VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní chaos z okolí kostela zmizí. Tady je preferovaná varianta

Přerov – Parkoviště v ulici Čapky Drahlovského, na kterém chaoticky zastavují řidiči, bezdomovci, posedávající na lavičce u evangelického kostela a nevábný vzhled prostranství, kde se nachází jedna z nejstarších soch J. A. Komenského na světě. O proměně vzhledu této lokality v pondělí bouřlivě diskutovali v Městském domě Přerované.

2.10.2013
SDÍLEJ:

Ulice Čapky Dráhlovského a okolí evangelického kostela v Přerově Foto: Magistrát Přerova

V ulici Čapky Drahlovského parkují nejen místní, ale i pacienti, kteří jedou pouze k lékaři do zdejších ordinací. I z toho důvodu se asi nejvíce mluvilo o dopravním řešení v této části města.

Projektant představil přítomným tři varianty, jak je možné se s prostranstvím vypořádat.

„Všechny se snaží co nejvíce zjednodušit dopravní řešení, posílit komfort a bezpečný pohyb chodců, vyhrazují parkovací stání a revitalizují prostor před evangelickým kostelem," řekl projektant Ivo Christen.

Preferovaná 3. varianta řešení prostranství - klikněte pro zvětšení

Úprava prostranství Č. Drahlovského, varianta č. 3

Jednosměrka zklidní prostor

První varianta vytváří dvě nové křižovatky a všechny komunikace jsou obousměrné.

„Výhoda je v tom, že se zjednoduší pohyb aut a vzniká klidová zóna kolem evangelického kostela se sadovými úpravami," upřesnil. Druhá varianta má narozdíl od té první jen jednu křižovatku.

„V ulici Velké Novosady počítá s jednosměrkou, která zklidňuje prostor. Protože ubyla jedna křižovatka, je zde komfortnější pohyb pro pěší a lze umístit více parkovacích stání do ulice Čapky Drahlovského.

Přítomným se asi nejvíce líbila třetí varianta, která vznikla aktualizací té první.

Zachovává totiž dvě křižovatky, jednoduchost dopravního řešení, ale podle nového normativního předpisu přidává podélná parkovací stání do ulice Čapky Drahlovského.

V Itálii to vystříkají vodou

Zatímco někteří Přerované na jednání kritizovali fakt, že je lavečka u evangelického kostela věčně obsazená pobudy, kteří postávají i u nedalekého supermarketu Tesco, jiným zase vadil vzhled parkoviště.

„V předsálí evangelického sboru je jedna univerzální lavička, na které posedávají bezdomovci. Je jasné, že lidi z této lokality nevytlačíme, ale dejme jim alespoň šanci se rozptýlit," namítal jeden z občanů.

S řešením problému přišel zastupitel Vladimír Puchalský (SpP).

„V Itálii je třeba běžné, že se taková prostranství začnou uklízet, nebo je vystříkají vodou. Podobně důrazný zásah jsem ale v prostoru kostela neviděl," řekl.

Díry a chybějící odvodnění

Náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS) navrhl, že by se mohla časem přemístit nejstarší socha J. A. Komenského z prostranství před kostelem na důstojnější místo.

„Až se vypracuje studie nové podoby lokality Na Marku, mohla by stát klidně tam," zmínil.

Lidé se shodli na tom, že by se měl urychleně řešit katastrofální stav komunikace.

„Vidíte tam díru, je tam vystouplý kanál, o který si málem vyrazíte kus blatníku," pozastavoval se jeden z občanů.

„Parkoviště není odvodněné, tak tam aspoň vykopejte ze dvě vpusti, to se přece dá udělat hned," navrhoval také jeden z přítomných Antonín Gada.

Šéf odboru rozvoje magistrátu Pavel Gala přislíbil, že se město opravou komunikace bude zabývat.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

2.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V prvním kole MOL Cupu porazily divizní Kozlovice Uničov (v červeném) 3:0
10

Uničov dostal v poháru facku. Nestačil na Kozlovice

HRDINA POVODNÍ 1997. Jiří Šarman má na léto roku 1997 mnoho silných vzpomínek. Jako profesionální hasič pomáhal lidem zasaženým záplavami na Jesenicku.

Voda byla strašně rychlá, vzpomíná hrdina povodní

Před restaurací napadl strážníka

Strážníka městské policie, který přijel v sobotu asi hodinu po půlnoci před restauraci na Dudíkovu ulici v Kojetíně řešit rušení nočního klidu, napadl čtyřiadvacetiletý mladík.

Družstvu shořelo na 160 balíků slámy

K požáru stohu vyjížděli v pátek krátce před dvacátou hodinou policisté na pole poblíž ulic Hlavní a 9. května v Přerově.

Jedna platba mu nestačila

Bezmála padesát tisíc vznikla škoda majiteli bytu, kterému odcizil příruční tašku muž, který mu pomáhal s rekonstrukcí.

Pouťové atrakce zaplavily Drahotuše

Kolotoče, houpačky, střelnice, jarmark s dobovými řemesly, ale hlavně spousta prodejních stánků. Zkrátka vše, co patří k pouti, nechybělo o víkendu v Drahotuších na Hranicku. Konala se tam tradiční Anenská pouť, která má tak letitou tradici, že už ani mnozí místní obyvatelé nepamatují, kdy byla tato významná kulturně společenská akce v obci založena. Každoročně ji však provází nabitý dvoudenní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení