VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní chaos z okolí kostela zmizí. Tady je preferovaná varianta

Přerov – Parkoviště v ulici Čapky Drahlovského, na kterém chaoticky zastavují řidiči, bezdomovci, posedávající na lavičce u evangelického kostela a nevábný vzhled prostranství, kde se nachází jedna z nejstarších soch J. A. Komenského na světě. O proměně vzhledu této lokality v pondělí bouřlivě diskutovali v Městském domě Přerované.

2.10.2013
SDÍLEJ:

Ulice Čapky Dráhlovského a okolí evangelického kostela v Přerově Foto: Magistrát Přerova

V ulici Čapky Drahlovského parkují nejen místní, ale i pacienti, kteří jedou pouze k lékaři do zdejších ordinací. I z toho důvodu se asi nejvíce mluvilo o dopravním řešení v této části města.

Projektant představil přítomným tři varianty, jak je možné se s prostranstvím vypořádat.

„Všechny se snaží co nejvíce zjednodušit dopravní řešení, posílit komfort a bezpečný pohyb chodců, vyhrazují parkovací stání a revitalizují prostor před evangelickým kostelem," řekl projektant Ivo Christen.

Preferovaná 3. varianta řešení prostranství - klikněte pro zvětšení

Úprava prostranství Č. Drahlovského, varianta č. 3

Jednosměrka zklidní prostor

První varianta vytváří dvě nové křižovatky a všechny komunikace jsou obousměrné.

„Výhoda je v tom, že se zjednoduší pohyb aut a vzniká klidová zóna kolem evangelického kostela se sadovými úpravami," upřesnil. Druhá varianta má narozdíl od té první jen jednu křižovatku.

„V ulici Velké Novosady počítá s jednosměrkou, která zklidňuje prostor. Protože ubyla jedna křižovatka, je zde komfortnější pohyb pro pěší a lze umístit více parkovacích stání do ulice Čapky Drahlovského.

Přítomným se asi nejvíce líbila třetí varianta, která vznikla aktualizací té první.

Zachovává totiž dvě křižovatky, jednoduchost dopravního řešení, ale podle nového normativního předpisu přidává podélná parkovací stání do ulice Čapky Drahlovského.

V Itálii to vystříkají vodou

Zatímco někteří Přerované na jednání kritizovali fakt, že je lavečka u evangelického kostela věčně obsazená pobudy, kteří postávají i u nedalekého supermarketu Tesco, jiným zase vadil vzhled parkoviště.

„V předsálí evangelického sboru je jedna univerzální lavička, na které posedávají bezdomovci. Je jasné, že lidi z této lokality nevytlačíme, ale dejme jim alespoň šanci se rozptýlit," namítal jeden z občanů.

S řešením problému přišel zastupitel Vladimír Puchalský (SpP).

„V Itálii je třeba běžné, že se taková prostranství začnou uklízet, nebo je vystříkají vodou. Podobně důrazný zásah jsem ale v prostoru kostela neviděl," řekl.

Díry a chybějící odvodnění

Náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS) navrhl, že by se mohla časem přemístit nejstarší socha J. A. Komenského z prostranství před kostelem na důstojnější místo.

„Až se vypracuje studie nové podoby lokality Na Marku, mohla by stát klidně tam," zmínil.

Lidé se shodli na tom, že by se měl urychleně řešit katastrofální stav komunikace.

„Vidíte tam díru, je tam vystouplý kanál, o který si málem vyrazíte kus blatníku," pozastavoval se jeden z občanů.

„Parkoviště není odvodněné, tak tam aspoň vykopejte ze dvě vpusti, to se přece dá udělat hned," navrhoval také jeden z přítomných Antonín Gada.

Šéf odboru rozvoje magistrátu Pavel Gala přislíbil, že se město opravou komunikace bude zabývat.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

2.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Divadelní představení pod názvem Svatební noc u Křópalů v ohrožení v podání folklorního souboru Haná zhlédlo v pěti vstupech více než 150 diváků. Foto: Deník/ Dagmar Rozkošná
9

Muzejní noc na zámku: Klevetnice pomlouvaly, padly facky a byla svatba

Valerie Prokopová, Přerov, narozena dne 17. května v Přerově, míra 51 cm, váha 3770 g
6

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

"Smutná" výstava o Komuně přilákala tisícovku lidí

„Všechno, co za něco stálo, je v nenávratnu," nebo „Divím se, že ještě nebyl nikdo potrestán," - i takové vzkazy nechávali návštěvníci v pamětní knize na výstavě, věnované osudu jedné přerovské památky.

V přerovském kině odmítli film o Babišovi

Vracíme se zpět do totality? Nebo právě odstartovala předvolební kampaň? Takové otázky se v Přerově vyrojily poté, co zdejší kino Hvězda odmítlo promítat dokumentární film o Andreji Babišovi.

Konec čtrnáctiletého čekání? Přerovské pólo chce o víkendu získat titul!

Vloni chyběl kousek. Přerovští vodní pólisté stejně jako letos ovládli základní část a do posledního finálového turnaje v domácím bazénu vstupovali v pozici lídra.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies