VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA NAJĎONOVOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vánoční strom zamíří na náměstí, převoz zavře některé ulice

Přerov – Kromě zásadní uzavírky Polní ulice, která ztrpčuje život řidičům v Přerově, dojde v sobotu 19. listopadu ráno k dalšímu dopravnímu omezení. Z Jižní čtvrti se na náměstí přiveze vánoční strom.

Přednádražní prostor v Brodku u Přerova prošel obnovou

Brodek u Přerova – Několik parkovacích míst, nový povrch a upravené okolí. To přinesla revitalizace Revolučního náměstí a navazujících komunikací v Brodku u Přerova.

Na pátek připadne Evropský antibiotický den

Přerov – Jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí, avšak nevhodným používáním se mohou stát hrozbou. Antibiotika budou hlavním tématem v přerovské nemocnici během pátku, kdy je Evropský antibiotický den.

Nezaměstnanost na Přerovsku není nejvyšší v kraji

Přerov – Pět zájemců na jedno volné místo. Tolik jich připadá na Přerovsku, kde za minulý měsíc evidoval úřad práce 5 811 uchazečů o zaměstnání. Zdejší nezaměstnanost po několika měsících není nejvyšší v kraji.

Na Richarda Müllera v Přerově zbývají poslední lístky

Přerov – Legendární slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller vystoupí v úterý v Městském domě v Přerově.

Řepná kampaň je v plném proudu. Ceny cukru zůstanou stejné

Prosenice – Nákladní auta plné cukrových řep míří už několik dní do areálu prosenického cukrovaru, odkud se line charakteristická nasládlá vůně. Řepná kampaň tady začala 3. října a od té doby se stroje nezastavily. Letos by se podle odhadů mělo vyrobit až osmatřicet tisíc tun cukru.

Svatý Martin přivezl do Kokor sníh

Kokory – Cestu mu osvětlily lampiony, tempo udávali čtyři bubeníci. Svatý Martin na bílém koni projel v sobotu obcí Kokory, aby na konci své trasy nadělil účastníkům průvodu sníh. A radost z něj měly nejen děti.

Hubertova jízda v Beňově přivítala tříletou jezdkyni a 75letého pamětníka

Beňov – Studený vítr, zataženo. O tom, že koňáci jsou z jiného těsta, se přesvědčili v Beňově, kde se v sobotu konala již tradiční Hubertova jízda. I přes nevlídné počasí se na startu sešlo více než padesát jezdců všech věkových kategorií.

V Přerově se koštovalo Svatomartinské víno

Přerov – První lahve letošního vína ochutnali lidé během pátku v přerovských vinárnách.

Trasa cyklobusu Bečva zůstane stejná

Přerov – Oblíbená trasa cyklobusu Bečva se zachová i pro příští sezonu. Potvrdil to výsledek veřejné ankety, ale také celkové údaje o vytíženosti spoje. Cyklobusu Bečva sváží cykloturisty na trase Přerov – Lipník – Valašské Meziříčí – Rožnov – Bílá, Bumbálka.

Nový jízdní řád: zrychlení expresů, modernější vozy i mírné zdražení

Přerov - Do každoroční změny jízdního řádu zbývá ještě jeden měsíc. Na co se cestující musejí připravit? Dojde ke zrychlení rychlíků, využití modernějších vozů, ale také mírnému zdražení.

Legiovlak dorazil na přerovské nádraží, ukazuje těplušku i obrňák

Přerov – Netradiční historický vlak zastavil v pondělí dopoledne na přerovském nádraží. Věrná replika legionářského vlaku z let 1918 až 1920 brázdí koleje České republiky už druhým rokem. Město Přerov je už šestadvacátou zastávkou tohoto vlaku.

Lipník schválil stavbu sportovní haly, začne na jaře

Lipník nad Bečvou – Výstavbě nové sportovní haly v Lipníku nad Bečvou už nic nebrání. Její financování odsouhlasili na svém posledním zasedání zastupitelé, po dlouhých letech přípravy tak může na jaře stavba vypuknout.

Mladá řidička vletěla s autem do domu, měla skoro 2 promile

Lazníky – Až roční pobyt ve vězení hrozí třiadvacetileté řidičce, která opilá havarovala v obci Lazníky.

Hazardu v centru Lipníku nad Bečvu odzvoní

Lipník nad Bečvou – Vymýtit hazard z centra města se rozhodli na svém jednání zastupitelé v Lipníku nad Bečvou. Návrh nové vyhlášky, která vejde v účinnost 1. ledna, vyvolal pestrou debatu, i přesto byl ale přijat drtivou většinou hlasujících.

Zdravotní a sociální péče se představily lidem

Lipník nad Bečvou – Kde hledat pomoc v nenadálých životních? Jak zajistit zdravotní péči svým nejbližším? Odpovědět na podobné otázky a poradit s nimi měl za cíl Veletrh zdraví a sociálních služeb, který se konal ve čtvrtek v kulturní domě Echo v Lipníku nad Bečvou.

Chytili mladíka, který oloupil chodkyni a vykradl dům

Lipník nad Bečvou – Až tři roky ve vězení hrozí dvaadvacetiletému zloději z Lipníku nad Bečvou, kterého dopadla policie.

O nejkrásnější dýni hlasovali v Atlase

Přerov – Dvanáct vyřezávaných dýní ozdobilo v pondělní podvečer prostranství před budovou Střediska volného času Atlas a Bios v Žižkově ulici v Přerově. Tradiční soutěž o nejkrásnější halloweenskou dýni podpořili návštěvou rodiče i prarodiče dětí.

Otužilci si v Laguně nezaplavou. Memoriál Venclovského letos zrušili

Přerov – Patří k vyhledávaným akcím nejen mezi otužilci, z technických důvodů se ale v letošním roce neuskuteční.

Kabelky pomohly se splacením přístroje

Přerov - Radost a pomoc přinesl výtěžek prvního Kabelkového veletrhu v Přerově do denního stacionáře Jsme tady v Sokolské ulici. Částka 32 308 korun pomůže centru, které se stará o klienty s kombinovaným postižením, částečně splatit zakoupený léčebný pohybový přístroj Motren.

Den bez marketů: lidé v tom nevidí problém

Přerov – Antonín Hanáček z Přerova si jel ve středu ještě narychlo nakoupit, dokud je v marketech otevřeno. Dvacátého osmého října se totiž kvůli novému zákonu všechny markety ve městě s plochou nad 200 metrů čtverečních uzavřou. Jaký je názor lidí? Převažuje solidarita s pracujícím ženami, jež budou mít den volna. Reptalů, kteří potřebují každý den čerstvé rohlíky, je ale překvapivě méně.

Prvořadé je pro nás zdraví koně a jezdce

Pavlovice u Přerova – Připravovat koně v domácích podmínkách a vyhrát dostih ve Velké pardubické? Příběh jako z filmu se stal v Pavlovicích u Přerova, kde sourozenci Magda a Tomáš Stokláskovi pečují v malé rodinné stáji o dva anglické plnokrevníky – a jeden z nich ovládl rámcový dostih v Pardubicích.

Lidé mohou rozhodnout o příští sezoně cyklobusu. Díky anketě

Přerov – Chcete jezdit cyklobusem do Trojanovic? V tom případě byste svůj názor mohli vyjádřit ve veřejné ankety.

Náměstek hejtmana Šoltys: Zóna Přerov-Bochoř patří mezi priority kraje

Přerovsko – Pavel Šoltys (ČSSD) je v nové koalici jediným náměstkem hejtmana z přerovského regionu. Svůj resort dobře zná – vedl ho i v předchozích letech, a proto může pokračovat v rozdělané práci.

Počasí stavbě D1 z Lipníku nepřeje. Zima práce utlumí

Přerov – Dokončit poslední letošní zemní práce než přijde zima. Počasí stavebníkům úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou v těchto dnech příliš nepřeje, i tak ale pokračují – a to přes mírný skluz – v harmonogramu. Aktuální informace zazněly na čtvrtečním veřejném setkání.

Výlov v Tovačově: kvalita ryb je letos dobrá

Tovačov – Tisíce lidí z okolních obcí vyrazily během víkendu do Tovačova. Proudy návštěvníků směřovaly k jednomu cíli – k Hradeckému rybníku, kde se konal již tradiční výlov. A podle rybářů je kvalita ryb letos opravdu vysoká.

Výlov Hradeckého rybníku přilákal davy

Tradiční výlov Hradeckého rybníku zlákal do Tovačova jen během sobotního dopoledne tisícovky lidí.

Přerov tančí salsu. Další divoká noc jazzového festivalu

Přerov – Páteční večer zahájil na pódiu Městského domu jazzovými melodiemi Američan Dean Brown a saxofonista Karel Růžička mladší, kteří se obklopili dalšími českými muzikanty. O latinsko-americké prvky se pak postarali kubánští hudebníci v seskupení Tiempo Libre, kteří zlákali diváky k nespoutanému tanci pod pódiem – a úspěšně.

Na Hudboslovení se nám podařilo dostat několik velkých jmen

Přerov – Listopad je pro přerovský klub Dlažka ve znamení festivalu Hudboslovení, který i letos nabídne muzikanty zvučných jmen, přednášky či lampionový průvod. Mezi hlavní taháky patří Richard Müller, který v Přerově vystoupí po dlouhých letech.

Na trať Tovačov - Kojetín vyjedou historické vlaky

Tovačov – Naposledy v letošním roce vyjedou o víkendu 22. a 23. října na běžně uzavřenou trať Tovačov – Kojetín historické vlaky. Zájemci se mohou těšit na soupravu složenou z motorové lokomotivy a čtveřice červených vagónů, z nichž jedním bude motorový vůz M131.1454 Hurvínek. Akce se koná u příležitosti tradičního výlovu Hradeckého rybníku v Tovačově.

18letý žokej z Radslavic po Velké pardubické: Nedá se to s ničím srovnat

Radslavice – V osmnácti letech poprvé okusil, jaké je to startovat na nejslavnějším tuzemském dostihovém závodě. Pavel Složil z Radslavic pokračuje v rodinné linii – jeho otec, trenér Pavel Složil, se na trať vypravil celkem jedenáctkrát. Nejblíže vítězství byl v roce 1997, kdy s hnědákem Marketplace skončil druhý za Josefem Váňou s Vronským. Štafetu teď převzal jeho syn.

Výlov v Tovačově se blíží

Tovačov – Na oblíbený podzimní výlov Hradeckého rybníku v Tovačově se lidé mohou těšit v sobotu 22. a neděli 23. října. Akce startuje v 8.30 hodin a potrvá až do odpoledne.

S úsporou energií poradí v Přerově seminář

Přerov – Zajímají vás úspory energie a chcete získat dotaci na investice do bydlení?

Agresor zbil na přerovské diskotéce dva mladíky

Přerov – Nevalně dopadla zábava ze soboty na neděli pro šestadvacetiletého mladíka a jeho kamaráda.

Lezení mě baví čím dál víc, říká evropský juniorský mistr

Lipník nad Bečvou – Lezení na boulderové stěně se Jakub Konečný věnuje teprve čtyři roky a v dorostu nemá v současnosti konkurenci. O jeho talentu a píli svědčí výsledky – je mistrem České republiky i Evropy v lezení na obtížnost, síly se světovou juniorskou špičkou poměří sedmnáctiletý Jakub na šampionátu v čínském Kantonu, kam se chystá v listopadu.

Po sérii havárií opraví v Tovačově vodovodní potrubí

Tovačov – Několik havárií na vodovodním řadu, ke kterém došlo převážně z důvodu prasklého potrubí, registrovali v Tovačově za poslední dva roky. Potrubí v centru města bylo usazeno v šedesátých letech, nového potrubí by se ještě letos měla dočkat ulice Denisova, v příštím roce pak Förchtgottova.

Hrozil lidem zabitím, těhotnou ženu udeřil do zad

Kojetín – Až tři roky za mřížemi může strávit sedmadvacetiletý muž, který několikrát vyhrožoval zabitím.

Dívčí válka Františka Ringo Čecha míří do Přerova

Přerov – Komedie z pera Františka Ringo Čecha, která předkládá nezvyklý pohled na postavy ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska, se představí v Městském domě v Přerově v úterý 18. října v 19.30 hodin.

Na trati Přerov – Brno nejezdí vlaky, výluka potrvá až do 18. října

Přerov – Na případné zdržení se musí připravit cestující železniční dopravou z Přerova směrem na Brno.

Ženy, které přispěly do kabelkového veletrhu

Přerov – Spisovatelka, ředitelka školy, sládková nebo malířka. Několik žen z Přerova a okolí věnovalo své kousky do kabelkového veletrhu, který se koná ve středu 12. října v Městském domě v Přerově. Výtěžek akce půjde na potřeby centra denních služeb Jsme tady.

Dívka v Přerově napadla chodkyni, kopala do ní a vzala jí kabelku

Přerov – Až deset let za mřížemi hrozí třiadvacetileté ženě, která napadla ženu v Mostní ulici v Přerově.

Únik chemikálie v Přerově? Lidé kašlali, škrábalo je v krku

Přerov – Nepříjemný pocti v ústech, škrábání, kašel. To pociťovali lidé hned na několika lokalitách v Přerově během sobotního dopoledne. Podle oficiálních zdrojů však nebyly překročeny žádné limity.

Iva Hüttnerová svými obrazy prozářila podzimní deštivé dny

Přerov – Když se člověk zadívá na kresby Ivy Hüttnerové, je mu hned líp. Naivní a vtipné obrazy upomínající dávnou dobu zdobí od čtvrtečního odpoledne přerovskou Galerii Eso. O více než příjemnou atmosféru se v prostorách postarala i samotná malířka a herečka, která vernisáž zahájila.

Burza práce v Přerově nabídla desítky firem a škol

Přerov – Strojírenské firmy, ale také průmyslové školy či učiliště. Několik desítek se jich ve čtvrtek prezentovalo na druhém ročníku burzy práce v přerovském Hotelu Jana.

Využijte příležitosti. Burza práce a vzdělání se koná v Přerově

Přerov – Již ve čtvrtek 6. října se pro uchazeče o zaměstnání, absolventy či stávající studenty v Přerově koná Burza práce a vzdělání. Pohromadě na jednom místě bude dvacet zaměstnavatelů nabízet volná místa ve strojírenství, elektrotechnice, optice, potravinářství, textilnictví, stavebnictví, zdravotnictví, dopravě nebo v nábytkářském, plastikářském či chemickém průmyslu.

V přerovské ulici Boženy Němcové ubyla parkovací místa

Přerov – Kritická parkovací situace v centru Přerova dostala před měsícem další zásah. O zhruba deset míst přišli řidiči v ulici Boženy Němcové, a to u základní školy. Důvodem byla špatná průjezdnost v momentu, kdy auta parkovala na obou stranách.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda u Polomi: dva lidé zraněni, zasahoval vrtulník

Olomoucký kraj – Při třech dopravních nehodách v kraji dnes zasahovali záchranáři i vrtulník s posádkou letecké záchranné služby.

Po stopách lovců mamutů se vydala tisícovka turistů

Přerov – Početné skupiny lidí se v sobotu ráno vydaly směrem do Předmostí, místní části Přerova, aby si užily procházku po naučné stezce. Devatenáctému ročníku akce Po stopách lovců mamutů přálo počasí, zúčastnilo se jí zhruba tisíc návštěvníků.

Iva Hüttnerová zahájí v Přerově vernisáž svých obrazů

Přerov – Významnou návštěvu na poli výtvarného umění přivítá ve čtvrtek 6. října přerovská Galerie Eso v Kratochvílově ulici. Od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy Grafika, kterou tvoří obrazy malířky a herečky Ivy Hüttnerové.

Ukradenou kabelku našli, bez peněz, telefonu i klíčů

Přerov – Škodu za téměř třicet tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který vykradl dámskou kabelku. Stalo se tak v době od páteční dvaadvacáté hodiny do třinácti hodin následujícího dne v Přerově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT