VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na kole? Po chmelnicích Přerovska

Pokud nevíte, kam vyrazot na kole, zkuste náš tip. Zhruba čtyřicetikilometrová trasa vás provede částmi Přerovska, kde roste zelené zlato.

4.7.2017
SDÍLEJ:

Chmelnice na Hané. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Trasa: Přerov – Dluhonice – Rokytnice – Kokory – Žeravice – Lhotka – Penčice – Tršice – Výkleky – Vicínov – Radvanice – Buk – Prosenice – Přerov

Délka trasy: 40 kilometrů

Jedná se o středně těžkou trasu se stoupáním v úseku Tršice – Zákřov. Na trasu se cyklisté mohou vydat přímo z centra městské památkové zóny Přerova.

Mezi zajímavosti města patří Muzeum Komenského a také unikátní archeologické naleziště.

Cyklotrasa vede oblastí úrodnou pro pěstování chmele. O jeho pěstování a výrobě piva se lze více dozvědět ve větších i menších pivovarech v Přerově a v Lipníku nad Bečvou.

Na konci okruhu milovníky cykloturistiky čeká průjezd přírodní rezervací Žebračka.

Podle mapy

Cyklotrasa Po chmelnicích PřerovskaZ Přerova (na mapě cíl) se cyklisté musejí vydat po vyznačené cyklotrase číslo 5042, která vede Dluhonic (2).

Pro průjezdu obcí trasa pokračuje do nedaleké Rokytnice (3). Zde si mohou milovníci cykloturistiky udělat přestávku a navštívit místní zámek či hasičské muzeum.

Za obcí doprava pokračuje cyklotrasa do Kokor (4). V této části úseku se lze pokochat rozlehlými chmelnicemi.

V Kokorách u Kostela Nanebevzetí Panny Marie se trasa stáčí doprava a pokračuje do Žeravic (5). Zde je potřeba Na Návsi zabočit prudce doleva vyjet z obce a pokračovat do Lhotky (6). Zde se nachází přírodní památka.

Úsek pokračuje podél říčky Olešnice doleva na Penčičky a Penčice (7). Pokračujete po silnici číslo 436 až do Tršic(8), kde odbočíte na Zákřov. V tomto úseku je stoupání. 


Odtud po stejné silnici cesta pokračuje do Výklek (9), kde odbočuje na Veselíčko. Na kraji obce v části Vicínov (10) je potřeba odbočit na polní cestu, která vede na silnici do Radvanic (11) a Buku (12).

Odtud cyklisté pokračují vlevo pod železnicí a přes hlavní cestu na okraj Prosenic (13). Z

de se napojíte na cyklotrasu číslo 5 - takzvanou Jantarovou stezku, která vede přes rezervaci Žebračka zpět do Přerova.

Zajímavosti na trase:

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffera v Rokytnici u Přerova - v roce 2015 se podařilo vrátit budovu do podoby staré hasičské zbrojnice a vytvořit v ní muzeum.

Přírodní památka Lhotka - jedná se o xerotermní svah na silikátovém podloží nedaleko obce, s významným výskytem teplomilných společenstev na Přerovsku

Výkleky – zatopený kamenolom, lze se zde i potápět

Přerov – Muzeum Jana Amose Komenského, naučná stezka – Předmostím až do pravěku, park Michalov, areál Lagun

Autor: Jana Obšnajdrová

4.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Buty na Svatovavřineckých hodech v Přerově. Ilustrační foto
52

Svatovavřinecké hody: průvod, Kristína i Buty. Tady je PROGRAM

Pivo Aurosa se prodává v třetinkové lahvi s růžovým nádechem.
DOTYK.CZ
5

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Zběsilá jízda z pivních slavností: mladík v BMW demoloval auta i stromky

Spoušť se škodou za téměř půl milionu korun po sobě zanechal řidič BMW, který se v neděli nad ránem vracel z pivních slavností. Bral vše, co mu stálo v cestě, a poničil i dvě zaparkovaná auta. 

Hradby rozezní latinsko-americké rytmy

Ještě ani neoschnul pot na čele organizátorů přerovského festivalu Hudební léto na hradbách, kteří museli minulý týden nečekaně hledat náhradu za David Kollar Trio, a přišla další změna.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení