VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní chaos z okolí kostela zmizí. Tady je preferovaná varianta

Přerov – Parkoviště v ulici Čapky Drahlovského, na kterém chaoticky zastavují řidiči, bezdomovci, posedávající na lavičce u evangelického kostela a nevábný vzhled prostranství, kde se nachází jedna z nejstarších soch J. A. Komenského na světě. O proměně vzhledu této lokality v pondělí bouřlivě diskutovali v Městském domě Přerované.

2.10.2013
SDÍLEJ:

Ulice Čapky Dráhlovského a okolí evangelického kostela v Přerově Foto: Magistrát Přerova

V ulici Čapky Drahlovského parkují nejen místní, ale i pacienti, kteří jedou pouze k lékaři do zdejších ordinací. I z toho důvodu se asi nejvíce mluvilo o dopravním řešení v této části města.

Projektant představil přítomným tři varianty, jak je možné se s prostranstvím vypořádat.

„Všechny se snaží co nejvíce zjednodušit dopravní řešení, posílit komfort a bezpečný pohyb chodců, vyhrazují parkovací stání a revitalizují prostor před evangelickým kostelem," řekl projektant Ivo Christen.

Preferovaná 3. varianta řešení prostranství - klikněte pro zvětšení

Úprava prostranství Č. Drahlovského, varianta č. 3

Jednosměrka zklidní prostor

První varianta vytváří dvě nové křižovatky a všechny komunikace jsou obousměrné.

„Výhoda je v tom, že se zjednoduší pohyb aut a vzniká klidová zóna kolem evangelického kostela se sadovými úpravami," upřesnil. Druhá varianta má narozdíl od té první jen jednu křižovatku.

„V ulici Velké Novosady počítá s jednosměrkou, která zklidňuje prostor. Protože ubyla jedna křižovatka, je zde komfortnější pohyb pro pěší a lze umístit více parkovacích stání do ulice Čapky Drahlovského.

Přítomným se asi nejvíce líbila třetí varianta, která vznikla aktualizací té první.

Zachovává totiž dvě křižovatky, jednoduchost dopravního řešení, ale podle nového normativního předpisu přidává podélná parkovací stání do ulice Čapky Drahlovského.

V Itálii to vystříkají vodou

Zatímco někteří Přerované na jednání kritizovali fakt, že je lavečka u evangelického kostela věčně obsazená pobudy, kteří postávají i u nedalekého supermarketu Tesco, jiným zase vadil vzhled parkoviště.

„V předsálí evangelického sboru je jedna univerzální lavička, na které posedávají bezdomovci. Je jasné, že lidi z této lokality nevytlačíme, ale dejme jim alespoň šanci se rozptýlit," namítal jeden z občanů.

S řešením problému přišel zastupitel Vladimír Puchalský (SpP).

„V Itálii je třeba běžné, že se taková prostranství začnou uklízet, nebo je vystříkají vodou. Podobně důrazný zásah jsem ale v prostoru kostela neviděl," řekl.

Díry a chybějící odvodnění

Náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS) navrhl, že by se mohla časem přemístit nejstarší socha J. A. Komenského z prostranství před kostelem na důstojnější místo.

„Až se vypracuje studie nové podoby lokality Na Marku, mohla by stát klidně tam," zmínil.

Lidé se shodli na tom, že by se měl urychleně řešit katastrofální stav komunikace.

„Vidíte tam díru, je tam vystouplý kanál, o který si málem vyrazíte kus blatníku," pozastavoval se jeden z občanů.

„Parkoviště není odvodněné, tak tam aspoň vykopejte ze dvě vpusti, to se přece dá udělat hned," navrhoval také jeden z přítomných Antonín Gada.

Šéf odboru rozvoje magistrátu Pavel Gala přislíbil, že se město opravou komunikace bude zabývat.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

2.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Ústí nad Labem (7:4).
33

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Výstava hub v přerovském klubu Teplo
32

Tradiční výstava hub v Přerově lámala návštěvnické rekordy

Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

ANKETA / Chovají se, jako kdyby jim tu všechno patřilo. Máme strach jít večer po ulici. Obchodníci z lokalit u nádraží, ale i lidé, kteří zde žijí, popisují, že atmosféra v Přerově v poslední době zhoustla.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu pomůže také Julince z Bělotína

S následky herpetické meningoencefalitidy bojuje už pět let Julinka z Bělotína. Nemoc, která propukla krátce po jejím narození, zasahuje nervy a způsobuje změny mentálního stavu a omezení pohyblivosti. 

Škaredé počasí, krásná auta. Veteráni vyrazili na rozlučkovou jízdu

Nablýskané automobily a motocykly, které se řadí do kategorie „veterán“, jeli v neděli 24. září svou poslední letošní jízdu. Sezona totiž končí a bylo nutné ji završit okázalou jízdou, která započala v Lipníku nad Bečvou.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Přerovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení