VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lipník letos investoval za 66 milionů

Lipník nad Bečvou - Lipničtí zastupitelé schválili minulý týden rozpočet města na rok 2009. Rozpočet je vyrovnaný ve výši 152 milionů. Tento rozpočet však neřeší konkrétní výdaje na investiční akce, ale pouze na provoz

23.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Šimánek

Investicemi pro příští rok se budou zastupitelé teprve zabývat, a to poté, co zjistí, jak město hospodařilo v letošním roce.

„Finanční prostředky na investice vždy rozdělujeme až začátkem roku, kdy se o jednotlivých investičních akcích rozhoduje. My už ale teď víme, že schválený rozpočet obsahuje na investice částku zhruba ve výši 16 milionů. Další finance na investice použijeme z přebytku hospodaření v letošním roce. Předpokládáme, že přebytek bude letos přesahovat částku 10 milionů. Už teď je tedy jisté, že na investice realizované v příštím roce budeme mít v rozpočtu k dispozici nejméně 26 milionů korun,“ informoval starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Ten mezi významné investiční akce realizované v novém roce řadí rekonstrukci západního křídla místního zámku, takzvané konírny, nad kterou se nachází unikátní střešní zahrada. V nevyužívaném objektu chce město vybudovat výstavní galerii, obřadní síň a také stylovou kavárnu.

Celkové náklady na opravu tohoto objektu jsou vyčísleny na 23 milionů korun. „Na tuto investiční akci se nám podařilo v letošním roce získat dotaci z Evropské unie ve výši 17 milionů. Se stavebními pracemi bychom chtěli začít hned na jaře a rekonstrukci bychom chtěli dokončit do mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston, které se bude konat na Helfštýně v jubilejním roce 2010,“ řekl starosta Přikryl.

Také další významná investice příštího roku se bude týkat zámku. Před tímto objektem dojde k opravě komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, k obměně mobiliáře a úpravě zeleně. „Rekonstrukce počítá i s vybudováním pětapadesáti nových parkovacích míst,“ doplnil starosta Lipníku nad Bečvou.

Náklady na tuto investiční akci si vyžádají zhruba 10 milionů korun, z toho 9 milionů město získalo jako dotaci z Evropské unie. „Dotaci jsme obdrželi také na další investiční akci, která nás čeká příští rok. Jde o rekonstrukci volnočasových prostor Základní a mateřské školy v Hranické ulici,“ upřesnil starosta Přikryl.

V letošním roce se podařilo lipnické radnici zrealizovat s pomocí státních a evropských peněz investiční akce v celkovém objemu za 66 milionů. Město vybudovalo nové fotbalové hřiště v areálu stadionu a opravilo východní křídlo zámku. Další náklady si vyžádala stavba nového víceúčelového sportoviště u gymnázia, dostavba rozvodu pitné vody v Podhůře a vybudování nového zázemí pro Informační a turistické centrum.

Město investovalo v letošním roce ale i do příprav pro stavbu rodinných domků. Přivedení inženýrských sítí na pozemky přišlo na 11 milionů korun. Dalších 10 milionů padne na rekonstrukci Mateřské školy v ulici Na Zelince. Tato investice bude dokončena ale až v příštím roce.

Autor: Dagmar Rozkošná

23.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prvňáčci. Ilustrační foto

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Kokory a ZŠ Drahotuše

Kabelkový veletrh v malém sále Městského domu v Přerově
18

I vaše kabelka může pomoci! Přispějte do charitativního Kabelkového veletrhu

Primátor nechal v Přerově vylepit plakáty s kontaktem na Děti Země

Nezvyklým způsobem se rozhodl upozornit na hrozící zpoždění zahájení stavby dálnice D1 z Říkovic do Přerova primátor města Vladimír Puchalský (SpP).

Jazz festival mění program. Hvězdy ruší turné, do Přerova míří divoká basistka

Dvě nečekané dramaturgické změny museli udělat pořadatelé tradičního Československého jazzového festivalu v Přerově, který se uskuteční ve dnech od 26. do 28. října.

Zavřená Čechova? Ani frézování řidiče nezastaví

Náročná oprava Čechovy ulice v Přerově, která je hlavní spojnicí mezi nádražím a centrem, vypukla. A nejen řidiči, ale i obchodníci z této části města si přejí, aby zase co nejrychleji skončila. Opět se potvrzuje známý fakt, že řidiči v Přerově si se zákazy příliš hlavu nelámou.

Návrat Jágra. Vyzvou Zubři v sobotu legendární číslo 68?

Chcete vědět, zda Jaromír Jágr nastoupí za mateřské Kladno? Museli byste do Delf, či za Sybillou nebo Nostradamem. Anebo nakouknout přímo do Jágrovy hlavy, k tomu vám však zřejmě bude scházet utržené sluchátko Macha a Šebestové. Každopádně se zdá, že do středečního zápasu proti Benátkám nad Jizerou slavná osmašedesátka nenastoupí. Reálnější se jeví varianta sobotní, kdy Jágrovi Rytíři hostí Přerov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení