VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA NAJĎONOVOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vánoční strom zamíří na náměstí, převoz zavře některé ulice

Přerov – Kromě zásadní uzavírky Polní ulice, která ztrpčuje život řidičům v Přerově, dojde v sobotu 19. listopadu ráno k dalšímu dopravnímu omezení. Z Jižní čtvrti se na náměstí přiveze vánoční strom.

Přednádražní prostor v Brodku u Přerova prošel obnovou

Brodek u Přerova – Několik parkovacích míst, nový povrch a upravené okolí. To přinesla revitalizace Revolučního náměstí a navazujících komunikací v Brodku u Přerova.

Na pátek připadne Evropský antibiotický den

Přerov – Jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí, avšak nevhodným používáním se mohou stát hrozbou. Antibiotika budou hlavním tématem v přerovské nemocnici během pátku, kdy je Evropský antibiotický den.

Nezaměstnanost na Přerovsku není nejvyšší v kraji

Přerov – Pět zájemců na jedno volné místo. Tolik jich připadá na Přerovsku, kde za minulý měsíc evidoval úřad práce 5 811 uchazečů o zaměstnání. Zdejší nezaměstnanost po několika měsících není nejvyšší v kraji.

Na Richarda Müllera v Přerově zbývají poslední lístky

Přerov – Legendární slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller vystoupí v úterý v Městském domě v Přerově.

Řepná kampaň je v plném proudu. Ceny cukru zůstanou stejné

Prosenice – Nákladní auta plné cukrových řep míří už několik dní do areálu prosenického cukrovaru, odkud se line charakteristická nasládlá vůně. Řepná kampaň tady začala 3. října a od té doby se stroje nezastavily. Letos by se podle odhadů mělo vyrobit až osmatřicet tisíc tun cukru.

Svatý Martin přivezl do Kokor sníh

Kokory – Cestu mu osvětlily lampiony, tempo udávali čtyři bubeníci. Svatý Martin na bílém koni projel v sobotu obcí Kokory, aby na konci své trasy nadělil účastníkům průvodu sníh. A radost z něj měly nejen děti.

Hubertova jízda v Beňově přivítala tříletou jezdkyni a 75letého pamětníka

Beňov – Studený vítr, zataženo. O tom, že koňáci jsou z jiného těsta, se přesvědčili v Beňově, kde se v sobotu konala již tradiční Hubertova jízda. I přes nevlídné počasí se na startu sešlo více než padesát jezdců všech věkových kategorií.

V Přerově se koštovalo Svatomartinské víno

Přerov – První lahve letošního vína ochutnali lidé během pátku v přerovských vinárnách.

Trasa cyklobusu Bečva zůstane stejná

Přerov – Oblíbená trasa cyklobusu Bečva se zachová i pro příští sezonu. Potvrdil to výsledek veřejné ankety, ale také celkové údaje o vytíženosti spoje. Cyklobusu Bečva sváží cykloturisty na trase Přerov – Lipník – Valašské Meziříčí – Rožnov – Bílá, Bumbálka.

Nový jízdní řád: zrychlení expresů, modernější vozy i mírné zdražení

Přerov - Do každoroční změny jízdního řádu zbývá ještě jeden měsíc. Na co se cestující musejí připravit? Dojde ke zrychlení rychlíků, využití modernějších vozů, ale také mírnému zdražení.

Legiovlak dorazil na přerovské nádraží, ukazuje těplušku i obrňák

Přerov – Netradiční historický vlak zastavil v pondělí dopoledne na přerovském nádraží. Věrná replika legionářského vlaku z let 1918 až 1920 brázdí koleje České republiky už druhým rokem. Město Přerov je už šestadvacátou zastávkou tohoto vlaku.

Lipník schválil stavbu sportovní haly, začne na jaře

Lipník nad Bečvou – Výstavbě nové sportovní haly v Lipníku nad Bečvou už nic nebrání. Její financování odsouhlasili na svém posledním zasedání zastupitelé, po dlouhých letech přípravy tak může na jaře stavba vypuknout.

Mladá řidička vletěla s autem do domu, měla skoro 2 promile

Lazníky – Až roční pobyt ve vězení hrozí třiadvacetileté řidičce, která opilá havarovala v obci Lazníky.

Hazardu v centru Lipníku nad Bečvu odzvoní

Lipník nad Bečvou – Vymýtit hazard z centra města se rozhodli na svém jednání zastupitelé v Lipníku nad Bečvou. Návrh nové vyhlášky, která vejde v účinnost 1. ledna, vyvolal pestrou debatu, i přesto byl ale přijat drtivou většinou hlasujících.

Zdravotní a sociální péče se představily lidem

Lipník nad Bečvou – Kde hledat pomoc v nenadálých životních? Jak zajistit zdravotní péči svým nejbližším? Odpovědět na podobné otázky a poradit s nimi měl za cíl Veletrh zdraví a sociálních služeb, který se konal ve čtvrtek v kulturní domě Echo v Lipníku nad Bečvou.

Chytili mladíka, který oloupil chodkyni a vykradl dům

Lipník nad Bečvou – Až tři roky ve vězení hrozí dvaadvacetiletému zloději z Lipníku nad Bečvou, kterého dopadla policie.

O nejkrásnější dýni hlasovali v Atlase

Přerov – Dvanáct vyřezávaných dýní ozdobilo v pondělní podvečer prostranství před budovou Střediska volného času Atlas a Bios v Žižkově ulici v Přerově. Tradiční soutěž o nejkrásnější halloweenskou dýni podpořili návštěvou rodiče i prarodiče dětí.

Otužilci si v Laguně nezaplavou. Memoriál Venclovského letos zrušili

Přerov – Patří k vyhledávaným akcím nejen mezi otužilci, z technických důvodů se ale v letošním roce neuskuteční.

Kabelky pomohly se splacením přístroje

Přerov - Radost a pomoc přinesl výtěžek prvního Kabelkového veletrhu v Přerově do denního stacionáře Jsme tady v Sokolské ulici. Částka 32 308 korun pomůže centru, které se stará o klienty s kombinovaným postižením, částečně splatit zakoupený léčebný pohybový přístroj Motren.

Den bez marketů: lidé v tom nevidí problém

Přerov – Antonín Hanáček z Přerova si jel ve středu ještě narychlo nakoupit, dokud je v marketech otevřeno. Dvacátého osmého října se totiž kvůli novému zákonu všechny markety ve městě s plochou nad 200 metrů čtverečních uzavřou. Jaký je názor lidí? Převažuje solidarita s pracujícím ženami, jež budou mít den volna. Reptalů, kteří potřebují každý den čerstvé rohlíky, je ale překvapivě méně.

Prvořadé je pro nás zdraví koně a jezdce

Pavlovice u Přerova – Připravovat koně v domácích podmínkách a vyhrát dostih ve Velké pardubické? Příběh jako z filmu se stal v Pavlovicích u Přerova, kde sourozenci Magda a Tomáš Stokláskovi pečují v malé rodinné stáji o dva anglické plnokrevníky – a jeden z nich ovládl rámcový dostih v Pardubicích.

Lidé mohou rozhodnout o příští sezoně cyklobusu. Díky anketě

Přerov – Chcete jezdit cyklobusem do Trojanovic? V tom případě byste svůj názor mohli vyjádřit ve veřejné ankety.

Náměstek hejtmana Šoltys: Zóna Přerov-Bochoř patří mezi priority kraje

Přerovsko – Pavel Šoltys (ČSSD) je v nové koalici jediným náměstkem hejtmana z přerovského regionu. Svůj resort dobře zná – vedl ho i v předchozích letech, a proto může pokračovat v rozdělané práci.

Počasí stavbě D1 z Lipníku nepřeje. Zima práce utlumí

Přerov – Dokončit poslední letošní zemní práce než přijde zima. Počasí stavebníkům úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou v těchto dnech příliš nepřeje, i tak ale pokračují – a to přes mírný skluz – v harmonogramu. Aktuální informace zazněly na čtvrtečním veřejném setkání.

Výlov v Tovačově: kvalita ryb je letos dobrá

Tovačov – Tisíce lidí z okolních obcí vyrazily během víkendu do Tovačova. Proudy návštěvníků směřovaly k jednomu cíli – k Hradeckému rybníku, kde se konal již tradiční výlov. A podle rybářů je kvalita ryb letos opravdu vysoká.

Výlov Hradeckého rybníku přilákal davy

Tradiční výlov Hradeckého rybníku zlákal do Tovačova jen během sobotního dopoledne tisícovky lidí.

Přerov tančí salsu. Další divoká noc jazzového festivalu

Přerov – Páteční večer zahájil na pódiu Městského domu jazzovými melodiemi Američan Dean Brown a saxofonista Karel Růžička mladší, kteří se obklopili dalšími českými muzikanty. O latinsko-americké prvky se pak postarali kubánští hudebníci v seskupení Tiempo Libre, kteří zlákali diváky k nespoutanému tanci pod pódiem – a úspěšně.

Na Hudboslovení se nám podařilo dostat několik velkých jmen

Přerov – Listopad je pro přerovský klub Dlažka ve znamení festivalu Hudboslovení, který i letos nabídne muzikanty zvučných jmen, přednášky či lampionový průvod. Mezi hlavní taháky patří Richard Müller, který v Přerově vystoupí po dlouhých letech.

Na trať Tovačov - Kojetín vyjedou historické vlaky

Tovačov – Naposledy v letošním roce vyjedou o víkendu 22. a 23. října na běžně uzavřenou trať Tovačov – Kojetín historické vlaky. Zájemci se mohou těšit na soupravu složenou z motorové lokomotivy a čtveřice červených vagónů, z nichž jedním bude motorový vůz M131.1454 Hurvínek. Akce se koná u příležitosti tradičního výlovu Hradeckého rybníku v Tovačově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT