VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Preparátor tak trochu „fušuje do řemesla“ doktorům i řezníkům

Další ze série netradičních povolání mě donutila zavzpomínat na své dětství, zejména na léto strávené u babičky a dědy na myslivecké chatě v Bělkovickém údolí. Pamatuji si na vypreparované obří káně, které mě vždy děsilo. Jednoho takového dravce jsem si nyní vyzkoušela vypreparovat i já.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Redaktorka Přerovského a Hranického deníku si vyzkoušela práci preparátoraFoto: DENÍK/Obšnajdrová Jana

REPORTÁŽ: Redaktorka Přerovského a hranického deníku si vyzkoušela na vlastní kůži další ze série netradičních povolání

Do budovy Ornitologické stanice v Přerově přijíždím opravdu nervózní. Mám strach, že můj žaludek nebude spolupracovat a já budu muset neustále odbíhat.

V dílně na mě již čeká Jiří Polčák, který mě zasvětí tajů preparování ptáků. Mým „pokusným králíkem" se stal uhynulý samec káněte lesního.

Vytvořit preparát trvá i osm hodin

„Nejdříve se musí pták zbavit vnitřního skeletu. Poté je potřeba vyčistit a odmastit kůži. Preparát se musí následně ještě namočit na půlhodiny do chemikálií, při čtyřiceti stupních Celsia. Používá se molantin," prozradil.

Za rok takto vyrobí i osmdesát preparátů. Před samotným rozříznutím zvířete jsem pod dohledem Jiřího Polčáka nahmatala prsní kost, následný řez skalpelem však nesmí poškodit vnitřnosti, proto se tohoto kroku ujal můj „učitel".

„Stahování nohou je trochu složitější, nesmí se udělat díra do kůže, se skalpelem se musí proto zacházet velice opatrně. U kloubu se noha odstřihne a celá se stáhne až po opeření, kde končí," ukazuje Jiří Polčák.

Když se dívám pod ruce zkušeného preparátora, dochází mi, že to není nic hrozného, tento proces mi spíše připomíná vykostění kuřete, které mě několikrát učila moje maminka, podotýkám, že neúspěšně.

Dozvídám se také, že každý správný preparátor by měl mít delší nehty, aby se mu lépe kůže stahovala. Humor mě přechází ve chvíli, kdy si mám vyzkoušet to samé na druhé půlce nebohého dravce.

V tom okamžiku mi dochází, že preparátor musí zvládat chirurgickou práci se skalpelem, a přitom mít dokonalý přehled o umístění orgánů. Nezalekla jsem se toho a druhou půlku jsem zvládla udělat, no řekněme se ctí. Kosti se následně čistí v peroxidu.

V průběhu preparování se dozvídáme, že uhynulý samec dostal nálož broků, což dokazují díry v kůži.

„Proto byl tak podvyživený, nemohl přijímat potravu," ukazuje mi. Novým zjištěním pro mě byla informace, že ptáci mají uši a docela dobře slyší.

„Podle vyjmutého skeletu s vnitřnostmi se vyměří rozměry pro nový polystyrenový skelet, který se na závěr do dravce zašije.

„Používám zvláštní druh polystyrenu. Hlava, křídla a nohy se zajistí dráty. Také oči nezůstávají původní, dávají se skleněné," prozradil Jiří Polčák.

Výsledné exponáty putují do vitrín ornitologické stanice a slouží k výukovým programům. „Moje" káně se do vitríny bohužel nedostane, bude sloužit jako balka, tedy „pták na palici", který slouží k vědeckým účelům.

Jiří Polčák se preparování věnuje pět let. Od dětství se také věnuje ornitologii. K preparování se dostal náhodně – „řemeslo" ho naučil vynikající preparátor Vilém Borůvka. Jeho největším vypreparovaným počinem je model Labutě.

Autor: Jana Obšnajdrová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Ústí nad Labem (7:4).
33

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Výstava hub v přerovském klubu Teplo
32

Tradiční výstava hub v Přerově lámala návštěvnické rekordy

Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

ANKETA / Chovají se, jako kdyby jim tu všechno patřilo. Máme strach jít večer po ulici. Obchodníci z lokalit u nádraží, ale i lidé, kteří zde žijí, popisují, že atmosféra v Přerově v poslední době zhoustla.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu pomůže také Julince z Bělotína

S následky herpetické meningoencefalitidy bojuje už pět let Julinka z Bělotína. Nemoc, která propukla krátce po jejím narození, zasahuje nervy a způsobuje změny mentálního stavu a omezení pohyblivosti. 

Škaredé počasí, krásná auta. Veteráni vyrazili na rozlučkovou jízdu

Nablýskané automobily a motocykly, které se řadí do kategorie „veterán“, jeli v neděli 24. září svou poslední letošní jízdu. Sezona totiž končí a bylo nutné ji završit okázalou jízdou, která započala v Lipníku nad Bečvou.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Přerovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení