VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAGMAR ROZKOŠNÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přerov: radní kývli na nabídku firmy, která chce koupit ubytovnu

Přerov - Přerovští radní se na svém zasedání tento týden zabývali prodejem bývalé ubytovny v Bayerově ulici. Tato sedmipatrová budova leží už tři roky ladem. Naposledy v ní sídlili sociálně slabí obyvatelé města.

Kojetínský místostarosta vydal knihu o památkách

Kojetín - Kojetínský místostarosta Jiří Šírek vydal knihu. Zachytil v ní téměř tři sta církevních památek, které se nacházejí v celkem patnácti obcích, jež jsou členy mikroregionu Střední Haná.

Ve výměníkových stanicích Přerované nakupují i cvičí

Přerov - Své využití už našla většina objektů v Přerově, které v minulosti sloužily jako výměníkové stanice. Tyto jednopodlažní budovy, jež se nacházejí vesměs na panelových sídlištích v různých částech města, se staly nepotřebnými a osiřely kvůli modernizaci technologie centrálního zásobování tepla.

Z areálu bývalého družstva v Lobodicích si odnesl nářadí a naftu

Lobodice - Škodu za téměř dvacet tisíc korun způsobil sedmačtyřicetiletému majiteli dosud neznámý zloděj, který se v noci z úterý na středu vloupal oknem do budovy v areálu bývalého zemědělského družstva v Lobodicích.

Opilý vandal ničil zastávku, skončil na záchytce

Týn nad Bečvou - Na protialkoholní záchytné stanici skončil ve středu kolem půlnoci devětadvacetiletý muž, který v opilosti ničil autobusovou zastávku vedle místní restaurace v Týně nad Bečvou. Poté, co na místo přijela policejní hlídka, se vandal dal na útěk.

Opravy zchátralého podchodu na tř. 17. listopadu? Stále otálejí

Přerov - Na opravy stále čeká podchod na třídě 17. listopadu v Přerově. Přitom vedení přerovského magistrátu už loni avizovalo, že přístřešky nad přístupovými vchody, které vedou do podchodu, projdou rekonstrukcí v letošním roce.

Hasiči vyjíždějí častěji k požárům travnatých porostů

Přerovsko /FOTOGALERIE/ - Každý rok je to stejné: hasiči před nástupem jara varují před vypalováním trávy a zakládáním ohňů v přírodě, a nakonec je tyto případy v dubnu a květnu nejvíce zaměstnávají. Přerovští hasiči letos za požáry travnatých a lesních porostů vyjíždějí dokonce častěji než v loňském roce.

Školy čekají významné investice

Přerovsko - Rozsáhlé, ale i drobné opravy čekají o prázdninách některé školní budovy na Přerovsku. Jakmile žáci obdrží vysvědčení a opustí lavice, do škol se přemístí stavební firmy.

Hravě prožité dny nabízí dětem klub Dlažka

Přerov - Jak oslavit Mezinárodní den dětí? Hravě prožité poslední dva dny v květnu nabízí Duha Klub Dlažka v Přerově. Tradiční akce nese název Dny hravých dětí. Její účastníci se mohou těšit na různé hry, soutěže, sportovní a další aktivity. Nejen dětem, ale všem hravým lidem bude v sobotu 30. května patřit park Michalov.

Nejistota skončila. Na přerovském zimním stadionu začínají opravy

Přerov - Přerovský zimní stadion se letos přece jen dočká rekonstrukce. Primátor města včera podepsal smlouvu o dílo s firmou, která může na stadionu ode dneška zahájit práce.

Koupaliště na Přerovsku přivítají první návštěvníky

Přerovsko - Vodomilci si už brzy přijdou na své. Příprava na letošní sezonu na koupalištích přerovského regionu v těchto dnech vrcholí. Provozovatelé na koupalištích dokončují poslední úpravy, napouštějí nádrže a chystají se na rozbory vody.

Po Přerově jezdí ekologický autobus

Přerov - S novinkou se mohou v ulicích Přerova už druhý týden setkat cestující, kteří využívají městskou autobusovou dopravu.

Kdo vytěží Čertovu studnu na hradě Helfštýně?

Týn nad Bečvou - Na hrad Helfštýn se v pondělí sjeli zástupci sedmi firem, které mají zájem o netradiční zakázku – vytěžení takzvané Čertovy studny.

V Přerově si dali dostaveníčko loutkoherci z celé republiky

Přerov - Více než stovka amatérských loutkoherců si dala o víkendu sraz v Přerově. Na celostátní přehlídku sokolských loutkových divadel přijelo osm souborů z různých koutů republiky. Devátým souborem byl domácí Přerovský Kašpárek.

Meditační zahrada patřila seniorům

Lipník nad Bečvou /FOTOGALERIE/ - Na pět desítek seniorů si nenechalo ujít akci s názvem Dechové hraní, která se konala v sobotu dopoledne v lipnické Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

Letiště má šanci získat 600 milionů

Přerov - O získání dotace až šest set milionů korun na zbudování letiště se smíšeným provozem jednají v těchto dnech s evropskými úředníky v Bruselu zástupci akciové společnosti, v níž je zastoupeno město Přerov, Olomoucký a Zlínský kraj.p>

VIDEO: Mítink Dělnické strany v Přerově se obešel bez incidentů

Přerov /FOTOGALERIE/ - Sobotní mítink Dělnické strany v Přerově se obešel bez incidentů. Romové sice vyšli do ulic, ale předvolebního shromáždění na Masarykově náměstí se nezúčastnili. Tam si řečníky vyslechla jen necelá stovka lidí. Hlavní slovo měl šéf Dělnické strany Tomáš Vandas.

ON-LINE: Mítink Dělnické strany byl ukončen, za Romy dorazil Michael Kocáb

Přerov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Kolem 17 hodiny v Přerově začal avizovaný mítink Dělnické strany, který se uskutečnil na Masarykově náměstí. Kvůli této události se kolem druhé hodiny odpoledne začaly ve Škodově ulici před místní restaurací U Kmotrů srocovat desítky přerovských Romů.

Plavecký areál prochází modernizací

Přerov - Jste návštěvníky přerovského plaveckého areálu? Pak se zde už brzy v rámci modernizace tohoto zařízení setkáte s další, možná ne příliš vítanou změnou: Na libovolné přecházení z krytého do venkovního bazénu, jako tomu bylo doposud, zapomeňte. A naopak? Jedině za peníze.

O bývalou ubytovnu v Bayerově ulici projevilo zájem dvanáct kupců

Přerov - Dvanáct kupců se ucházelo o objekt v Bayerově ulici. O jeho prodeji rozhodli přerovští zastupitelé už na sklonku loňského roku. Sedmipatrová budova naposledy sloužila jako ubytovna pro sociálně slabé obyvatele.

Lipnická charita zve do meditační zahrady

Lipník nad Bečvou - Dechové hraní je název programu, kterým ožije v sobotu 16. května od 10 hodin meditační zahrada u kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou.

Přerovské výstaviště už majitele nehledá

Přerov - Přerovské výstaviště už není na prodej. Olomoucká společnost Genoservis, která tento areál vlastní, totiž před časem přehodnotila svůj záměr. Jelikož se jí nepodařilo najít vhodného kupce, výstaviště bude i nadále provozovat.

Střední školu navštívili pedagogové ze zahraničí

Přerov - Dvacetičlenná delegace pedagogů z třinácti zemí zavítala včera do Střední školy gastronomie a služeb v Přerově. Cílem návštěvy bylo seznámit se s tím, jakým způsobem zde probíhá výuka anglického jazyka a jaká je vůbec činnost této školy.

Bochoř: nad osudem lázní visí otazník

Bochoř - Otazník visí nad osudem lázní v obci Bochoř, které jsou v majetku Přerova. Město hodlá provoz tohoto zařízení, v němž se léčí zejména nemoci pohybového ústrojí, od července ukončit. Důvodem jsou ztráty, které lázně dlouhodobě vykazují. Lázeňští hosté jsou z tohoto rozhodnutí roztrpčeni.

Přerovští hokejisté bijí na poplach, oprava stadionu nabírá zpoždění

Přerov /DISKUTUJTE/ - Rekonstrukce přerovského zimního stadionu, která měla původně začít už v dubnu, může nabrat až několikaměsíční zpoždění. Jeden z uchazečů o tuto zakázku – olomoucká stavební firma Gemo se totiž kvůli nesrovnalostem při výběrovém řízení nedávno odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Armáda spásy slavnostně odstartovala provoz v domě pro matky s dětmi

Přerov - Provoz v přerovském Azylovém domě pro matky s dětmi v pondělí 11. května slavnostně zahájila místní Armáda spásy. Ta toto zařízení převzala pod svá křídla od města, které se provozování azylového domu vzdalo hlavně z ekonomických důvodů.

Policisté v Přerově se chystají na mítink Dělnické strany

Přerov /DISKUTUJTE/ - Jako předvolební mítink před volbami do Evropského parlamentu označila radikální nacionalistická Dělnická strana sešlost svých stoupenců, která se uskuteční už příští sobotu 16. května na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

Výstava popisuje životní osudy Jana Neffa

Lipník nad Bečvou - Výstavu věnovanou Janu Neffovi a jeho rodině si mohou zájemci prohlédnout v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.

Záznam z kamery v Rokytnici: řidiči na přejezdu riskují

Rokytnice /VIDEO/ - Někteří řidiči riskují své životy na železničním přejezdu v Rokytnici. Potvrzuje to záznam z kamery, kterou sem loni na podzim, stejně jako na další dvě místa v Olomouckém kraji, nainstalovala olomoucká Správa dopravní cesty.

OBRAZEM: Do olympiády se zapojilo 300 dětí

Přerov /FOTOGALERIE/ - Téměř tři sta dětí se zapojilo do dvoudenní olympiády mateřských škol, která se konala v úterý a ve středu na hřišti Základní školy Trávník v Přerově. Tato olympiáda má ve městě dlouholetou tradici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT