VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice zřejmě na Horním náměstí obsadí více budov

Přerov - Konkrétnější obrysy už má plán na přemístění vedení přerovského magistrátu na historické Horní náměstí, pro který nedávno zvedli ruku přerovští zastupitelé.

29.12.2007
SDÍLEJ:

Současným sídlem přerovské radnice je Masarykovo náměstí.Foto: DENÍK/Romana Rončáková

Přestože zástupci vedení města zpočátku mluvili o svém přesunu do dvou budov, kde se nyní nachází matrika a klub Teplo, zvažují nyní rozšíření tohoto záměru o další dva objekty. Podle náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS) hodlá město zahájit jednání s vlastníkem obou domů – společností Alimentare.

„Společnost je vlastníkem dvou budov na Horním náměstí, které sousedí s matrikou a klubem Teplo. Budeme s ní jednat o možnostech případného rozšíření radnice i do těchto prostor,“ přiblížil Kulíšek. Rada města už v souvislosti s přesunem vedení magistrátu zadala konkrétní úkoly pracovníkům odboru rozvoje.

„Jedná se o digitální zaměření budov, historickou analýzu a celkovou koncepci rekonstrukce prostor,“ popsal Kulíšek. Zpracování projektů by mělo přijít zhruba na milion korun a lokalitu už navštívili památkáři, kteří podle jeho slov proti úpravám historických objektů nic nenamítají.

Popelka mezi radnicemi

Vedení magistrátu obhajuje myšlenku na přemístění svých kanceláří na Horní náměstí hlavně tím, že město Přerov nemá žádné reprezentativní prostory. „Přerovská radnice je mezi ostatními městy v republice popelkou. Nejde o to, jestli budeme mít kanceláře vybavené novým nábytkem, ale o to, abychom mohli jako město důstojně reprezentovat,“ vysvětlil Kulíšek.

Stejného mínění je i přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD). „Srovnáváme naši radnici s ostatními statutárními městy a toto srovnání pro nás nevyznívá příliš lichotivě,“ podotkl Lajtoch. Podle jeho slov se nyní jednotlivé odbory magistrátu nacházejí na šesti místech ve městě. V souvislosti s využitím některých budov, které město vlastní, se tedy v budoucnu zvažují i další přesuny úředníků.

Úředníky čeká velké stěhování

Na Horním náměstí by měla sídlit kancelář primátora a jeho náměstků, krizové pracoviště a matrika.„Jednou z variant je, že by se přemístil odbor majetku ze stávajících prostor do nevyužité budovy v Čechově ulici a městská policie zase z budovy na náměstí T. G. Masaryka do objektu Chemoprojektu,“ řekl primátor.

Stěhování úředníků v Přerově bude připomínat velké manévry

Smyslem tohoto kroku je, aby se uvolnily budovy na náměstí T. G. Masaryka, které čekají v rámci projektu revitalizace náměstí úpravy.
„Zvažujeme, že by v uvolněných objektech mohly být třeba obchůdky, a prostory by byly využity pro komerční účely. Náměstí T. G. Masaryka by to pomohlo oživit,“ podotkl primátor.

Přerovští radní hledají vhodné sídlo pro svůj úřad už asi deset let. Nejprve uvažovali o nákladné stavbě moderního komplexu za tři sta milionů korun, kterou několikrát po sobě odmítli obyvatelé města i zastupitelé. Poté chtěli opravit stávající budovy úřadu a nakonec se rozhodli přestěhovat na Horní náměstí.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

BMW srazilo cyklistu, ten utrpěl těžké zranění

Ilustrační foto

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Vyhrožoval matce zabitím, policie ho vykázala z domu

Žena, která se ve středu 16. srpna dostavila na obvodní oddělení policie v Lipníku nad Bečvou uvedla, že jí její třiadvacetiletý syn každý den vulgárně nadává a vyhrožuje zabitím.

Agresivní vosy útočí, hasiči vyjíždějí čím dál častěji

Vosí nebo včelí žihadlo v těchto dnech lidem hrozí prakticky kdekoliv - nejen v okolí stánků s cukrovinkami a ovocem, ale třeba i u vody. Hasiči zasahují proti agresivnímu hmyzu čím dál častěji a počet jejich výjezdů v srpnu výrazně vzrostl. Jen pro srovnání: zatímco v měsíci červnu vyjížděly jednotky v kraji likvidovat nebezpečný hmyz čtyřiatřicetkrát, jen během prvních dvou týdnů v srpnu už to bylo osmapadesátkrát.

Proti velké vodě ochrání i mobilní hrazení

FOTOGALERIE / Když při povodních v květnu roku 2010 vystoupala hladina řeky Bečvy až k chodníku na nábřeží Edvarda Beneše, rozhodovaly o vylití toku minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení