VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přerov bude rozkopaný, kvůli výměně potrubí

Přerov čekají v následujících měsících obvyklé „tanečky", které pocítí obyvatelé hned několika ulic ve městě. Vyměněny budou kilometry potrubí, některé vodovodní řady čeká rekonstrukce a dojde i na propojení kanalizací.

5.4.2017
SDÍLEJ:

Oprava kanalizace. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Karel Rouč

„Lidé ze stavbami dotčených ulic budou muset být trpěliví a vydržet dočasná omezení,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

Na co se mají obyvatelé v nejbližší době připravit?

Oprav vodohospodářské struktury je hned několik a společnost Vodovody a kanalizace (VaK) do nich jen v letošním roce investuje na 48 milionů korun.

Bezvýkopová metoda

Už v polovině dubna začne výměna trasy kanalizace v ulici Čapky Drahlovského, která potrvá do začátku července.

„Od prvních červnových dní až do konce prázdnin je v plánu také oprava vodovodního potrubí v Komenského a Kojetínské ulici, a to v úseku od Žerotínova náměstí až po světelnou křižovatku v ulici Velké Novosady, dále pak od Kazeta až za železniční trať,“ upřesnil ředitel Vodovodů a kanalizací v Přerově Miroslav Dundálek.

Stavebníci použijí takzvanou bezvýkopovou metodu, která je šetrnější, protože je nové potrubí zatahováno do rozrušeného původního.

I když tyto práce pro Přerovany znamenají určitá omezení, nepůjde o velkoplošné narušení chodníků - metoda má totiž menší nároky na zábor území.

Na tuto akci naváže výměna potrubí o délce sto šedesáti metrů v Kainarově ulici.

„Rekonstrukci ale musíme stihnout dříve, než tato místní asfaltová komunikace projde plánovanou opravou,“ doplnil Miroslav Dundálek.

Dělníci zamíří v dubnu také do místní části Henčlov, kde budou až do konce května pokračovat ve výměnách zbývajících vodovodních řadů. Ty začaly už loni a dokončeny mají být letos.

Nejnáročnější akce potrvá přes rok

Největší a nejnáročnější stavba odstartuje v prvních květnových dnech a potrvá až do konce srpna příštího roku.

Mezi odborníky je známá pod názvem „Přerov - převedení části odpadních vod ze sběrače Z“ - laicky řečeno ale půjde o propojení kanalizace mezi budoucí okružní křižovatkou v Dluhonské ulici přes ulici Na Hrázi až na Velkou Dlážku.

Dojde při ní k napojení na současný kanalizační sběrač, položí se nová kanalizace a zčásti bude nahrazena i ta původní.

„Náročnost této akce spočívá především v tom, že úsek o délce sto třicet metrů bude proveden ražbou štítem průměru 220 centimetrů, a to z důvodu stísněných podmínek v části ulice Na Hrázi. Přechod pod ulicí Velká Dlážka bude proveden protlakem,“ vysvětlil Miroslav Dundálek.

Podle něj si stavba vyžádá určité omezení provozu v Tržní ulici, konkrétně v prostoru křižovatky s ulicemi Polní a Dluhonská.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Nárožný
8

Nárožného soudí kvůli přípravě vraždy své tety

Tatrováckou techniku využívalo několik hodně rychlých aut.
AUTOMIX.CZ
68

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Brouky v Žebračce a Michalově budou zkoumat odborníci

Národní přírodní rezervaci Žebračka, která je kvůli výskytu vzácných druhů flóry a fauny na Přerovsku unikátem, začnou prozkoumávat odborníci na brouky. Zamíří nejen do jednoho z nejkrásnějších zákoutí Přerova, ale i nedalekého parku Michalov.

Kozlovice smazaly dvoubrankový náskok Jeseníku, dokonalý obrat se ale nekonal

Nechybělo moc a fotbaloví nadšenci v Kozlovicích sledovali dokonalý obrat. Domácí celek prohrával po poločase se zachraňujícím se Jeseníkem 0:2, po změně stran ale svého soupeře zatlačil na jeho polovinu a zaslouženě srovnal.

V Přerově bezplatné vyšetří mateřská znaménka. Bez objednání

Bezplatné vyšetření všech mateřských znamének nabídnou lidem z přerovského regionu v pondělí od 7.30 do 14.30 lékaři v přerovské nemocnici. Zdravotníci tak chtějí poukázat na nebezpečí rakoviny kůže.

Přerovským krajem vandrovaly téměř tři stovky nadšenců

Potkat skupinku turistů či cyklistů s batohy na zádech nebylo v sobotu v Přerově a blízkém okolí nic mimořádného. Bezmála dvě stě padesát lidí se totiž zapojilo do legendárního pochodu nazvaného Přerovský vandr. Jeho součástí je dálkový pochod, cyklojízda a lotos nově byla zařazena i trasa pro běžce.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies