VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Test: dodržují řidiči jednosměrku ve Wurmově ulici?

Wurmova ulice v Přerově je od 30. března jednosměrná, řidiči by měli ctít nové dopravní značení. Průzkum Deníku ovšem ukázal, že zákaz vjezdu některým řidičům prozatím nijak nepřekáží.

11.5.2017 3
SDÍLEJ:

Dodržují řidiči jednosměrku ve Wurmově ulici?Foto: Deník / Jana Obšnajdrová

Červená Fabie, modrá Felicie, šedý Focus a několik dalších automobilů projíždělo ve středu Wurmovou ulicí „jako by se nechumelilo“.

Během hodiny zákazem projelo více jak deset automobilů, řidiči si tak usnadňují vjezd na Komenského třídu, ta je jednou z hlavních dopravních tepen ve městě.

Zákaz vjezdu měl zlepšit situaci na nepřehledné křižovatce. Vozidla nově mohou jet pouze k finančnímu úřadu, dále už je značka nepustí, tedy neměla by.

Čekání stejné jako objížďka

Nesouhlas s tímto řešením vyjádřili respondenti v nedávné anketě Nového Přerovska, kde se shodli na tom, že řidiči tento zákaz ignorují a projíždějí tudy i nadále. Místní si nezvykli ani po téměř dvou měsících.

„Jezdil jsem tudy často, je fakt, že ve špičce byl hodně problém vyjet z křižovatky na Komenského ulici, protože řidiči mě prostě nepustili. To čekání možná vyšlo časově stejně, jako když to teď musím objíždět Čechovou ulicí. Nicméně si nemyslím, že by to nějak zásadně změnilo či zlepšilo dopravní situaci. Auta tudy stejně jezdí dál, řidiči to ignorují,“ vyjádřil svůj názor Radim Zbránek.

Úpravu směru naopak vítá Olga Strachoňová z Přerova.

„Podle mého názoru je nově zavedená jednosměrka účinná. Bylo jen otázkou času, kdy se tam stane neštěstí, protože kolikrát se tam setkali dvě auta v protisměru a do toho jim vjel cyklista na přechod. Na druhou stranu je to pro mě, jako pro řidičku komplikace, protože to musím objíždět i několikrát denně. Auta do zákazu sice jezdí pořád, ale myslím, že je to o zvyku,“ řekla.

Přejezd pro cyklisty

„Mnoho lidí to vidí tak, že zde žádný problém nebyl, ale on zde byl. Ve Wurmově ulici nemohl být přejezd pro cyklisty, protože není vidět za nároží budovy stojící v těsné blízkosti křižovatky, která je vyřešena špatně. Přechod pro chodce tam z hlediska dopravy vůbec nemůže být, protože tam byla křižovatka, takže auto, které čekalo na odbočení stálo na přechodu pro chodce,“ sdělil přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Po úpravě směru byl v ulici vytvořen protisměrný přejezd pro cyklisty.

„Přejezd pro cyklisty bylo možné vybudovat až po změně směru jízdy, protože jinak by to nedávalo smysl, kdybychom zde vybudovali pruh a vozidla zde dál stála,“ dodal Jiří Janalík. Nově vytvořená jednosměrná ulice zkomplikovala výjezd z ulic, které jsou v blízkosti „Wurmovky“. V době špičky tak mají řidiči, kteří vyjíždějí z tohoto bloku, problém na křižovatce z Wurmové do Čechovy ulice.

Strážníci tam nečíhají

„Primárně je Besip nastaven na republikovou policii, ale spadá i na městskou. Nicméně my se v tuto chvíli nesoustředíme na jednosměrnou ulici ve Wurmově ulici. Nevnímáme, že by byl nějaký zásadní nárůst počtu řidičů, kteří vjedou do zákazu. Na každou změnu se musí zvyknout, navíc v době špičky si tudy cestu zkracoval málokdo, protože vyjet na Komenského ulici bylo téměř nemožné,“ informoval zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle Komínka jsou mezi „hříšníky“ spíše místní, lidé projíždějící městem projedou po hlavních tazích.

#clanek|3229783#Autor: Jana Obšnajdrová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Ústí nad Labem (7:4).
33

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Výstava hub v přerovském klubu Teplo
32

Tradiční výstava hub v Přerově lámala návštěvnické rekordy

Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

ANKETA / Chovají se, jako kdyby jim tu všechno patřilo. Máme strach jít večer po ulici. Obchodníci z lokalit u nádraží, ale i lidé, kteří zde žijí, popisují, že atmosféra v Přerově v poslední době zhoustla.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu pomůže také Julince z Bělotína

S následky herpetické meningoencefalitidy bojuje už pět let Julinka z Bělotína. Nemoc, která propukla krátce po jejím narození, zasahuje nervy a způsobuje změny mentálního stavu a omezení pohyblivosti. 

Škaredé počasí, krásná auta. Veteráni vyrazili na rozlučkovou jízdu

Nablýskané automobily a motocykly, které se řadí do kategorie „veterán“, jeli v neděli 24. září svou poslední letošní jízdu. Sezona totiž končí a bylo nutné ji završit okázalou jízdou, která započala v Lipníku nad Bečvou.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Přerovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení