VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Voda v Přerově ohrožovala hlavně místní části

Přerov /AKTUALIZOVÁNO/ – Několik místních částí v Přerově se ve středu kvůli vytrvalým přívalovým dešťům potýkalo s vážnými problémy. Obyvatele ale tentokrát nesužuje rozbouřená Bečva, škody napáchaly menší potoky a podmáčená půda.

2.6.2010
SDÍLEJ:

Kokory na Přerovsku, středa 2.6. 2010 - odpoledneFoto: DENÍK/Tomáš Indrei

SITUACI NA PŘEROVSKU: SLEDOVALI JSMEON-LINE

Na řece Bečvě v Dluhonicích platil ve středu odpoledne třetí povodňový stupeň a hladina zde dosáhla výšky 5,30 metrů.

Krizový štáb zasedal v Přerově hned ráno a jeho členové řešili akutní problémy ve městě a jeho příměstských částech. „Odčerpáváme vodu z rozvodny elektřiny v Dluhonicích, aby se lidé neocitli bez proudu. Stejné práce jsme prováděli i v Prosenicích,“ informoval ředitel Hasičského záchranného sboru v Přerově Miroslav Čoček.

Na výšku hladiny dohlíželi v Dluhonicích místní dobrovolní hasiči, kterým pomáhali kolegové z Čekyně. „Přečerpáváme vodu do Bečvy a zatím se to daří. Počítáme s tím, že na místě zůstaneme přes noc,“ řekl velitel dobrolných hasičů v Čekyni Miroslav Zedek.

Zatímco hasiči v Dluhonicích stavěli hráze z pytlů, na dvě desítky vojáků z přerovské vrtulníkové základny pomáhalo v areálu přerovských technických služeb s pytlováním.

Velké problémy nastaly během dne i v Újezdci, kde bylo nutné zbudovat hráz z pytlů u suchého poldru.

„Díky pytlovým hrázím jsme usměrnili tok z polí a nasměrovali vodu do nádrže. Lidská obydlí tak voda nezasáhla,“ vysvětloval ředitel přerovských hasičů Čoček.

Na Olešnici platil druhý stupeň

Bagr z Povodí Moravy odstraňoval v další místní části Přerova – Žeravicích – čtyři stromy, spadlé do koryta říčky Olešnice. Na té platil druhý povodňový stupeň už od ranních hodin a během dopoledne zde voda zaplavila místní hřiště. Na toku Olešnice přímo v Kokorách domy zaplaveny nebyly.

„Voda nám tu teče přes dřevěný mostek v lese. Obytné domy však v ohrožení nejsou. Zatím se držíme na druhém povodňovém stupni, ale od třetího nás dělí pouze šest centimetrů. Hladina dosahuje výšky 284 centimetrů,“ popisovala odpoledne starostka obce Hana Zittová.

S problémy se potýkali i lidé z Lověšic. „Pod vodou se ocitilo sedm domků v ulicích Družstevní a Drážní. Lidé ale zůstali ve svých domovech a jejich evakuace nebyla nutná,“ doplnil místopředseda povodňové komise přerovského magistrátu Pavel Juliš.

„Svodnice je už plná vody, nestačilo to brát. Povodí Moravy to za celých dvacet let pořádně nevyčistilo,“ komentovala situaci v Lověšicích jedna z místních obyvatelek Ludmila Kychlerová.

V místní části Přerova Lýsky voda přetékala přes silnici první třídy a hrozilo zaplavení domů.

„Naštěstí se dostala jen do zahrad a sklepů,“ konstatoval Juliš. Místní lidi podle něj ohrožoval potok Strhanec. V samotném Přerově byly největší problémy v ulici Křivá u Žebračky, kde byly odříznuty od světa dva domy.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

2.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zubři v přípravném utkání proti Vsetínu. Ilustrační foto

Zubři Vsetínu oplatili těsnou porážku v přípravě. Rozhodl Berger

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Zpátky do plavek! Třicítky se vrací, víkend bude tropický

Po citelném ochlazení čeká obyvatele Olomouckého kraje opět tropický závěr týdne.

Přerovský strážník má za sebou 180 odběrů krve

I když oslaví přerovský strážník Miroslav Komínek koncem srpna teprve jednačtyřicáté narozeniny, má za sebou už sto osmdesát odběrů krve.

Tento muž na nádraží v Přerově okradl cestující. Nepoznáte ho?

Se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli, který ukradl 2. srpna z lavičky na čtvrtém nástupišti přerovského vlakového nádraží volně odloženou dámskou kabelku, se obrací na veřejnost policie.

Vánoce v Přerově čeká radikální proměna, příprav se chopí profesionálové

I když ještě venku vládne letní počasí, radní už mají jasno v tom, jak budou vypadat letošní Vánoce v Přerově. Loňské oslavy na náměstí T. G. Masaryka se totiž příliš nevyvedly a staly se terčem kritiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení