VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se v Hranicích volila Dívka roku

Hranice -(FOTOGALERIE, VIDEO 2x) S pocity štěstí odcházela v pátek večer z pódia hranické Sokolovny Markéta Kovalová z Lipníku nad Bečvou.

17.3.2008
SDÍLEJ:

Nejúspěšnějšími soutěžícími nakonec byly (zleva) druhá vicemiss Kristýna Zinráková, Dívka roku Markéta Kovalová a první vicemiss a zároveň Dívka čtenářů Hranického týdne Monika Beránková.Foto: Martin Třískala

Ta se totiž stala vítězkou hranického kola soutěže Dívka roku 2008. Co ale jejímu prvenství v desátém ročníku populární ankety předcházelo?

První slzičky Na finálový večer se dívky připravovaly více než měsíc.

„Minulý týden proběhla generálka. Fiktivní porota upozorňovala soutěžící na chyby, které dělají. Objevily se i první slzičky,“ uvedla Blanka Šturalová, ředitelka hranického Domu dětí a mládeže, který soutěž organizoval.

Jak dále dodala, dívky na zkouškách nacvičovaly chůzi, aerobic, učily se správně vyjadřovat a mluvit na mikrofon.

V pátek 14. března večer pak deset finalistek předvedlo početnému publiku vše, co se dvakrát týdně od konce ledna naučily.

Soutěžily mezi sebou ve čtyřech disciplínách: rozhovor s moderátorem, volná disciplína, aerobic a módní přehlídka.

Moderátor věděl, jak na problémy

Celým večerem provázel moderátor Martin Jakůbek a hravě si poradil i s řadou technických problému, které nastaly. „To bylo samozřejmě předem domluvené, my jsme jen zkoušeli, jak budete reagovat,“ řekl obecenstvu, kdyžmu chvíli nefungoval mikrofon.

Devítičlennou porotu tvořili především muži. Jejím předsedou byl hranický starosta Miroslav Wildner.

„Zdá se mi, že soutěžící v průběhu večera ztratily trému. Všechny mají velkou odvahu. Když porovnám letošní jubilejní ročník s předchozími, myslím si, že to je jeden z nejlepších,“ řekl starosta před závěrečným kolem soutěže. Jeho favoritkou byla soutěžící s číslem 10.

Optimismus i nervozita

Mezi misskami v zákulisí před prvním vystoupením na pódium panovala různorodá atmosféra.

„Myslím, že jsme stále skvělá parta a navzájem si to přejeme,“ řekla optimisticky jedna ze soutěžících Monika Beránková.

„Nervy hrajou velkou roli. Těším se, až to ze mě všechno spadne,“ obávala se Sarah Kreutzová.

„Bolí mě břicho, cítím se špatně,“ stěžovala si Lucie Bartochová. Úsměv z tváře jí ale nezmizel. „Hlavně si to užívejte, jestli máte nějaký pocit nervozity, dýchejte zhluboka a ono to přejde,“ uklidňovala Blanka Šturalová všechny soutěžící těsně před tím, než show vypukla.

Byly celkem čtyři discipliny

V prvním kole se trochu netradičním způsobem všechny soutěžící představily divákům. Každá prezentovala jednu zemi na světě, řekla pár informací o ní a pak dodala několik slov o sobě.

Jejich řeč doplnily otázky moderátora, které mnohdy dívky zaskočily. Diváci se tak dočkali prvních přeřeknutí, vtipných odpovědí, nebo se dozvěděli, že jedna ze soutěžících doma chová potkana.

Když ale došlo na ruštinu a francouzštinu, bylo zle, to pak dívky moderátorovi nerozumněly. Mezi jednotlivými soutěžními koly vystoupily také mažoretky Pomněnky a Panenky.

Nechybělo ani vystoupení street dance a Dynamic Fit Hranice. Vrcholem bylo vystoupení zahraničního hosta, a to česko-polské skupiny.

Ve druhé disciplíně předvedly finalistky to, co si samy zvolily. Nejčastěji se tancovalo, objevila se ale i hra na klarinet nebo kick box.

Třetí kolo patřilo aerobicu. Soutěžící před publikum předstoupily ve dvojicích a tancovaly všechny na stejnou skladbu, což ztížilo úkol poroty přidělit dívkám body. Sestavu s nimi nacvičila Blanka Šturalová mladší.

Závěrem mohli diváci zhlédnout módní přehlídku. Z dívek pak postupně opadala tréma.

„Už to ze mě naštěstí spadlo, dělala jsem drobné chyby, které snad nešly moc vidět,“ svěřila se Veronika Okapalová. „Mám vesměs dobré pocity,“ řekla Kateřina Bělocká.

Dívku roku volili i naši čtenáři

Kromě oficiálních cen se udělovala i cena Hranického týdne. Čtenáři novin měli možnost hlasovat v anketě a podpořit svým hlasem některou kandidátku.

Nejvíce je zaujala čtrnáctiletá Monika Beránková. Sama tomu před soutěží nevěřila. „To, že bych se umístila, je velmi nepravděpodobné, ale kdyby se to náhodou stalo, chci se pak vrátit do normálu,“ slibovala v rozhovoru Monika. Možná právě tím čtenáře natolik zaujala.

„Fandím jí, myslím, že má určitou šanci se umístit,“ věřila její maminka Miriam před vyhlášením.

Jak to všechno dopadlo?

Diváci v sále se do hlasování zapojili také a zvolili Miss sympatie, kterou se stala třináctiletá Kateřina Bělocká. Ta se celkově umístila na čtvrtém místě a bude se, jak slibovala před soutěží, snažit i v dalším kole.

Druhou vícemiss se po náročném výkonu stala dívka s číslem 6, čtrnáctiletá Kristýna Zinráková.

Monika Beránková zaujala nejen čtenáře, ale také porotu a umístila se na celkovém druhém místě. „Vzhledem k tomu, že postupuji do dalšího kola, budu se snažit všechno vylepšit,“ dodala po skončení soutěže.

Nejvíce se ovšem líbila soutěžící číslo 10, čtrnáctiletá Markéta Kovalová z Lipníka nad Bečvou.

Co o sobě řekla Dívka roku

Ta tři týdny před finálovým večerem šokovala v rozhovoru s tím, že by chtěla pracovat v laboratoři a zkoumat mikroby.

Půl hodiny před zahájením popsala situaci takto: „Cítím se kupodivu dobře, na sto procent ale vím, že budu mít trému, až předstoupím před diváky.“

Před závěrečnou disciplínou řekla, že trému nakonec neměla. „Výsledky si ale netroufám odhadnout. Nechci pak být zklamaná.“

Jako favoritku ji označil i hranický starosta Miroslav Wildner.

„Jsem šťastná úplně nejvíc, víc to nejde,“ řekla pár okamžiků poté, co zvítězila. „Chtěla bych se tomu dál věnovat, nevím jak to dopadne, uvidíme.“

Na otázku, s kým to oslaví, odpověděla, že bude slavit s rodinou, přáteli a známými.

Jan Rotrekl

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Ilustrační fotografie.

Vyhrožoval matce zabitím, policie ho vykázala z domu

Agresivní vosy útočí, hasiči vyjíždějí čím dál častěji

Vosí nebo včelí žihadlo v těchto dnech lidem hrozí prakticky kdekoliv - nejen v okolí stánků s cukrovinkami a ovocem, ale třeba i u vody. Hasiči zasahují proti agresivnímu hmyzu čím dál častěji a počet jejich výjezdů v srpnu výrazně vzrostl. Jen pro srovnání: zatímco v měsíci červnu vyjížděly jednotky v kraji likvidovat nebezpečný hmyz čtyřiatřicetkrát, jen během prvních dvou týdnů v srpnu už to bylo osmapadesátkrát.

Proti velké vodě ochrání i mobilní hrazení

FOTOGALERIE / Když při povodních v květnu roku 2010 vystoupala hladina řeky Bečvy až k chodníku na nábřeží Edvarda Beneše, rozhodovaly o vylití toku minuty.

Orli si na Zubrech smlsli. Přerov dostal „bůra“

FOTOGALERIE / První porážku v základní hrací době během letní přípravy připravilo přerovským hokejistům Znojmo. Po výhře nad Slavií Zubrům druhý duel v rámci domácího přípravného turnaje nevyšel. Orli ve středu odletěli s výhrou 5:0. V tabulce Zubr Cupu tak mají domácí nadále tři body, stejně jako jejich poslední soupeř. Stoprocentní je dle očekávání Zlín, s nímž se Přerované v MEO Aréně utkají již ve čtvrtek.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení