VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

9.2.2017

O víkendu mrazy poleví, teploty půjdou dál nahoru

Ve dne teploty nad nulou a místy sněžení čekají o víkendu Olomoucký kraj.

9.2.2017

Kriminalita na Přerovsku klesla, přibylo ale nehod na silnicích

Přerovsko - Vysoká nezaměstnanost, geografické hledisko, demografická a sociální struktura obyvatelstva. To vše se řadí mezi rizikové faktory, které na území Přerovska ovlivňují kriminalitu.

9.2.2017

Masopustní průvod v čele s medvědem vyrazí obcemi i letos

Přerov – Tanec s medvědem, masky nebo koblihy.Oblíbená tradice se v obcích na Přerovsku těší stále veliké oblibě. Dle tradice bylo vyvrcholením oslav masopustní úterý, to letos připadá na 28. února. Jedná se o pohyblivý svátek, který se slaví sedmačtyřicet dní před Božím hodem velikonočním. Někde se průvod nazývá masopustem, jinde voděním medvěda.

9.2.2017

Olomoucký hejtman Oto Košta ON-LINE

O zákulisí současné "hejtmanské krize", výtkách k jeho práci, výzvě k rezignaci a důvodech rozhodnutí neodstoupit.

8.2.2017

Lidí bez práce na Přerovsku mírně přibylo

Přerov - Ani první měsíc letošního roku nepřinesl optimistické zprávy o vývoji nezaměstnanosti na Přerovsku. Lidí bez práce je o něco více než v prosinci loňského roku, i když nárůst je pouze nepatrný.

8.2.2017

Další ptačí chřipku na Přerovsku kontroly nenašly

Přerovsko - Je to dobrá zpráva, i když opatrnost je stále na místě. Sčítání drůbeže a jiného ptactva u chovatelů na Přerovsku, které v minulých týdnech prováděli dobrovolní hasiči a zástupci obcí, nepotvrdilo žádné další ohnisko ptačí chřipky.

8.2.2017

Na cestách pozor na ledovku

Olomoucký kraj - Do dnešních dopoledních hodin platí výstraha meteorologů před ledovkou v Olomouckém kraji. Vyhlásili ji včera večer. Dálnice v kraji jsou momentálně holé, suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení. Jen místy se vyskytuje mlha.

8.2.2017

Z romského ghetta ve Škodově mizejí hromady sutin

Přerov - Lžíce bagru pomalu zajíždí do hromady sutin ve dvoře Škodovy ulice. Ještě před rokem se zdálo, že tu nepořádek zůstane navěky a z cihel, rozbitých lahví od vína a hlíny se stanou fosilie, připomínající budoucím generacím smutný osud této části Přerova. Obrat nastal teprve tento týden.

7.2.2017

Nikdo na Koštu nedonášel, odmítl Okleštěk, který měl "stínovat" hejtmana

Olomoucký kraj - Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta (ANO) bojuje s hnutím ANO, které ho chce po třech měsících vyměnit.

7.2.2017

Na Přerovsku je první oběť chřipky

Přerov - První úmrtí zaznamenali v souvislosti s chřipkovou epidemií hygienici na Přerovsku.

7.2.2017

V Lipníku se dočkají nové sportovní haly

Lipník nad Bečvou – Stavba nové sportovní haly bude zahájena v březnu letošního roku, dokončena by měla být v květnu 2018. Celkové náklady se vyšplhají na 83 milionů korun.

7.2.2017

V Přerově bude opět fungovat odtahovka. Po pěti letech

Přerov - Zapomenuté vraky aut, které překážejí na silnicích, a k nimž se nikdo nehlásí, skončí na korbě odtahového vozidla. V Přerově tato kdysi běžná služba nefunguje už pět let, ale od prvního února znovu začne.

6.2.2017

Radnice chce prodat Blažkův dům i Chemoprojekt

Přerov – Chemoprojekt, Blažkův nebo armádní dům na Čechově ulici. Nejen tyto „dominanty" Přerova chtějí radní nabídnout k prodeji. Některé ze staveb, jež budou předloženy k prodeji, mají však pro město zajímavou historii.

6.2.2017

Košta: Sorry jako, ale neodstoupím. Vybral mne Babiš, já se nehlásil

Olomouc – Hnutí ANO v Olomouckém kraji vyzvalo hejtmana Oto Koštu k rezignaci kvůli nekompetetnímu vedení kraje. Pro odchod Košty se vyjádřil i šéf hnutí Andrej Babiš. Košta však rezignovat nemíní.

AKTUALIZUJEME
6.2.2017

Hejtmana Koštu vyzvalo ANO k rezignaci, ten to odmítl

Olomouc – Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta se podle hnutí ANO, za které kandidoval v krajských volbách, ve své funkci neosvědčil.

5.2.2017

Na krojovaném Hanáckém bále ženy rozjely i kankán

Přerovsko – Pravé hanácké kroje, tradiční koláčky, domácí slivovice. Centrem kulturního dění v Tovačově na Přerovsku se v sobotu 4. února opět stala místní sportovní hala. 

4.2.2017

Půda "měšťáku" ukrývá historický hodinový stroj

Přerov - Procházíme půdní prostory Městského domu, ze kterých můžete škvírkou spatřit nasvícené štuky honosného sálu. Na zemi leží cenný exponát - původní mechanika, s jejíž pomocí se v dobách největší slávy tohoto kulturního stánku spouštěly do sálu lustry.

3.2.2017

Chlapci v Dluhonicích opět vyrazili na blažejskou obchůzku. Jako jediní v ČR

Přerov - Tradice Svatoblažejské koledy sahá až do roku 1896. Jedinou obcí v republice, kde se tento zvyk dochoval i do dnešních dnů, jsou Dluhonice na Přerovsku

3.2.2017

Do Michalova a na hřbitov teď raději nechoďte

Přerov – Kvůli přívalům sněhu je od čtvrtku 2. února až do odvolání uzavřen městský park Michalov a hřbitov. „Vyzýváme občany, aby do parku nevcházeli. Cesty nejsou udržované, neboť veškeré síly jsme museli napnout na úklid komunikací města. Kromě toho je na stromech těžký sníh, který v případě tání může být nebezpečný," zdůraznil jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

3.2.2017

Noví strážníci se v Přerově do služby nehrnou. Nepomáhá ani finanční lákadlo

Přerov – S nedostatkem uchazečů, kteří mají zájem o práci u Městské policie v Přerově, se potýkají strážníci. 

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Silnice jsou v kraji jsou s opatrností sjízdné

Olomoucký kraj – S opatrností sjízdné jsou silnice Olomouckého kraje. „Komunikace v kraji, které byly ošetřeny chemickým posypem, jsou mokré a bez komplikací sjízdné.

3.2.2017

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

2.2.2017

Hanácké bál láká na pikantní půlnoční překvapení

Tovačov – Kroje, koláčky a slivovici, půlnoční překvapení, ale hlavně dobrou zábavu slibuje letošní Hanácké bál v Tovačově.

2.2.2017

Víkend bude pošmourný. Vypadá to na déšť i namrzlé cesty

Olomoucký kraj – Počasí přes víkend v Olomouckém kraji moc pěkné nebude. Předpověď hlásí zataženou oblohu a mrznoucí mlhy.

2.2.2017

Nepropásněte! Fotky prvňáčků ze všech přerovských škol

Těšilo se tento týden vaše dítě z prvního vysvědčení? Nenechte si ujít speciální číslo vašeho týdeníku.

2.2.2017

Přijďte si postavit iglú nebo sněhuláka! Na přerovské náměstí

Přerov - Chyběla vám v posledních letech vydatná sněhová nadílka? Tento rok si můžete sněhu dosyta užít - a to přímo na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

2.2.2017

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

1.2.2017

Bývalé romské ghetto v Přerově čeká demolice

Přerov - Ve Škodově ulici zmizí nejprve sutiny zchátralých domů. S úklidem se začne už tento týden.

AKTUALIZUJEME
1.2.2017

Přerovsko a Hranicko bojuje se sněhem

Přerov, Hranice – Husté sněžení se objevilo v úterních odpoledních hodinách na většině míst v Olomouckém kraji. Sníh komplikoval především dopravu. Středeční ráno pak bylo ve znamení ladovské zimy, kterou jsme v posledních letech znali pouze z kreseb známého malíře.

1.2.2017

Chřipka na ústupu? Ani náhodou!

Přerov - Výrazný nárůst nemocnosti zaznamenali epidemiologové na Přerovsku, kde nyní vrcholí chřipková epidemie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies