„Autobus na zastávce na Šířavě přibrzdil tak prudce, že jsem při vystupování upadla na schodky a zůstala tam ležet. Řidič mě vůbec neviděl a částečně přivřel dveře. Naštěstí mi pomohl na nohy jeden mladý muž,“ vylíčila svůj otřesný zážitek z autobusu seniorka, kterou nejvíce mrzí, že si při pádu roztrhla kožich a za jeho opravu dala čtyři sta korun.

„To ale není jediná špatná zkušenost, bylo jich mnohem více. Jednou se autobus prudce rozjel a já jsem nezvládla balanc a spadla na jednoho dědečka. Dotkli jsme se obličeji a on tím byl náramně pobavený. Já jsem se ale spíše styděla,“ dodala. Ještě horší bylo, když upadla na dvouletého chlapečka, který cestoval v autobuse s maminkou.

„Dítě totiž začalo strašně plakat a ani se mu nedivím. Musel to být pro něj šok. Maminka zase byla naštvaná a jen těžko jsem jí vysvětlovala, že to není moje vina,“ řekla žena. Podle ní řidiči brzdí prudce hlavně proto, že se snaží dohnat zpoždění, jež nabrali pomalou jízdou v kolonách.

Když se tedy cesta uvolní, rychle vystartují, a pak znovu uvíznou v zácpě. Autobus tedy jakoby neustále poskakoval. Někdy ale zničehonic zastaví i kvůli stavebnímu ruchu na silnici. „Od té doby, co jsem při vystupování spadla na zem, raději používám jedny hole jen do autobusu a druhé zase na procházky po venku. Ty nové si totiž nechci zničit,“ uzavřela seniorka.