověké tržiště se navíc promění náměstí T. G. Masaryka, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet například přípravu ručního papíru.

VIDEO: Živelný rock´n´roll roztančil přerovské hradby

Přerov – Do časů starého dobrého rock´n´rollu se vrátili díky polské kapele Boogie Boys návštěvníci úterního koncertu na přerovských hradbách. O tom, že lidé si na nový, multižánrový festival Hudební léto na hradbách rychle zvykli, svědčila i vysoká návštěvnost. Ta se ostatně držela po celé dva měsíce.

V laboratoři soukromé firmy v Přerově hořelo

Přerov – U požáru v laboratoři soukromé přerovské firmy na nábř. Dr. Edvarda Beneše zasahovali ve středu kolem půl deváté ráno hasiči. Na místo vyjely profesionální a dobrovolné jednotky z Přerova a hasiči Správy železniční dopravní cesty Přerov.

Děti se rozloučily s prázdninami. Po indiánsku

Přerov – Loučení s prázdninami v duchu indiánské slavnosti rovnodennosti se uskutečnilo v úterý odpoledne na dvoře v Želatovské ulici v Přerově.

Divadelní festival mezi hradbami se rozloučí 1. září

Přerov – Poslední představení má před sebou festival Dostavníčko s divadlem, které první zářijový večer uvede mezi přerovskými hradbami komedii Opona nahoru! v podání souboru Devítka.

Hefaiston, Hustopečské dny, Hoofbeats. Policie měla o víkendu napilno

Přerovsko, Hranicko – Hned dvě bezpečnostní opatření proběhla během víkendu na Hranicku a Lipnicku. Více jak třicet policistů udělilo několik blokových pokut, odhalen byl také řidič pod vlivem návykové látky.

Vypustil kola, poškrábal auto. Policie hledá vandala

Želatovice – S prosbou o spolupráci, která by vedla ke ztotožnění vandala, se na veřejnost obrací policie. Hledaný pachatel poškodil dne 14. června po 22. hodině auto značky Citroën Xsara, které nechal jeho majitel zaparkované na parkovišti u firmy Omega v Želatovicích.

Musí vytěžit úložiště popílku. Lidé se obávají prašnosti i znečištění

Přerovsko – S postupující výstavbou dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou se nezadržitelně blíží obtíž, která na trase dálnici leží. Je jím úložiště teplárenského popílku u Prosenic. Obyvatelé okolních obcí se bojí, že jemný materiál jim vlétne do domů.

Na nábřeží půjde k zemi padesát javorů. Kvůli protipovodňové zídce

Přerov – Alej na přerovském nábřeží Edvarda Beneše pořádně prořídne. Od úterý se začne kácení javorů – klen, mléč a stříbrný. Stav stromů je podle dendrologů špatný, hlavním důvodem zásahu je ale především stavba protipovodňové zídky, která má ochránit část Přerova v případě povodní.

Řidič v Přerově srazil těhotnou ženu s dítětem, z místa ujel

Přerov – Řidič v blíže nespecifikovaném autě tmavé barvy srazil v Přerově těhotnou ženu na přechodu, a z místa činu ujel.

Mladík řídil pod vlivem drog

Přerov – Až tříletý pobyt ve vězení hrozí devatenáctiletému mladíkovi, který řídil auto značky Škoda Felicia bez příslušného oprávnění a navíc pod vlivem drog.

Pojďte ke mně, řekla žena a do očí jí stříkla slzný plyn

Lipník nad Bečvou – Až dva roky ve vězení hrozí dvaadvacetileté ženě, která bezdůvodně stříkla slzný plyn do očí o tři roky mladší dívce.

Koupaliště na Přerovsku hlásí: Sezona je tragická

Přerov - Na tom, že návštěvnost během loňského léta byla výjimečně dobrá díky teplému počasí, se shodují všichni. Dramatický pokles zájemců o vodní hrátky zaznamenalo koupaliště v Penčicích, místní části Přerova.

Janča je na vozíku a nevidí. Žije ale naplno a v aktivačním centru je šťastná

Přerov – Jednadvacetiletá Jana Janáčková miluje hudbu. Za sebou má koncert v evangelickém kostele i účast na pěvecké soutěži v Olomouci. I přes svůj handicap má záliby jako jako každá mladá dívka – sleduje dění okolo, učí se anglicky a tráví čas na facebooku.

Dobývání Moravské brány zlákalo dva tisíce návštěvníků

Veselíčko – V časech vladaře Karla IV. se v sobotu ocitl zámecký park ve Veselíčku. Třetí ročník Dobývání Moravské brány připomněl sedmisté výročí narození českého krále.

V Přerově se cviči s kočárky. Je to zábava i makačka

Přerov – Žádné posedávání a povídání o dětech u kafíčka. Naopak – pořádně si zaposilovat i během mateřské dovolené. Dvakrát týdně se schází ženy s kočárky v přerovském parku Michalov, nesedávají ale v restauraci, nýbrž cvičí. A to i s dětmi v kočárcích.

Do krajských voleb jdou Seitlová, Vrána či Kudláček

Přerov – Senátorka, přerovští radní nebo starosta Hranic. Do říjnových krajských voleb míří zkušení politici či méně známá jména. A všichni se shodují – je potřeba pomoci Přerovsku. Jaké regionální tváře opanují vyšší příčky kandidátek?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT