VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

18.1.2017

Přerov má svoji magnetickou rezonanci, lidé už nemusí do Olomouce

Přerov – Pacienti, kteří potřebují podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí se mohou od ledna letošního roku objednávat také v přerovské nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2017

Vrtulník záchranky musel nouzově přistát. Ředitel zakázal lety

Olomoucký kraj – Nouzově přistát i s pacientem musela v úterý dopoledne posádka vrtulníku olomoucké záchranky. Stalo se tak krátce po vzletu, stroji slovenské firmy Air-Transport Europe (ATE) se zřejmě porouchal jeden z motorů.

17.1.2017

Cvičení na čerstvém vzduchu si získává stále více fanoušků

Přerov – Slunce, příroda, pobyt na čerstvém vzduchu, nejen to jsou hlavní důvody, proč čím dál častěji lidé cvičení, běh či posilování přesouvají z vydýchaných posiloven do venkovních prostor. V mnoha městech po celé republice tak vznikají „venkovní posilovny" či běžecké trasy. S myšlenkou vybudovat fit stezku přišla i obec Želatovice na Přerovsku.

16.1.2017

Chřipka stále na vzestupu, přerovská nemocnice zatím neomezuje návštěvy

Přerov – Bolesti kloubů a krku, prudký nástup teplot a suchý záchvatovitý kašel. Na Přerovsku stále roste počet pacientů, nakažených chřipkou. Nejvíce marodů zůstává i nadále mezi malými dětmi a školáky – například na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově museli minulý týden kvůli chřipce zrušit odpolední vyučování a omezit hodiny tělesné výchovy.

16.1.2017

Lékařka Marie Mathonová v zastupitelstvu končí

Přerov – Kvůli svému značnému pracovnímu vytížení rezignovala na funkci městské zastupitelky přerovská lékařka Marie Mathonová, která ve volbách kandidovala v barvách strany Za prosperitu Přerova a jeho místních částí. V zastupitelstvu ji vystřídá první náhradník Jiří Pospíšil, jenž složí slib na pondělním zasedání.

15.1.2017

Plastici to rozbalili na čtyřicátinách Charty 77 v Lipníku

Lipník nad Bečvou – Prohlášení Charty 77 připomínalo komunistickému režimu jen to, k čemu se sám zavázal při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v Helsinkách. Dnes to zní až absurdně – chartisté požadovali jen základní lidské svobody – projevu či náboženského vyznání. Přesto se za podepsání Charty 77 zavíralo.

14.1.2017

OBRAZEM: Česko-Slovenský ples v Městském domě

Přerov – Známé písničky Pavla Nováka a jeho skupiny Family, ale také zajímavá vystoupení a bohatá tombola. Jedenáctý ročník Česko-Slovenského plesu, který se konal v pátek večer v Městském domě v Přerově, se vydařil. A ukázal, že Češi a Slováci mají jedno společné – dokážou se skvěle bavit.

13.1.2017

U labutě v Olomouci potvrzena ptačí chřipka

Olomouc – Ptačí chřipku dnes potvrdilo laboratorní vyšetření uhynulé labutě nalezené na břehu řeky Moravy u kojeneckého ústavu v Olomouci. Veterináři vydávají mimořádná veterinární opatření. V blízkosti leží zahrádkářská kolonie, kde případně mohou mít lidé drůbež. V případě, že chovatelé zaznamenají úhyn ptactva, musí se obrátit na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj.

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2017

Přerované se ocitli bez vody. Kvůli poruše vodovodu

Přerov – Že je pátek třináctého, o tom se na vlastní kůži přesvědčili obyvatelé Přerova. Náhlé oteplení po dlouhotrvajících mrazech způsobilo poruchu na vodovodním řadu a stovky Přerovanů se ocitly bez dodávky vody. Na odstranění závady pracovali celou noc a páteční dopoledne zaměstnanci společnosti Vodovody a kanalizace.

13.1.2017

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

12.1.2017

V pátek třináctého bude kolem Helfštýna rušno

Helfštýn - Noční procházka lesem, zaváté cesty sněhem, zima. Přesně to všechno čeká na účastníky tradičního nočního výšlapu kolem hradu Helfštýn.

12.1.2017

Přerov po dvou letech opět hledá „nej" stavbu

Přerov - Přerovští radní vyhlásili soutěž Přerovská stavba roku 2016. Soutěžní porota bude oceňovat stavby ve čtyřech kategoriích – novostavba, fasáda rekonstrukce, fasáda panelového domu a interiér.

12.1.2017

Tříkrálová sbírka nejspíš pokoří loňský rekord

Hranice – Ani třeskutý mráz neodradil koledníky vyrazit do ulic a vybírat finanční příspěvky na pomoc potřebným. Na Hranicku odstartovala Tříkrálová sbírka první pondělí v roce, poslední možnost přispět pak budou mít lidé v neděli 15. ledna.

12.1.2017

Jako z hororu: tisíce havranů se na noc slétají do Přerova

Olomoucký kraj /VIDEO/ – Kdo v Přerově a jeho okolí před soumrakem zvedne oči k obloze, může si připadat jako ve slavném hororu Alfreda Hitchcocka. 

12.1.2017

Přerovsko zasypal sníh, úklid začal už v noci

Přerovsko – Traktory s radlicemi a posypové vozy na silnicích, pracovníci technických služeb s lopatami na zastávkách autobusů a přechodech pro chodce. V Přerově konečně pořádně nasněžilo a úklid vydatné nadílky začal už v průběhu noci. Silnice na Přerovsku jsou sjízdné, ale se zvýšenou opatrností.

12.1.2017

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

11.1.2017

VIDEO: Plné Echo se rozloučilo s Marcelou Kleckerovou, "dámou z Helfštýna"

Lipník nad Bečvou – Místo smutečních zvonů se sálem rozezněl zvuk kovadliny. Do rukou vzali symbolicky kladivo dcera nestora uměleckých kovářů Kristýna Habermannová a mistr černého cechu Pavel Tasovský, kteří na kovadlinu několikrát „zacinkali".

10.1.2017

Benefiční koncert v Pivovaru táhnul, výtěžek podpoří hospic

Přerov – Prostory restaurace Pivovar v sobotu praskaly ve švech – konal se tam totiž akustický benefiční koncert přerovských kapel, jehož výtěžek poputuje do mobilního hospicu Nejste sami v Olomouci.

10.1.2017

Tříkrálová sbírka: rekord v Přerově letos nepadl

Přerov – Mrazivé počasí, ale také vysoká nemocnost koledníků se letos podepsala na celkovém výtěžku Tříkrálové sbírky v Přerově. 

10.1.2017

Lidí bez práce na Přerovsku přibylo. Mnohde však těžko shání zaměstnance

Přerov, Hranice – Snad bude letošní rok více příznivý než ten loňský, nezbývá než doufat nezaměstnaným na Přerovsku. Čerstvé údaje, jež zveřejnili analytici krajského Úřadu práce, ale k přílišnému optimismu nevybízejí.

10.1.2017

Na D 35 pozor na náledí

Olomoucký kraj – Cesty v Olomouckém kraji jsou namrzlé a sjízdné. Nebezpečí náledí hlásí silničáři na D 35, a to mezi 264 a 270 kilometrem v obou směrech, na Lipník nad Bečvou i na Mohelnici. Varování platí zhruba do půl desáté dopoledne.

9.1.2017

Na Laguně už se bruslí, Bečva je ale zrádná

Přerov – Dlouhodobé teploty hluboko pod nulou slibují zimní radovánky i v místech, která ještě donedávna nebyla zamrzlá. V ráj bruslařů se už o víkendu proměnilo přerovské přírodní koupaliště Laguna a lidé se oddávají zimním sportům také na městském rybníce.

9.1.2017

Lidem na Přerovsku se hůře dýchalo

Přerov, Hranice – Astmatikům, kardiakům i lidem se sníženou imunitou se v pondělí 9. ledna dýchalo hůře než jindy. Zhoršené rozptylové podmínky zaznamenávaly měřicí stanice jak na Olomoucku, tak i na Přerovsku a Hranicku.

9.1.2017

Sedárna pro bezdomovce je v tuhých mrazech plná

Přerov – Jejich „revíry" se nemění a jen výjimečně se přemístí z osvědčeného místa, kde se jim už jednou podařilo přečkat zimu. Bezdomovci v Přerově se v mrazivých dnech zahřívají na parovodních trubkách a teplovodech za firmou Kazeto, ale azyl jim poskytují i čekárny na vlakovém nebo autobusovém nádraží. Ani kruté mrazy ale paradoxně nezaplnily ubytovnu pro bezdomovce u výstaviště, kde jsou stále volná místa.

9.1.2017

V Olomouckém kraji se zhoršily rozptylové podmínky

Olomouc – Rozptylové podmínky v Olomouci se zhoršily. Meteorologové informovali, že denní hodnoty koncentrace polétavého prachu dnes překročily povolenou normu 50 mikrogramů na metr krychlový.

7.1.2017

Jubilejního výšlapu na Helfštýn se zúčastnilo 1964 lidí

Týn nad Bečvou /REPORTÁŽ/ – Teplota, která se drží hodně hluboko pod nulou, zasněžené panoráma, všudypřítomná dobrá nálada. Neodradilo mě ani téměř dvacet stupňů pod bodem mrazu a čtyřicátý výšlap jsem se rozhodla začít u hospůdky v Týně nad Bečvou. Nebyla jsem zdaleka jediná, kdo si netroufl v tomto počasí vyjet autem až k branám hradu.

7.1.2017

Silný mráz v Olomouckém kraji - nejchladněji bylo v Šumperku

Olomoucký kraj – Silný mráz sevřel v noci z pátku na sobotu 7. ledna Olomoucký kraj. Podle meteorologů bylo nechladněji v Šumperku, kde naměřili minus 24,8 stupně Celsia. Teploty pod dvacet stupňů pak hlásily i další stanice v kraji.

7.1.2017

Stavba D1 Říkovice - Přerov: už v listopadu

Přerov – Rok 2017 by mohl být pro město Přerov, které je kvůli chybějícímu dálničnímu napojení už dlouhou dobu v izolaci a stranou zájmu zahraničních investorů, klíčový.

6.1.2017

Vánoční strom zmizel z přerovského náměstí

Přerov - Vánoce už jsou v Přerově minulostí. Pracovníci technických služeb na Tři krále odstrojili, a poté zlikvidovali symbol svátků – vzrostlý jehličnan, který celý advent zdobil náměstí T. G. Masaryka. Odvezeny byly také dřevěné budky a podium.

6.1.2017

Tříkrálová sbírka v Přerově začala, malí i velcí koledníci vyrazili do ulic

Přerov – Nevadí, že venku mrzne, až praští. Tříkráloví koledníci, kteří se vydali do ulic města, aby předali radostné poselství pokoje a lásky, rozzářili lidské obličeje. Tradiční Tříkrálová sbírka začala v pátek ráno požehnáním v křesťanském centru Sonus – tři mudrci z Východu budou ale obcházet přerovské domácnosti i v neděli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies