VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA TAUBEROVÁ

Daniela Tauberová / Olomoucký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zima se snadno nevzdá, jaro přijde pomalu

Na procházku bez pořádného zimního oblečení nebude ještě dlouho. Zima se podle meteorologů hned tak nevzdá.

Viníkem bojové plemeno? Ne, člověk, shodují se odborníci

Tragédie, při které kříženec argentinské dogy v Přerově kousl ročního chlapce tak, že útok nepřežil, vyvolal lavinu emocí a znovu otevřel téma chovu takzvaných bojových plemen. Policie na nešťastném případu stále pracuje - zahájila úkony trestního řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

Jednatel "šikanované" firmy FAU: Začínám věřit ve spravedlnost

Finanční správa neuspěla ve sporu s opavskou firmou FAU, která vlastní sklad pohonných hmot v areálu přerovské Prechezy ze skupiny Agrofert. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Odvolacího finančního ředitelství v Brně proti červnovému rozsudku Krajského soudu v Ostravě, který zrušil zajišťovací příkazy vydané na opavskou firmu.

Zeman jede do kraje i s manželkou. Prezident míří hlavně na náměstí

Především diskutováním s lidmi na náměstích stráví prezident Miloš Zeman návštěvu Olomouckého kraje, kterou začne ve středu 8. listopadu.

Voda na oseckém Jadranu? Nic moc

Přírodní vodní plocha Jadran v Oseku nad Bečvou je místy pokryta vodním květem. Podle posledních rozborů je už jakost vody zhoršená.

Do vody! Tropy vydrží celý týden, rozpálí to i přes 35 stupňů

Tropické teploty přes třicet stupňů budou žhavit Olomoucký kraj minimálně do víkendu.

20 let po potopě: Dnes umíme namodelovat, co řeka zaplaví, říká hydrolog

Červencová povodeň roku 1997 byla svým rozsahem a dravostí, kdy na horních tocích devastovala koryta a strhávala lidem střechy nad hlavou, nevídanou katastrofou. Vymykala se tehdejším možnostem měření a monitorování.

Samosběr jahod na Hané začíná, už dozrály

Milovníci jahod by měli rychle mazat kolena. Po roce je opět tady doba oblíbeného samosběru těchto plodů bohatých na vitamíny a minerály.

Na plavky to bude do neděle, pak se ochladí

Osmadvacet stupňů rozehřeje Olomoucký kraj během pátku a kolem letních pětadvaceti bude i v sobotu.

Veterináři zmírňují opatření na Přerovsku

Olomoucký kraj – Jediné ochranné pásmo v Olomouckém kraji vyhlášené kvůli výskytu ptačí chřipky v chovu v Lověšících bude dnes zrušeno. Pro místní chovatele se však „jen" zmírní nastavená opatření a nadále budou muset respektovat omezení v režimu pásma dozoru. Úplně si oddychnou zřejmě 3.března, kdy by mělo být zrušeno i pásmo dozoru.

Labutě v Tovačově zabila chřipka, testy se ale dělat nebudou

Tovačov – Patnáct labutí uhynulo na jednom z tovačovských rybníků. Pravděpodobně je zabila ptačí chřipka.

Jako z hororu: tisíce havranů se na noc slétají do Přerova

Olomoucký kraj /VIDEO/ – Kdo v Přerově a jeho okolí před soumrakem zvedne oči k obloze, může si připadat jako ve slavném hororu Alfreda Hitchcocka. 

AKTUALIZOVÁNO

Volební účast druhý den dosáhla i 30 procent. Ale jen někde

Přerov - Sledovali jsme druhý den krajských voleb na Přerovsku.

Za pronájem nemocnic si Agel připlatí, plánuje i řadu investic

Olomoucký kraj – Za pronájem bývalých okresních nemocnic v Přerově, Prostějově a Šternberku si Středomoravská nemocniční připlatí. Olomoucký kraj, kterému patří nemocniční budovy, se na tom dohodl se zdravotnickým holdingem Agel, pod který provozovatel středomoravských nemocnic spadá. Jde o průměrný roční nárůst ve výši jednoho milionu korun. Středomoravská nemocniční ročně platí za pronájem majetku Olomouckého kraje 28 milionů.

Tisíce havranů nocují u Žebračky. Každý večer nabízí úchvatný rituál

Přerov – Jako ve slavném hororu Alfreda Hitchcocka si večer co večer mohou připadat lidé žijící u přerovské Žebračky. Jde o jedno z míst, které si vybrali havrani pro takzvané nocoviště. Přílet na tato místa, kterých je na Moravě několik, připomíná velkolepý rituál.

LOVCI FOTEK: Sledujete také havraní nálety u Přerova?

:-) Havrani, kteří u nás zimují, se každý večer slétají po stovkách na takzvaná nocoviště. Na střední Moravě jich je několik. Sledovat tyto krkavcovité ptáky, jak se ze šera shromažďují, aby společně strávili noc, je velkolepým zážitkem. Nabízí se například na okraji Přerova.

Farmaření mám v krvi, stejně jako hokej, říká Tomáš Vlček

Přerov, Blatec - Přerovští hokejisté si v těchto dnech užívají obrovského úspěchu. Po mnoha letech a nervy drásajících zápasech vybojovali postup do první ligy. Oporou týmu byl mimo jiné i sedmatřicetiletý Tomáš Vlček. Obětavý a houževnatý obránce s velkými hokejovými zkušenostmi. Asi málokdo by v úspěšném sportovci, jenž už jako malý získal mistrovský titul, hledal farmáře, který před tréninkem sedne do traktoru, aby zasel obilí nebo sklidil brambory.

Zaměřeno na vánoční kapříky: ceny, výběr, kuchání, recepty a další zajímavosti

Olomoucký kraj - Není kapr jako kapr. A jeho výběr a zpracování pro štědrovečerní večeři nemusí být pro každého snadnou záležitostí. Tady najdete užitečné "kapří" informace. 

V ubytovně v Tovární ulici se vyskytly další dva případy žloutenky

Přerov – Další dva případy žloutenky – virové hepatitidy typu A – se objevily v ubytovně pro sociálně slabé v Tovární ulici v Přerově. Uvedl to náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09), který má na starosti sociální oblast. Informaci získal od epidemiologů Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Rostou houby i počet otrav. V kraji hlásí už 14 případů!

Olomoucký kraj – Hub a nadšených houbařů jsou plné lesy. Bohužel i těch méně zkušených, kteří sbírají druhy, které spolehlivě neznají a mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Jako by ani nebyl leden, chřipku v Přerově aby pohledal

Přerov – Chřipka zatím nikde. Zatímco jindy už kuckající a smrkající děti pomalu plnily čekárny praktických doktorů, letos je klid. Nejmenší marody se záněty horních cest dýchacích dokonce mnohde počítají na prstech.

Jmelí na stromech přibývá, expanze z Přerovska postupuje do hor

Přerovsko – V Teplicích nad Bečvou, Hranicích či Přerově na březích Bečvy. Kulovité trsy jmelí jsou v těchto dnech v korunách stromů nepřehlédnutelné a rozhodně jich neubývá. Naopak. Čím to?

Kov ve městě, naučná hra, cyklobus, Lipník turisty baví, spokojených přibývá

Lipník nad Bečvou – Nejen fandové uměleckého kovářství, ale také milovníci historie či cyklisté mají důvod vyrazit do Lipníku nad Bečvou. A vyrážejí. Jak potvrzují ohlasy z městského turistického centra či u místních podnikatelů v cestovním ruchu, Lipník posiluje pozici na turistické mapě Česka.

V Radkově Lhotě se snaží, jen jeden člověk je bez práce

Radkova Lhota – Že nezaměstnanost nejméně dusí hlavní město? Omyl. Kde je Praha se s bezmála pěti procenty vedle Radkovy Lhoty, malé vesnici na Přerovsku. V červnu tam dělal podíl nezaměstnaných pouze 1,3 procenta. Zázrak na trhu práce? Podle starosty obce jsou místní zodpovědní a práce si hledí.

Platy v kraji se zvedly, část ovšem sebere inflace

Olomoucký kraj – Zvedli vám letos plat? Aktuální statistická čísla hovoří o meziročním nárůstu o 546 korun a dosažení průměrné hrubé měsíční mzdy 22 288 korun ve třetím čtvrtletí letošního roku. 

Pití z Přerovska mělo přes 5% metanolu. Smrtelná dávka je i 1,5%

Olomoucký kraj – Ze stovek vzorků pochybného alkoholu odebraných v provozovnách na území Olomouckého kraje zjistili odborníci v zatím v jedenácti případech nebezpečné množství metanolu.

Lidé už vrací Ježíškovy omyly. Většinou uspějí

Olomouc/Přerov – Nevhodné a nefunkční dárky nebo překvapení, které se nakonec sešlo pod stromečkem vícekrát, už v pondělí dopoledne lidé nosili do obchodů v celém kraji. Krabic a balíčků, které nechávali výměnou za peníze na pultě, nebylo málo. Obchodníci byli vstřícní.

Vzácná labuť u Tovačova nezahnízdí, milého našli mrtvého

Tovačov – Příběh lásky labutě Zpěvanky, která roky nemohla najít vhodného partnera svého druhu, skončila tragicky. Samce vzácné labutě zpěvné, kterého ornitologové v únoru spatřili po jejím boku na hladině tovačovského jezera a s nímž konečně mohla přivést na svět mláďata, našli mrtvého.

Průměrný plat v kraji se zvedl, statisticky. A ten váš?

Olomoucký kraj /ANKETA/ – Průměrná hrubá měsíční mzda v Olomouckém kraji se letos zvedla o více než tři procenta na 20 306 korun. Celostátní průměr je o necelé tři tisíce korun vyšší.

Krajská ODS vyzvala Vondru, aby nerušil vojáky v Bochoři

Olomouc – Regionální rada ODS v Olomouckém kraji nesouhlasí s rušením vojenských útvarů v regionu schváleném v Bílé knize o obraně. Vyzvala ministra obrany a místopředsedu občanských demokratů Alexandra Vondru, aby útvary zachoval.

Vyrazíte s ornitology na strnada či labuť Zpěvanku?

Tovačov – První letošní ptačí exkurzi pořádá o nadcházejícím víkendu Moravský ornitologický spolek. Na Křenovském a Hradeckém rybníce mohou milovníci přírody pozorovat různé ptačí druhy, například strnada obecného – Ptáka roku 2011 – ornitologové předpokládají, že návštěvníci zahlédnou i populární labuť zpěvnou Zpěvanku s partnerem.

Čtyřproudovka Olomouc-Přerov odsunuta, v Krčmani nevylučují blokádu

Olomoucký kraj – Lidé v Krčmani nemají radost. Superstrategie ministra dopravy Víta Bárty na stavbu nových dálnic a silnic do roku 2025 nepočítá s budováním rychlostní silnice R55 mezi Olomoucí a Přerovem. Přesněji, ocitla se na seznamu staveb, na které nejsou peníze.

Teplé počasí vydrží do neděle, pak se má ochladit

Přerovsko – Teplé počasí vydrží podle metorologů na střední Moravě do konce týdne. V jeho závěru ale bude už sluníčka méně a hlavně zafouká.

Sv. Martin: příležitost nejen pro hospodské

Olomoucký kraj – Dozlatova upečená husička, zelí a knedlíky, k tomu případně sklenka mladého vína. Dnes svatomartinské menu nabídne v kraji celá řada restaurací.

Vyšetření bez čekání? Pro někoho

Olomouclý kraj - Dlouhé čekání na vyšetření u praktického lékaře – běžná věc. Kdo by ovšem rád trávil čas v plné čekárně, když mu není dobře. Možná tomu brzy odzvoní. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) rozjede v Olomouckém kraji program, ve kterém by se nemocnému mělo dostat vyšetření u praktika do patnácti minut.

Cukrovka: postrach Olomouckého kraje

Olomoucký kraj - Každý patnáctý obyvatel Olomouckého kraje má problémy s cukrovkou. V přepočtu na sto tisíc obyvatel je střední Morava na jednom z čelných míst v rámci regionů. Příčiny?

K zubaři v noci i sto kilometrů

Olomoucký kraj - Pokud obyvatele, kteří žijí v okrajových částech Olomoucka, Přerovska nebo Hranicka, rozbolí v noci nebo o víkendu zuby, mají vskutku pech.

Má smysl očkovat se proti chřipce?

Olomoucký kraj - Očkování proti prasečí chřipce by mělo začít na přelomu října a listopadu. Jako první dostanou vakcínu lidé, kteří by měli v případě onemocnění největší komplikace.

Sucho nutí některé obce šetřit vodou

Olomoucký kraj - V některých obcích na Olomoucku už začali šetřit vodou. Je sucho. Hladina spodní vody klesla, v potocích a řekách jsou místy koryta poloprázdná. Hydrometeorologové ve středu 23 září dopoledne vydali vzhledem k suchu a výhledu počasí, které bude opět chudé na srážky, upozornění i na možné větší riziko vzniku požárů v některých oblastech.

Končí babyboom? Zřejmě ano

Olomoucký kraj - Babyboom se nejspíš zastavil. V Olomouckém kraji se v prvním pololetí letošního roku narodilo 3483 dětí, což je méně než za stejné období loňského roku.

S rakovinou bojují špičkové technologie

Olomouc /FOTOGALERIE/ - O velký kus dopředu se posouvá péče o onkologické pacienty ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Plyn zlevní i na zimu, lidé ušetří

Olomoucký kraj - Lidé od října ušetří za plyn. Skupina RWE, jejíž energii dodává Severomoravská plynárenská do většiny domácností na střední Moravě, letos zemní plyn potřetí zlevní.

Krajská čísla: 134 simulantů muselo do práce

Olomoucký kraj - Hodili se marod, jenže kontrola ze sociálky na to přišla a neschopenku ukončila. Takových případů bylo v prvním pololetí letošního roku v Olomouckém kraji téměř nejvíce v ČR.

Prasečí chřipka: zůstává jeden případ

Olomoucký kraj - Osmnáct podezření na nebezpečnou prasečí chřipku evidují k dnešnímu dni epidemiologové v Olomouckém kraji. V minulém týdnu se však nové případy nepotvrdily.

Černý kašel: další nárůst nehrozí

Olomoucký kraj - Strmý nárůst počtu onemocnění černým kašlem zaznamenali zdravotníci od počátku letošního roku v České republice.

Hygienici: Zmrzlina je v pořádku

Olomoucký kraj - Nejlepší zprávu mají pro milovníky zmrzliny v těchto teplých dnech olomoučtí hygienici. První letošní kontrola chladivé pochoutky dopadla pro prodejce na výbornou.

VIDEO: V Olomouci operují srdce bez otevření hrudníku

Olomouc /VIDEO ZÁKROKU/ - Moderní chirurgický postup, po kterém pacientovi zůstane jen šest malých jizviček na hrudníku, začali pro odstranění takzvané fibrilace síní, složité srdeční arytmie, používat kardiochirurgové Fakultní nemocnice Olomouc. Fibrilaci síní považují nyní specialisté za epidemii 21. století.

Od středy přeháněk ubude

Olomoucký kraj - Proč už několik dní panuje na Moravě a ve Slezsku počasí s vydatnými přívalovými dešti, připomínající spíše tropy než českou kotlinu?

Děti ze zaplavených obcí mohou jet do ozdravovny

Olomoucký kraj - Děti ze zaplavených obcí Jesenicka a Přerovska mohou jet na ozdravný pobyt do zotavovny ve Vojtěchově v zalesněné krajině Ludmírovské vrchoviny. Prostřednictvím obcí jim to dnes nabízí kraj.

Povodně: stabilizace, ale počasí znovu hrozí

Olomoucký kraj - Povodňová situace v Olomouckém kraji se podle krajské povodňové komise stabilizuje. Meteorologové ale upozorňují na přetrvávající nebezpečí přeháněk a bouřek.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT