VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přerov bude rozkopaný, kvůli výměně potrubí

Přerov čekají v následujících měsících obvyklé „tanečky", které pocítí obyvatelé hned několika ulic ve městě. Vyměněny budou kilometry potrubí, některé vodovodní řady čeká rekonstrukce a dojde i na propojení kanalizací.

5.4.2017
SDÍLEJ:

Oprava kanalizace. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Karel Rouč

„Lidé ze stavbami dotčených ulic budou muset být trpěliví a vydržet dočasná omezení,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

Na co se mají obyvatelé v nejbližší době připravit?

Oprav vodohospodářské struktury je hned několik a společnost Vodovody a kanalizace (VaK) do nich jen v letošním roce investuje na 48 milionů korun.

Bezvýkopová metoda

Už v polovině dubna začne výměna trasy kanalizace v ulici Čapky Drahlovského, která potrvá do začátku července.

„Od prvních červnových dní až do konce prázdnin je v plánu také oprava vodovodního potrubí v Komenského a Kojetínské ulici, a to v úseku od Žerotínova náměstí až po světelnou křižovatku v ulici Velké Novosady, dále pak od Kazeta až za železniční trať,“ upřesnil ředitel Vodovodů a kanalizací v Přerově Miroslav Dundálek.

Stavebníci použijí takzvanou bezvýkopovou metodu, která je šetrnější, protože je nové potrubí zatahováno do rozrušeného původního.

I když tyto práce pro Přerovany znamenají určitá omezení, nepůjde o velkoplošné narušení chodníků - metoda má totiž menší nároky na zábor území.

Na tuto akci naváže výměna potrubí o délce sto šedesáti metrů v Kainarově ulici.

„Rekonstrukci ale musíme stihnout dříve, než tato místní asfaltová komunikace projde plánovanou opravou,“ doplnil Miroslav Dundálek.

Dělníci zamíří v dubnu také do místní části Henčlov, kde budou až do konce května pokračovat ve výměnách zbývajících vodovodních řadů. Ty začaly už loni a dokončeny mají být letos.

Nejnáročnější akce potrvá přes rok

Největší a nejnáročnější stavba odstartuje v prvních květnových dnech a potrvá až do konce srpna příštího roku.

Mezi odborníky je známá pod názvem „Přerov - převedení části odpadních vod ze sběrače Z“ - laicky řečeno ale půjde o propojení kanalizace mezi budoucí okružní křižovatkou v Dluhonské ulici přes ulici Na Hrázi až na Velkou Dlážku.

Dojde při ní k napojení na současný kanalizační sběrač, položí se nová kanalizace a zčásti bude nahrazena i ta původní.

„Náročnost této akce spočívá především v tom, že úsek o délce sto třicet metrů bude proveden ražbou štítem průměru 220 centimetrů, a to z důvodu stísněných podmínek v části ulice Na Hrázi. Přechod pod ulicí Velká Dlážka bude proveden protlakem,“ vysvětlil Miroslav Dundálek.

Podle něj si stavba vyžádá určité omezení provozu v Tržní ulici, konkrétně v prostoru křižovatky s ulicemi Polní a Dluhonská.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Načesat si ručně chmel pro speciální várku piva Zubr Grand z prvního chmele mohli v sobotu odpoledne zájemci z Přerova a okolí.
5

OBRAZEM: Česání chmele v Přerově

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
AKTUALIZOVÁNO
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Do pasáže zatéká, lidé mají obavu o bezpečnost

/FOTOGALERIE/ Velká pasáž byla ve třicátých letech minulého století chloubou Přerova, a kdo v ní měl obchod, mohl mluvit o štěstí. Někdejší výkladní skříň města dnes ale odpuzuje svým vzhledem.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Archeologové našli v Předmostí kostry dětí, staré 3,5 tisíce let

Předmostí u Přerova, které kdysi proslavil nález hromadného hrobu lovců mamutů, vydává další svědectví o nepřetržitém osídlení tohoto místa. Archeologové, kteří nyní bádají na trase dálnice D1, našli v jedné z jam kostry dvou dětí ze starší doby bronzové. Další jáma ukrývala kostru mladého muže a ženy. Skelety, pochované v typické skrčené poloze, jsou staré zhruba tři a půl tisíce let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení