VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

9.6.2017

V Přerově vznikají nová kasina, jedno sídlí v sokolovně

ANKETA / Když se před třemi lety v Přerově podařilo prosadit zákaz výherních hracích přístrojů na celém území města, považovali to mnozí za historickou chvíli. Jenže rok se s rokem sešel a o hazardu se přestalo mluvit. A co více - ve městě vznikají nová kasina.

8.6.2017

Krátké ochlazení, pak zase tropy. Víkend bude na plavky i deštník

Nejprve letní teploty, pak bouřky a mírné ochlazení a v neděli zase horko a sluníčko. Taková je předpověď počasí pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

8.6.2017

Zatopený lom ve Výklekách ukrývá "atrakce". Cvičí tam potápěči hasičů

VIDEO / Jindy poklidnou hladinu zatopeného lomu ve Výklekách na Přerovsku rozčeřili potápěči z Česka a Polska. V rámci projektu „Bezpečné pohraničí" zde ve středu dopoledne proběhl jejich společný výcvik, který bude pokračovat ve čtvrtek v lomu Svobodné Heřmanice v Moravskoslezském kraji.

7.6.2017

Škodí i jedna cigaretka týdně? O odvykání a kouření ON-LINE

Jak se může silný kuřák po třiceti letech odnaučit kouřit? Pomůže elektronická cigareta? A nikotinové náplasti? Mají smysl hrůzostrašné obrázky na krabičkách cigaret? 

7.6.2017

Studenti řeší dopravní problémy Přerova

Jak vyřešit složitou dopravní situaci Přerova? Vyhovuje dnešní systém městské autobusové dopravy, nebo je možné ho změnit?

7.6.2017

Labutí supestar Zpěvanka vyvedla na Hané mláďata. První v ČR

Labutě zpěvné hnízdí na malých jezerech v tundře na severovýchodě Evropy. V naší zemi se objevují jen občas v době tahu, nebo tu vzácně zimují. Výjimkou je labuť zpěvná, která se už jedenáct let zdržuje celoročně na střední Moravě.

7.6.2017

Havárie LeoExpressu: cestující mají nárok na náhradu škody

Téměř dvě desítky zraněných si vyžádala pondělní nehoda vlakové soupravy společnosti Leo Express. Strojvedoucí na přerovském nádraží vlak nedobrzdil a narazil do zarážedla na kusé koleji. 

7.6.2017

Sošku Scholar si odneslo čtyřiadvacet školáků

Nadaní sportovci a hudebně založené děti, ale i vítězové matematických soutěží nebo školáci, kteří si zaslouží obdiv kvůli své skromnosti, pomoci druhým či organizačnímu talentu. Na čtyřiadvacet dětí z přerovských základních škol ocenilo ve středu vedení města prestižní soškou Scholar. Přerov ji letos uděluje už počtrnácté.

7.6.2017

Park ve Veselíčku ožije folklorem. Přijdete se mrknout?

Záhorské slavnosti se po dvou letech vracejí – tentokrát do Veselíčka. Zdejší zámecký park nabídne v sobotu 10. června od 14 hodin širokou škálu lidových tanců a cimbálových muzik.

7.6.2017

Přerovem projela recesní cyklojízda. Téma: pivo

Někdo měl na šňůře u pasu připevněné plechovky od piva, jiný se stylizoval do role pivního krále.

6.6.2017

Vysbíráno! Samosběr jahod v Bochoři vzali lidé útokem hned po zahájení

Rumba i Karmen. Obě odrůdy jahod na plantáži v Bochoři na Přerovsku konečně dozrály, v pondělí tak samosběr jahod otevřel své brány veřejnosti.

6.6.2017

Vodní lyžování na Laguně už v létě? Jen stěží

Lehnout si na deku do trávy a číst si knížku, nebo se jen tak opalovat. Tento idylický obrázek přerovské Laguny zřejmě hned tak brzy nezmizí.

5.6.2017

VIDEO: Folklorní soubor Haná zval v ulicích Přerova na oslavu padesátin

Přerovský Folklorní soubor Haná slaví letos padesátku a tradiční festival V zámku a podzámčí, který se koná ve dnech 9. a 10. června, se ponese v duchu oslav tohoto výročí.

5.6.2017

Venkovní bazén v Přerově se otevřel, přístupný je zatím zevnitř

Prozatím jen z vnitřního plaveckého areálu je od pondělí přístupný venkovní bazén v Přerově. Na koupališti v Penčicích začne sezona o něco později, a to až koncem června.

5.6.2017

Předpovědi varují před silnými bouřkami, může přijít i krupobití

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které mají přijít zítra.

3.6.2017

Grymov oslavil výročí od založení voňavou soutěží

„Nejlepší koláč z Pobečví aneb i malá obec dokáže založit velikou tradici". To je název prvního ročníku soutěže, kterou v sobotu obec nedaleko Přerova pořádala. Na programu byly také oslavy výročí 230 let od založení Grymova.

3.6.2017

Chraňte své zdraví pravidelným mytím rukou

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Vzhledem k šířícím se epidemiím v různých krajích České republiky apeluje Státní zdravotní ústav na pravidelnou hygienu rukou.

3.6.2017

Přerovu chybí onkologie. Nemocnice aspoň přidává hodiny na ambulanci

Na namáhavé dojíždění na lékařské vyšetření, které je zejména pro starší generaci náročné, si stěžují onkologicky nemocní pacienti v Přerově.

2.6.2017

Cyklobus Bečva vyráží z Přerova na Bumbálku

Cyklobus Bečva dopraví letos vůbec poprvé cyklisty z Přerova až na česko-slovenskou hranici, na Bumbálku.

2.6.2017

Přerovskou Stavbou roku je výrobní hala i proměna paneláku

Ocenění Přerovská stavba roku 2016 a finanční odměnu od města 50 tisíc korun získali ve středu dva soutěžící.

1.6.2017

Víkend bude horký a slunečný. Pak se prudce ochladí

Slunečný víkend s teplotami kolem třiceti stupňů si užijí obyvatelé Olomouckého kraje.

1.6.2017

Samosběr jahod na Hané začíná, už dozrály

Milovníci jahod by měli rychle mazat kolena. Po roce je opět tady doba oblíbeného samosběru těchto plodů bohatých na vitamíny a minerály.

1.6.2017

Pochoutková road show bavila přerovské náměstí

Skákací hrad, stanoviště pro děti, ale i pivo a grilované maso zdarma. Na Masarykově náměstí v Přerově to ve čtvrtek odpoledne ožilo. Český rozhlas Olomouc zde pořádal velkou pochoutkovou road show.

1.6.2017

Přerovské hospody bez cigaret. Nadávají štamgasti i hostinští

Tabákový průmysl může slavit. Větší reklamu, než je protikuřácké tažení v českých a moravských hospodách, mu nikdo udělat nemohl. O ničem jiném, než o cigaretách, se totiž v posledních dnech nemluví.

1.6.2017

Jeskyně, hrad i krásná příroda. Vzhůru na Helfštýnskou cyklotrasu

/SERIÁL/ Na kole po okolí Přerovska a Hranicka. Tentokrát vás zveme na Helfštýnskou cyklotrasu.

31.5.2017

Rodiny bestiálně povražděné na Švédských šancích jsou opět spolu. Po 72 letech

Z nedaleké školy se ozývá smích dětí. Je krásně, a tak si venku hrají. Téměř osmi desítkám nevinných dětí - od batolat a školáků až po dospívající mladé lidi ale nebylo dopřáno žít.

31.5.2017

Školáci si v Přerově mohou vyzkoušet práci archeologa

Archeologická škrabka, šuplera, pásmo, kartáče, štětce nebo kladívko se zubatým koncem. To je jen malý výčet nezbytných pracovních nástrojů archeologů. Vyzkoušet si jejich práci mohly děti ze základních škol v Muzeu Komenského v Přerově, kde do pátku probíhá první ročník akce Velký den s opravdovým archeologem.

31.5.2017

Už rostou! POCHLUBTE SE se svými fotkami!

Máte už svůj první letošní houbařský úlovek? Jeho fotografii zveřejníme na stránkách regionálního Deníku a na webu. Na facebooku se zase brzy dozvíte, kam vyrazit na houby.

31.5.2017

Přerov už ví, co udělá se Strojařem

Problém využití bývalého hotelového domu Strojař před sebou město tlačí už dlouhá léta jako balvan. Teď je šance, že se to konečně změní.

30.5.2017

VIDEO: Ulicemi Přerova prošel Dechový orchestr Haná

Lidé, vyklánějící se z oken, obchodníci postávající u dveří před svými krámky. Kdo mohl, ten si v úterý odpoledne nenechal ujít vystoupení Dechového orchestru Haná, který prošel ulicemi Přerova, a zahrál do kroku hned několik svižných pochodů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení