„Naše organizace bude mít od července novou zřizovací listinu a tím získáme i nový název. Budeme fungovat jako Kulturní a informační služby města Přerova.

Po této změně budou lázně z naší organizace vyjmuty,“ konstatoval ředitel městské příspěvkové organizace Služby města Přerova Rudolf Neuls. Podle jeho slov provoz lázní, k nimž se váže dlouholetá historie, byl pro město nerentabilní.

„Zájem o bochořské lázně byl velmi malý. Toto zařízení má sice ve svém názvu slovo lázně, ale skutečný statut léčebných lázní s lékařským dohledem tu nebyl nikdy naplněn. K tomu by musely být splněny určité normy,“ vysvětlil Neuls. P

ředstavitelé města zatím nemají konkrétní představu, jaký bude další osud bochořských lázní. Nabízí se několik variant. „Toto zařízení může být nabídnuto třeba k pronájmu, nebo k prodeji. Která z variant bude nejvhodnější, tím se budeme teprve zabývat na radě a v zastupitelstvu,“ řekla k tomu náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková, která má na starosti majetkové záležitosti.

Pravidelní hosté stejně jako zaměstnanci lázní jsou zprávou o ukončení provozu lázní roztrpčeni. „Máme už rozdané výpovědi a také návštěvníci už vědí, že lázně budou zavřené. Strašně kvůli tomu nadávají,“ svěřila se jedna z pracovnic lázní, která si z pochopitelných důvodů nepřála uvést své jméno. „Léčba, to není jen polykání pilulek. Věřím, že město ještě jednou vše zváží a své rozhodnutí přehodnotí,“ dodala jedna z pravidelných návštěvníků lázní Marie Vylíčilová z Přerova.

Osud lázní není lhostejný ani zástupcům obce Bochoř. „Velmi nás zajímá, co bude s lázněmi dál. Lázně jsou neodmyslitelnou součástí obce a váže se k nim kus naší historie. Máme domluvenou schůzku s představiteli města Přerova. Chtěli bychom společně najít nějakou vhodnou cestu. Nabízí se i možnost, že by lázně provozovala naše obec. Tento krok by však musel být důkladně zvážen,“ řekl starosta Bochoře Ivan Michna.

Lázně Bochoř patří k nejstarším na Moravě. Jan Amos Komenský je neopomněl zakreslit do své mapy Moravy, a to v roce 1627. V lázních se léčily podobné nemoci jako ve slovenských Piešťanech a z toho důvodu získaly přezdívku moravské Piešťany.

Lázně nabízejí několik léčebných procedur i možnost ubytování. „Jsou tam k dispozici jednak koupele ve vanách se sirnatoželezitou vodou, zábaly a zdravotní i perličkové masáže,“ řekl závěrem šéf Služeb města Přerova Rudolf Neuls.