VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přerov bude rozkopaný, kvůli výměně potrubí

Přerov čekají v následujících měsících obvyklé „tanečky", které pocítí obyvatelé hned několika ulic ve městě. Vyměněny budou kilometry potrubí, některé vodovodní řady čeká rekonstrukce a dojde i na propojení kanalizací.

5.4.2017
SDÍLEJ:

Oprava kanalizace. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Karel Rouč

„Lidé ze stavbami dotčených ulic budou muset být trpěliví a vydržet dočasná omezení,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

Na co se mají obyvatelé v nejbližší době připravit?

Oprav vodohospodářské struktury je hned několik a společnost Vodovody a kanalizace (VaK) do nich jen v letošním roce investuje na 48 milionů korun.

Bezvýkopová metoda

Už v polovině dubna začne výměna trasy kanalizace v ulici Čapky Drahlovského, která potrvá do začátku července.

„Od prvních červnových dní až do konce prázdnin je v plánu také oprava vodovodního potrubí v Komenského a Kojetínské ulici, a to v úseku od Žerotínova náměstí až po světelnou křižovatku v ulici Velké Novosady, dále pak od Kazeta až za železniční trať,“ upřesnil ředitel Vodovodů a kanalizací v Přerově Miroslav Dundálek.

Stavebníci použijí takzvanou bezvýkopovou metodu, která je šetrnější, protože je nové potrubí zatahováno do rozrušeného původního.

I když tyto práce pro Přerovany znamenají určitá omezení, nepůjde o velkoplošné narušení chodníků - metoda má totiž menší nároky na zábor území.

Na tuto akci naváže výměna potrubí o délce sto šedesáti metrů v Kainarově ulici.

„Rekonstrukci ale musíme stihnout dříve, než tato místní asfaltová komunikace projde plánovanou opravou,“ doplnil Miroslav Dundálek.

Dělníci zamíří v dubnu také do místní části Henčlov, kde budou až do konce května pokračovat ve výměnách zbývajících vodovodních řadů. Ty začaly už loni a dokončeny mají být letos.

Nejnáročnější akce potrvá přes rok

Největší a nejnáročnější stavba odstartuje v prvních květnových dnech a potrvá až do konce srpna příštího roku.

Mezi odborníky je známá pod názvem „Přerov - převedení části odpadních vod ze sběrače Z“ - laicky řečeno ale půjde o propojení kanalizace mezi budoucí okružní křižovatkou v Dluhonské ulici přes ulici Na Hrázi až na Velkou Dlážku.

Dojde při ní k napojení na současný kanalizační sběrač, položí se nová kanalizace a zčásti bude nahrazena i ta původní.

„Náročnost této akce spočívá především v tom, že úsek o délce sto třicet metrů bude proveden ražbou štítem průměru 220 centimetrů, a to z důvodu stísněných podmínek v části ulice Na Hrázi. Přechod pod ulicí Velká Dlážka bude proveden protlakem,“ vysvětlil Miroslav Dundálek.

Podle něj si stavba vyžádá určité omezení provozu v Tržní ulici, konkrétně v prostoru křižovatky s ulicemi Polní a Dluhonská.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Účastníci Tenisové akademie Petra Huťky bavili v neděli odpoledne Přerovany.
AKTUALIZUJEME
26

Umělci bavili Přerov: letos poprvé bez hymny

Ilustrační foto

Auto vrazilo do vodárenského domku, tři zranění

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Splněné sny se zlatou tečkou. Plášek a Hanák ovládli mistrovství světa

Pro jednoho životní zážitek, pro druhého už tak trochu rutina. Oba ale nyní slaví obrovský úspěch a do paměti se jim vryly nesmazatelným písmem společné zlaté vzpomínky.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Bouřka v Přerově shodila strom na auto

Noční bouřka, kterou provázel vítr a liják, měla za následek pády stromů a větví komunikaci.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies