VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

9.1.2017

Sedárna pro bezdomovce je v tuhých mrazech plná

Přerov – Jejich „revíry" se nemění a jen výjimečně se přemístí z osvědčeného místa, kde se jim už jednou podařilo přečkat zimu. Bezdomovci v Přerově se v mrazivých dnech zahřívají na parovodních trubkách a teplovodech za firmou Kazeto, ale azyl jim poskytují i čekárny na vlakovém nebo autobusovém nádraží. Ani kruté mrazy ale paradoxně nezaplnily ubytovnu pro bezdomovce u výstaviště, kde jsou stále volná místa.

9.1.2017

V Olomouckém kraji se zhoršily rozptylové podmínky

Olomouc – Rozptylové podmínky v Olomouci se zhoršily. Meteorologové informovali, že denní hodnoty koncentrace polétavého prachu dnes překročily povolenou normu 50 mikrogramů na metr krychlový.

7.1.2017

Jubilejního výšlapu na Helfštýn se zúčastnilo 1964 lidí

Týn nad Bečvou /REPORTÁŽ/ – Teplota, která se drží hodně hluboko pod nulou, zasněžené panoráma, všudypřítomná dobrá nálada. Neodradilo mě ani téměř dvacet stupňů pod bodem mrazu a čtyřicátý výšlap jsem se rozhodla začít u hospůdky v Týně nad Bečvou. Nebyla jsem zdaleka jediná, kdo si netroufl v tomto počasí vyjet autem až k branám hradu.

7.1.2017

Silný mráz v Olomouckém kraji - nejchladněji bylo v Šumperku

Olomoucký kraj – Silný mráz sevřel v noci z pátku na sobotu 7. ledna Olomoucký kraj. Podle meteorologů bylo nechladněji v Šumperku, kde naměřili minus 24,8 stupně Celsia. Teploty pod dvacet stupňů pak hlásily i další stanice v kraji.

7.1.2017

Stavba D1 Říkovice - Přerov: už v listopadu

Přerov – Rok 2017 by mohl být pro město Přerov, které je kvůli chybějícímu dálničnímu napojení už dlouhou dobu v izolaci a stranou zájmu zahraničních investorů, klíčový.

6.1.2017

Vánoční strom zmizel z přerovského náměstí

Přerov - Vánoce už jsou v Přerově minulostí. Pracovníci technických služeb na Tři krále odstrojili, a poté zlikvidovali symbol svátků – vzrostlý jehličnan, který celý advent zdobil náměstí T. G. Masaryka. Odvezeny byly také dřevěné budky a podium.

6.1.2017

Tříkrálová sbírka v Přerově začala, malí i velcí koledníci vyrazili do ulic

Přerov – Nevadí, že venku mrzne, až praští. Tříkráloví koledníci, kteří se vydali do ulic města, aby předali radostné poselství pokoje a lásky, rozzářili lidské obličeje. Tradiční Tříkrálová sbírka začala v pátek ráno požehnáním v křesťanském centru Sonus – tři mudrci z Východu budou ale obcházet přerovské domácnosti i v neděli.

6.1.2017

Firmy na Přerovsku zvedají platy. Co u vás?

Olomoucký kraj - Vyjednávání odborů se šéfy firem o růstu mezd v letošním roce finišuje. Někde už zaměstnanci vědí, o kolik si polepší, jinde by mělo být jasno koncem ledna.

6.1.2017

Přerovsko je pod sněhem

Přerovsko, Hranicko – Předpovědi meteorologů se během čtvrtka naplnily, na Přerovsko i Hranicko dorazilo sněžení doprovázené větrem.

6.1.2017

Dvacáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

5.1.2017

Helfštýn výjimečně otevře brány, zimní výšlap láká tisíce lidí

Týn nad Bečvou – Jen jednou během zimního období se otevřou brány hradu Helfštýna. Malebný pohled na zasněžené zákoutí této středověké památky a příjemný výšlap, ať už z nedalekého Týnu nad Bečvou, Lipníku nebo i vzdálenějších míst, si nenechají vždy první lednovou sobotu ujít stovky návštěvníků.

5.1.2017

Víkend bude mrazivý, až -18°C. Pak se má oteplit

Olomoucký kraj – Mrazivé teploty a sněžení zasáhnou o víkendu Olomoucký kraj. Po něm by měly teploměry zase vyšplhat o něco vzhůru.

5.1.2017

Šneci u nás mají budoucnost, říká chovatel z Přerovska

Nahošovice – Šnečí maso je ve světě známým pojmem a v mnoha restauracích jej podávají jako specialitu, většinou za vysoké ceny. Chovatel šneků z Nahošovic na Přerovsku Vlastimil Čevela chce pokrmy ze šneků dodávat i do našich restaurací a naučit tak šneky Čechy nejen jíst, ale i připravovat.

5.1.2017

Zemřela Marcela Kleckerová, Helfštýn byl jejím "dítětem"

Lipník, Týn nad Bečvou – Dlouholetá správkyně hradu Helfštýna Marcela Kleckerová, která byla v devadesátých letech hybnou silou kulturního dění na Přerovsku a podílela se na zvelebení této středověké památky, zemřela v úterý 3. ledna ve věku nedožitých 67 let. 

5.1.2017

Zápisy prvňáčků v Přerově: nově až na jaře

Přerov – Zatímco loni touto dobou už se rodiče s budoucími prvňáčky připravovali na zápisy do škol, procvičovali naučené básničky a kreslili obrázky, letos mají na trénování ještě relativně dost času.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Cesty v kraji jsou opatrně sjízdné, večer mohou namrzat

Olomoucký kraj – Na rozbředlý sníh na silnicích by si během dneška měli dávat pozor řidiči v Olomouckém kraji. Večer by mohly cesty i namrzat.

4.1.2017

Jaká jsou nejčastější jména novorozenců v Přerově?

Přerov – O padesát pět dětí více než v roce 2015 se loni narodilo v přerovské porodnici. Zdravotníci pomohli přivést na svět celkem 857 dětí, z toho 395 děvčat a 462 chlapců. Nejplodnějším měsícem uplynulého roku byl červenec.

4.1.2017

Seniorka boucháním volala o pomoc, zachránili ji policisté

Přerov – Bouchání na dveře a volání o pomoc probudilo ve středu před čtvrtou hodinou ráno obyvatelku Domu s pečovatelskou službou v Přerově. Obrátila se proto na tísňovou linku 158 a přivolala policisty.

4.1.2017

Chřipka útočí, v kraji je epidemie

Přerov – Bolesti kloubů, vysoká teplota a slabost. Takové jsou typické příznaky chřipky, která už začala „kosit" pacienty v Olomouckém kraji. Zvýšený nárůst počtu nemocných v ordinacích potvrzují praktičtí lékaři, ale dokládají ho i čísla, která mají k dispozici přerovští hygienici.

4.1.2017

Tříkráloví koledníci vyrazí do ulic

Přerov – „My Tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám," tento popěvek uslyší už brzy lidé v ulicích Přerova a okolních obcích. Tříkrálová sbírka, kterou pořádá každoročně charita, odstartuje v Přerově v pátek 6. ledna v 9 hodin od centra Sonus v Palackého ulici.

3.1.2017

Do kasičky na přerovském náměstí vhodili lidé téměř 10 tisíc korun

Přerov – Devět tisíc devět set čtrnáct korun. Takový byl letošní výtěžek sbírky pod vánočním stromem na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

3.1.2017

Plesová lavina se rozjíždí. Kdy v Přerově na bál?

Přerov – Večerní róby, nabité sály, živá kapela a oblíbená tombola. Příznivci reprezentačních, stužkovacích a mysliveckých plesů si od ledna do dubna přijdou na své. Na Přerovsku se tyto akce každoročně těší veliké oblibě. 

3.1.2017

Na nový rok s dobrým skutkem

Přerov – Šanci přispět na pomoc druhým a přitom si poslechnout akustický koncert kapel z Přerova? Takovou možnost budete mít už v sobotu 7. ledna, když vyrazíte do restaurace přerovského pivovaru, kde se bude od 19 hodin konat akce s názvem Na nový rok s dobrým skutkem.

2.1.2017

Mák v Penny Marketu se nedá jíst, zjistila kontrola

Olomoucký kraj – Osmkrát větší množství cizorodé látky nebezpečné lidskému zdraví našli kontroloři v balení máku, který vyrábí firma na Prostějovsku. Na mák narazili v prodejně většího řetězce.

2.1.2017

Odskočil si pro kávu a mezitím mu někdo vzal batoh s notebookem

Přerov – Na své věci bude příště jistě opatrnější devětatřicetiletý muž ze Zlínska, který byl okraden 31. prosince na vlakovém nádraží v Přerově. Neznámý pachatel využil chvilky neopatrnosti, kdy si muž odložil batoh a odešel si koupit kávu, a odcizil mu notebook značky Lenovo v hodnotě třicet tisíc korun. „Policie nyní zahájila řízení pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

1.1.2017

Přerov si napravil reputaci. Velkolepým ohňostrojem. Podívejte se

Přerov – Po nevydařených silvestrovských oslavách na náměstí T. G. Masaryka, na které o půlnoci zavítala jen hrstka lidí, si Přerov konečně přišel na své. Novoroční ohňostroj, jenž byl odpálen v neděli po šesté večer z prostranství u majáku, a lidé ho mohli sledovat jak ze břehů řeky Bečvy, tak i městských hradeb nebo lávky, nabídl velkolepou podívanou. Světelná show na obloze nad řekou trvala bez dvou vteřin deset minut a měla název „Porazit a zvítězit".

1.1.2017

Novoroční výstup na Čekyňský kopec zdolalo sedm stovek lidí

Přerov – Je to už tradice. Vyrazit na Nový rok s přáteli, dětmi nebo čtyřnohými miláčky do přírody a udělat něco pro své zdraví. Novoroční výstup na Čekyňský kopec, který se konal už pošestadvacáté, letos opět překonal svůj dosavadní rekord. Na trasu se z Přerova, okolních obcí, ale i vzdálenějších míst vydalo na sedm stovek účastníků.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Prvním miminkem v Olomouckém kraji je Rostislav. Na svět přišel v Jeseníku

Olomoucký kraj – Prvním letošním přírůstkem mezi miminky v Olomouckém kraje je Rostislav. 

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

V Přerově přišel na svět jako první Mareček

Přerov – Malý Mareček se stal prvním miminkem, narozeným v roce 2017 v přerovské nemocnici. Na svět ho přivedla devětadvacetiletá Kateřina Šlosarová, která přijela rodit do Přerova z Hranic. Mareček přišel na svět přesně ve 2 hodiny 22 minut, váží 3 260 gramů, měří 50 centimetrů a má se čile k světu.

1.1.2017

VIDEO: Přerov vkročil do Nového roku

Přerov – Spíše doma se svými rodinami nebo s přáteli oslavili Přerované příchod nového roku 2017. Masarykovo náměstí, kde se ještě před pár lety scházely davy lidí, zelo půl hodinu před půlnocí prázdnotou. Lidé se tu začali srocovat až těsně před půlnocí, aby si popřáli do Nového roku a pozdravili se se svými známými. Přišli ale hlavně mladí nebo rodiny s malými dětmi. Strážníci do půlnoci neřešili žádné výtržnosti, až na pár vyvrácených kontejnerů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies