VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

19.1.2017

Přerov chce řidičům ukázat, kde zaparkovat. Pořídí "sledovací" technologii

Přerov – Hledali jste dvacet minut vhodné místo k zaparkování? Objížděli marně blok domů a čekali, až se konečně nějaké uvolní? 

19.1.2017

Zima hned tak nepoleví: přes den slunce, v noci drsné mrazy

Olomoucký kraj - Přes den slunečno, ale v noci pěkně mrazivo. Tak vypadá předpoveď meteorologů na následující dny pro Olomoucký kraj.

19.1.2017

Dvacáté deváté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

18.1.2017

Přehrada, nebo poldr? Protipovodňová opatření na Bečvě stále nemají jasnou tvář

Hranicko – Od ničivých povodní na Hranicku letos uplyne 20 let, avšak ochrana před velkou vodou v této oblasti není stále vyřešena. I přesto, že způsoby ochrany se řeší řadu let, protipovodňová opatření na Bečvě jsou stále nejasná.

18.1.2017

Velké srovnání vrtulníků záchranky a anketa politiků

Starší, ale zato levnější? Jaké parametry a schopnosti mají stroje slovenské firmy provozující od ledna leteckou záchranku v Olomouckém kraji? A jak si vedou ve srovnání s moderními vrtulníky, které zde létaly do konce loňského roku.

18.1.2017

Jak udělat dopravu v Přerově příjemnější? Přijďte na debatu

Přerov – Chcete se dozvědět, co se bude dít s dopravou v Přerově? Jestli lidé jezdí raději autem nebo autobusovými spoji, a kde se kvůli hustému provozu necítí bezpečně?

18.1.2017

Vrtulník olomouckých záchranářů je opět v provozu

Olomouc – Vrtulník olomoucké záchranky už je opět v ostrém provozu, potvrdil to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

18.1.2017

Přerov má svoji magnetickou rezonanci, lidé už nemusí do Olomouce

Přerov – Pacienti, kteří potřebují podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí se mohou od ledna letošního roku objednávat také v přerovské nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2017

Vrtulník záchranky musel nouzově přistát. Ředitel zakázal lety

Olomoucký kraj – Nouzově přistát i s pacientem musela v úterý dopoledne posádka vrtulníku olomoucké záchranky. Stalo se tak krátce po vzletu, stroji slovenské firmy Air-Transport Europe (ATE) se zřejmě porouchal jeden z motorů.

17.1.2017

Cvičení na čerstvém vzduchu si získává stále více fanoušků

Přerov – Slunce, příroda, pobyt na čerstvém vzduchu, nejen to jsou hlavní důvody, proč čím dál častěji lidé cvičení, běh či posilování přesouvají z vydýchaných posiloven do venkovních prostor. V mnoha městech po celé republice tak vznikají „venkovní posilovny" či běžecké trasy. S myšlenkou vybudovat fit stezku přišla i obec Želatovice na Přerovsku.

16.1.2017

Chřipka stále na vzestupu, přerovská nemocnice zatím neomezuje návštěvy

Přerov – Bolesti kloubů a krku, prudký nástup teplot a suchý záchvatovitý kašel. Na Přerovsku stále roste počet pacientů, nakažených chřipkou. Nejvíce marodů zůstává i nadále mezi malými dětmi a školáky – například na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově museli minulý týden kvůli chřipce zrušit odpolední vyučování a omezit hodiny tělesné výchovy.

16.1.2017

Lékařka Marie Mathonová v zastupitelstvu končí

Přerov – Kvůli svému značnému pracovnímu vytížení rezignovala na funkci městské zastupitelky přerovská lékařka Marie Mathonová, která ve volbách kandidovala v barvách strany Za prosperitu Přerova a jeho místních částí. V zastupitelstvu ji vystřídá první náhradník Jiří Pospíšil, jenž složí slib na pondělním zasedání.

15.1.2017

Plastici to rozbalili na čtyřicátinách Charty 77 v Lipníku

Lipník nad Bečvou – Prohlášení Charty 77 připomínalo komunistickému režimu jen to, k čemu se sám zavázal při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v Helsinkách. Dnes to zní až absurdně – chartisté požadovali jen základní lidské svobody – projevu či náboženského vyznání. Přesto se za podepsání Charty 77 zavíralo.

14.1.2017

OBRAZEM: Česko-Slovenský ples v Městském domě

Přerov – Známé písničky Pavla Nováka a jeho skupiny Family, ale také zajímavá vystoupení a bohatá tombola. Jedenáctý ročník Česko-Slovenského plesu, který se konal v pátek večer v Městském domě v Přerově, se vydařil. A ukázal, že Češi a Slováci mají jedno společné – dokážou se skvěle bavit.

13.1.2017

U labutě v Olomouci potvrzena ptačí chřipka

Olomouc – Ptačí chřipku dnes potvrdilo laboratorní vyšetření uhynulé labutě nalezené na břehu řeky Moravy u kojeneckého ústavu v Olomouci. Veterináři vydávají mimořádná veterinární opatření. V blízkosti leží zahrádkářská kolonie, kde případně mohou mít lidé drůbež. V případě, že chovatelé zaznamenají úhyn ptactva, musí se obrátit na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj.

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2017

Přerované se ocitli bez vody. Kvůli poruše vodovodu

Přerov – Že je pátek třináctého, o tom se na vlastní kůži přesvědčili obyvatelé Přerova. Náhlé oteplení po dlouhotrvajících mrazech způsobilo poruchu na vodovodním řadu a stovky Přerovanů se ocitly bez dodávky vody. Na odstranění závady pracovali celou noc a páteční dopoledne zaměstnanci společnosti Vodovody a kanalizace.

13.1.2017

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

12.1.2017

V pátek třináctého bude kolem Helfštýna rušno

Helfštýn - Noční procházka lesem, zaváté cesty sněhem, zima. Přesně to všechno čeká na účastníky tradičního nočního výšlapu kolem hradu Helfštýn.

12.1.2017

Přerov po dvou letech opět hledá „nej" stavbu

Přerov - Přerovští radní vyhlásili soutěž Přerovská stavba roku 2016. Soutěžní porota bude oceňovat stavby ve čtyřech kategoriích – novostavba, fasáda rekonstrukce, fasáda panelového domu a interiér.

12.1.2017

Tříkrálová sbírka nejspíš pokoří loňský rekord

Hranice – Ani třeskutý mráz neodradil koledníky vyrazit do ulic a vybírat finanční příspěvky na pomoc potřebným. Na Hranicku odstartovala Tříkrálová sbírka první pondělí v roce, poslední možnost přispět pak budou mít lidé v neděli 15. ledna.

12.1.2017

Jako z hororu: tisíce havranů se na noc slétají do Přerova

Olomoucký kraj /VIDEO/ – Kdo v Přerově a jeho okolí před soumrakem zvedne oči k obloze, může si připadat jako ve slavném hororu Alfreda Hitchcocka. 

12.1.2017

Přerovsko zasypal sníh, úklid začal už v noci

Přerovsko – Traktory s radlicemi a posypové vozy na silnicích, pracovníci technických služeb s lopatami na zastávkách autobusů a přechodech pro chodce. V Přerově konečně pořádně nasněžilo a úklid vydatné nadílky začal už v průběhu noci. Silnice na Přerovsku jsou sjízdné, ale se zvýšenou opatrností.

12.1.2017

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

11.1.2017

VIDEO: Plné Echo se rozloučilo s Marcelou Kleckerovou, "dámou z Helfštýna"

Lipník nad Bečvou – Místo smutečních zvonů se sálem rozezněl zvuk kovadliny. Do rukou vzali symbolicky kladivo dcera nestora uměleckých kovářů Kristýna Habermannová a mistr černého cechu Pavel Tasovský, kteří na kovadlinu několikrát „zacinkali".

10.1.2017

Benefiční koncert v Pivovaru táhnul, výtěžek podpoří hospic

Přerov – Prostory restaurace Pivovar v sobotu praskaly ve švech – konal se tam totiž akustický benefiční koncert přerovských kapel, jehož výtěžek poputuje do mobilního hospicu Nejste sami v Olomouci.

10.1.2017

Tříkrálová sbírka: rekord v Přerově letos nepadl

Přerov – Mrazivé počasí, ale také vysoká nemocnost koledníků se letos podepsala na celkovém výtěžku Tříkrálové sbírky v Přerově. 

10.1.2017

Lidí bez práce na Přerovsku přibylo. Mnohde však těžko shání zaměstnance

Přerov, Hranice – Snad bude letošní rok více příznivý než ten loňský, nezbývá než doufat nezaměstnaným na Přerovsku. Čerstvé údaje, jež zveřejnili analytici krajského Úřadu práce, ale k přílišnému optimismu nevybízejí.

10.1.2017

Na D 35 pozor na náledí

Olomoucký kraj – Cesty v Olomouckém kraji jsou namrzlé a sjízdné. Nebezpečí náledí hlásí silničáři na D 35, a to mezi 264 a 270 kilometrem v obou směrech, na Lipník nad Bečvou i na Mohelnici. Varování platí zhruba do půl desáté dopoledne.

9.1.2017

Na Laguně už se bruslí, Bečva je ale zrádná

Přerov – Dlouhodobé teploty hluboko pod nulou slibují zimní radovánky i v místech, která ještě donedávna nebyla zamrzlá. V ráj bruslařů se už o víkendu proměnilo přerovské přírodní koupaliště Laguna a lidé se oddávají zimním sportům také na městském rybníce.

9.1.2017

Lidem na Přerovsku se hůře dýchalo

Přerov, Hranice – Astmatikům, kardiakům i lidem se sníženou imunitou se v pondělí 9. ledna dýchalo hůře než jindy. Zhoršené rozptylové podmínky zaznamenávaly měřicí stanice jak na Olomoucku, tak i na Přerovsku a Hranicku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies