VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

31.12.2016

Otužilci dováděli v ledové Bečvě. Podívejte se

Přerov – Otužilci už v minulých letech na Silvestra plavali mezi ledovými krami, ale užívali si i téměř jarního počasí s teplotami nad deset stupňů Celsia. Inverzní počasí a smog, do kterého se Přerov zahalil v sobotu nad ránem, ale tradiční silvestrovská show nepamatuje. Přesto byla nálada výborná a u břehu řeky Bečvy se sešly na dvě desítky borců. Řádění v ledové vodě si nenechaly ujít tisíce Přerovanů.

31.12.2016

Rok 2016 na Přerovsku: otevření nákupní galerie i válka exekutorů

Přerovsko – Stejně jako každý rok i letos vám přinášíme přehled těch nejdůležitějších událostí letošního roku. Vzpomínáte si na některé z nich?

31.12.2016

Přerov oslavil Silvestr nanečisto, městský sál praskal ve švech

Přerov – Bujaré veselí, natřískaný taneční parket a silvestrovské oslavy, jak se sluší a patří. Zatímco v jiných městech se začnou odpočítávat poslední vteřiny starého roku až před půlnocí, Přerované slaví poslední den roku v předstihu. Na tradiční akci, která se před lety vžila pod názvem Silvestr nanečisto, přišly v pátek večer do Městského domu více než čtyři stovky lidí.

31.12.2016

Hasičské kuriozity: plavající tele, útěk vzácné kočky, visící muž ze stromu

Přerovsko, Hranicko – Požáry, dopravní nehody nebo technické výjezdy. Hasiči v olomouckém kraji musí každoročně zasahovat až u šesti tisíc událostí. Najdou však mezi nimi i situace, které vykouzlí úsměv na rtech. V roce 2016 se o neobvyklé výjezdy postarala především zvířata.

30.12.2016

Charta 77 oslaví čtyřicátiny v Lipníku, zahrají Plastici

Lipník nad Bečvou – Jan Patočka, Václav Havel, Jiří Němec nebo Ludvík Vaculík. Ale i řada dalších známých osobností a obyčejných lidí, kteří po podepsání Charty 77 měli budoucnost jistou – vyhodili je z práce, nebo skončili ve vězení.

30.12.2016

Co jsme letos v kraji postavili... Vyberte vaši stavbu roku

Olomoucký kraj - Vybrali jsme nejzajímavější důležité stavby, které v roce 2016 vznikly na území Olomouckého kraje. Kterou považujete za nejvýznamnější? Hlasuje pro ni v naší anketě.

30.12.2016

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

29.12.2016

Chřipka skolila před Vánocemi nejvíce lidí v Olomouckém kraji

Olomouc – Počty nemocných, které trápily záněty horních cest dýchacích před vánočním svátky vzrostly.

29.12.2016

Do konce roku bude svítit slunce, silvestrovská noc ale bude mrazivá

Olomoucký kraj – Jasno, v noci mráz a přes den teploty jen lehce nad nulou. Taková je předpověď meteorologů pro náš region v poslední dny letošního roku.

29.12.2016

Otužilci opět pobaví Přerov: desítky plavců, tisíce diváků

Přerov – Sedmačtyřicátý ročník silvestrovské show otužilců na řece Bečvě se uskuteční poslední den v roce v Přerově. Milovníci dálkového a zimního plavání mají 31. prosince sraz u sokolovny, a poté se představí divákům na slavnostním nástupu.

29.12.2016

Popřejte si do Nového roku na Čekyňském kopci!

Přerov – Popřát si do Nového roku a udělat něco pro své zdraví vycházkou na čerstvém vzduchu – takový je cíl Novoročního výstupu na Čekyňský kopec, který se letos koná už pošestadvacáté. Lidé si mohou vybrat méně i více náročné trasy a vyrazit do přírody pěšky, na kole či koloběžce. Z Přerova nebo klidně i od Lipníku či Hranic. V cíli u památníku na Žernavé je kromě setkání s přáteli čeká i občerstvení, pamětní list a zvláštní razítko do vandrovního listu. Setkání se koná v době od 10 do 14 hodin.

28.12.2016

Za sto šedesát odběrů krve získal Zlatý kříž I. třídy

Radkova Lhota – Devětačtyřicetiletý Karel Šrom z Radkovy Lhoty má za sebou téměř dvě stovky odběrů krve a plazmy. Za sto šedesát odběrů získal z rukou zástupců Českého červeného kříže Zlatý kříž I. třídy. Přesto to nepovažuje za nic mimořádného a zůstává nohama na zemi.

28.12.2016

Na Silvestra je nutno myslet i na domácí mazlíčky

Přerov – Ohňostroj, petardy, hluk, alkohol. Vánoční svátky spojené s oslavami příchodu nového roku jsou nejčastěji spojovány s pouštěním petard a všeobecně s bujarým veselím. Většina lidí má toto období v oblibě, ale jak hluk snášejí zvířata?

28.12.2016

Přerovsko se pyšní ptačí raritou

Přerov – V posledních dnech letošního roku se těší obec Citov na Přerovsku zájmu pozorovatelů ptáků z celé republiky. Momentálně se zde vyskytuje ornitologická rarita – Strnad malinký. Objevil ho teprve šestnáctiletý ornitolog Ondřej Boháč z Přerova.

28.12.2016

V přerovských posilovnách byl po Vánocích nával

Přerov – Cukroví, bramborový salát nebo chlebíčky. O vánočních svátcích je tradičně kalorických lákadel mnoho, váha poté mnohdy ukazuje nějaká ta kila navíc. Se shazováním těch přebytečných lze ale zatočit už nyní.

27.12.2016

Domy ve Škodově ulici srovnají se zemí

Přerov – Sutiny polorozbořených domů v bývalém romském ghettu ve Škodově ulici možná už v příštím roce zmizí. Město získalo zchátralé území zpět do svého majetku za zhruba 3,2 milionu korun a nechce, aby tato čtvrť dál „strašila" kolemjdoucí. Zanedbané prostranství ve Škodově ulici je již tradičním vítězem ankety na webu Deníku o největší ostudu Přerova.

AKTUALIZOVÁNO
26.12.2016

Meteorologové varují před silným větrem a místy sněhovými jazyky

Olomoucký kraj – Silný vítr, nová sněhová pokrývka a místy sněhové jazyky. Před těmito nepříjemnostmi varují meteorologové v několika krajích včetně Olomouckého. Výstraha platí od úterního dopoledne do středeční 20. hodiny.

26.12.2016

Ve Vysoké u Hustopeč nad Bečvou ožil betlém

Vysoká – Příjemné vánoční zpestření si mohli užít lidé z Vysoké u Hustopeč nad Bečvou, i blízkého okolí. Místní hasiči se ve spolupráci se zdejší ekofarmou a dobrovolníky rozhodli uspořádat živý betlém. Nechyběly tak zvířata ani zpěv koled.

25.12.2016

Pavel Novák rozezpíval vánoční náměstí. Přišly davy, i když to klouzalo

Přerov – Štědrý den si bez něj nedokážou představit stovky Přerovanů. Řeč je o tradičním vánočním koncertu Pavla Nováka, který převzal „řemeslo" po svém zesnulém otci. Výborná muzika, skvělí zpěváci, světelná show i vypouštění balonků. Tímto si mohli obyvatelé města i letos zpestřit Štědrý den dopoledne na Masarykově náměstí.

25.12.2016

Koně na Štědrý den kvůli ledovce nepřišli zkrátka

Přerov – Kluzké chodníky, zledovatělé silnice, námraza na stromech a mrholení. Tak vypadalo ráno, do kterého se na Štědrý den probudili Přerované. Ani nevlídné počasí je však neodradilo od tradičního svátečního krmení koní na místní Střední škole zemědělské. I letos byli lidé velmi štědří. Zvířatům nosili plné košíky a tašky mrkve, jablek a suchého pečiva.

24.12.2016

Vánoce na Hané: několik chodů, hodně zpěvu a dárky jen symbolické

Podívejte se, jak vypadaly v minulosti tradiční Vánoce na Hané. Etnolog Josef Urban poodkryl historii svátků klidu úrodného kraje a vy můžete porovnat, které zvyky přetrvaly a které naopak zmizely nebo byly nahrazeny moderními.

23.12.2016

Na Štědrý den pozor na ledovku, pak se oteplí

Olomoucký kraj – Ledovka může na Štědrý den potrápit řidiče i chodce. Upozorňují na to meteorologové.

23.12.2016

Práce pro přerovské Romy bude více

Přerov – Osmnáctiletý Ondřej Mirga se mohl stejně jako jiní přerovští Romové zařadit do fronty na úřadu práce. Vybral si ale jinou cestu. Když v Přerově pořádala personální agentura nábor a sháněla nové lidi na manuální práci, zkusil štěstí. A snažil se přemluvit i své kamarády.

23.12.2016

Toto je nejhezčí vánoční strom kraje. Podívejte se na výsledky hlasování

Olomoucký kraj - Oblíbená anketa, ve které soupeří města a vesnice v celém Olomouckém kraji, je u konce. Čtenáři svým hlasováním na webech Deníku za nejkrásnější vánoční strom vybrali smrk, který stojí na náměstí v Litovli. 

22.12.2016

Romský asistent Pavel Mirga: Dnes můžu říci, že jsem svobodný

Přerov – Jako asistent prevence kriminality je nepřehlédnutelný. Potkáte ho nejčastěji v romských čtvrtích v Husově, Kojetínské nebo Škodově ulici v Přerově, kde ho lidé respektují. Protože sám dobře ví, co je to být bez práce, rozhodl se pomáhat nezaměstnaným Romům. A daří se mu.

22.12.2016

Silvestr v Přerově: otužilci a muzika na náměstí. Ohňostroj později

Přerov – K oslavám konce roku patří v Přerově už tradičně silvestrovská show otužilců, během níž se každý rok ponoří do studených vln Bečvy borci ze všech koutů Moravy.

21.12.2016

Nepropásněte: vánoční servis v pátečním tištěném regionálním Deníku

Olomoucký kraj - Připravili jsme pro vás několik užitečných informací, které ještě o svátcích můžete potřebovat. V pátečním tištěném regionálním Deníku najdete otevírací doby obchodů a lékáren, zdravotnická zařízení, kam zajít na pohotovost i seznam kostelů a chrámů, kde se budou o svátcích sloužit bohoslužby.

21.12.2016

Jídlo pro "bezďáky", aby se nikdo nebil. I taková byla přání dětí z domova

Přerov – Ředitel Dětského domova v Přerově Jan Pavlas hraje na kytaru známé koledy. Doprovází ho sbor malých zpěváků, oči jim září nedočkavostí. Za chvíli se budou rozbalovat dárky a děti doufají, že jim Ježíšek nadělil to, co si přály.

21.12.2016

Pasáž, Strojař i Kratochvílova. Primátor hovořil s Přerovany "z očí do očí"

Přerov – Kratochvílova ulice v katastrofálním stavu, nová cyklostezka do Předmostí, nepřizpůsobivé parkování řidičů nebo odkoupení bývalého hotelu Strojař. To nejvíce zajímalo občany Přerova, kteří se sešli z primátorem města Vladimírem Puchalským (SpP) z očí do očí.

20.12.2016

Dárky od čtenářů Nového Přerovska si opět rozdělí obyvatelé přerovského útulku

Přerov – Psí piškoty, konzervy nebo pelíšky. Nejen to nosili v uplynulých dnech čtenáři Nového Přerovska do redakce. Sbírka pro psy a kočky z přerovského útulku se i v letošním roce setkala s velkým ohlasem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies