VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Husovy ulice uklízeli své okolí, přidali se i největší lenivci

Přerov – Velký úklid se v sobotu konal ve dvorním traktu Husovy ulice v Přerově. Do akce se zapojili místní obyvatelé včetně dětí, a společnými silami vyčistili okolí od odpadků i přerostlé zeleně.

26.7.2015
SDÍLEJ:

Sobotní akce se setkala s dobrou účastí. Foto: DENÍK/Iva Najďonovová

Na přebujelou zeleň bylo potřeba vzít i mačetu strážníka Městské policie v Přerově Martina Pospíšila, který působí jako mentor a dohlíží na práci asistentů prevence kriminality.

„Je tady spousta náletových dřevin a odpad byl jimi v podstatě zakrytý. Nedalo se k tomu dostat, nejdřív jsme to museli vysekat, a teprve potom přišel na řadu úklid odpadu," uvedl.

Úklid startoval v 9 hodin ráno, během dopoledne bylo jasné, že jeden a půl kontejneru stačit nebude.

„Trošku jsem to s kontejnery podcenil. Největší nepořádek dáváme do nich, a bioodpad vedle. V pondělí zavolám technické služby, až kontejnery vyvezou a přivezou zpátky, tak to do nich naházíme," doplnil.

Za nápadem udělat něco s okolím stojí Peter Lacko, jeden z asistentů prevence. S účastí i průběhem akce byl spokojený.

„Zadní část jsme udělali za tři hodiny, protože všichni zabrali. Těší mě, že se přidaly i děti. Funguje tu něco jako davová psychóza – vidí, že všichni pracují, tak se nechtějí nechat zostudit. I ti největší lenivci vylezli a přidali ruku k dílu," popsal.

Podle Lacka si pak Romové budou prostorů více vážit a starat se o něj. Další, podobně změřená akce, by pak mohla zkrášlit některé z ostatních vyloučených lokalit v Přerově.

„Určitě to není poslední úklid tohoto druhu, další plánujeme v srpnu, chceme to tady udržovat, když jsme tady do toho pustili, je to velká motivace pokračovat," zmínil.

Čištění se netýkalo pouze rozlehlého dvora, ale také prostorů u kolejí a perónu. „To jako úplně první vidí lidé, když do Přerova přijedou. Je lepší to zvelebit, ať to není tak škaredý," dodal.

Úklid byl součástí celodenní akce s názvem „Nakopněme drogy!", která měla výchovně preventivní charakter – mladistvé měla upozornit na nebezpečí závislosti a drog. Odpolední program připravili pracovníci Kappa Help a Charity Přerov. Kromě her a soutěží obsahoval i tematické přednášky.

Autor: Iva Najďonovová

26.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Načesat si ručně chmel pro speciální várku piva Zubr Grand z prvního chmele mohli v sobotu odpoledne zájemci z Přerova a okolí.
5

OBRAZEM: Česání chmele v Přerově

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
AKTUALIZOVÁNO
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Do pasáže zatéká, lidé mají obavu o bezpečnost

/FOTOGALERIE/ Velká pasáž byla ve třicátých letech minulého století chloubou Přerova, a kdo v ní měl obchod, mohl mluvit o štěstí. Někdejší výkladní skříň města dnes ale odpuzuje svým vzhledem.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Archeologové našli v Předmostí kostry dětí, staré 3,5 tisíce let

Předmostí u Přerova, které kdysi proslavil nález hromadného hrobu lovců mamutů, vydává další svědectví o nepřetržitém osídlení tohoto místa. Archeologové, kteří nyní bádají na trase dálnice D1, našli v jedné z jam kostry dvou dětí ze starší doby bronzové. Další jáma ukrývala kostru mladého muže a ženy. Skelety, pochované v typické skrčené poloze, jsou staré zhruba tři a půl tisíce let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení