VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

20.12.2016

Nikdy jsem v Berlíně necítila strach, říká manažerka z Přerova

Přerov – Třicetiletá obchodní manažerka z Přerova Marcela Kropáčová jezdí do Berlína často. A trhy podle ní k předvánoční atmosféře velkých německých měst neodmyslitelně patří. Když se před dvěma týdny kochala atmosférou vánočních trhů v jiném městě – Stuttgartu, ani ve snu by ji prý nenapadlo, že si někdo vybere jako cíl teroristického útoku hlavní město Berlín.

20.12.2016

Městský dům oslaví sto dvacet let. Kalendáře ukazují jeho pestrý život

Přerov – Jedna z dominant přerovského Masarykova náměstí – Městský dům – se stala ústředním motivem kalendářů Přerova na příští rok. Architektonicky významná stavba v renesančním slohu s bohatou štukovou výzdobou a prvky secese byla slavnostně otevřena v prosinci roku 1897. A právě v příštím roce oslaví sto dvacet let.

19.12.2016

Na Davida Gránského se v Přerově stály dlouhé fronty. Překvapilo mě to, řekl

Přerov – Talentovaný herec a zpěvák David Gránský, který okouzlil diváky v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, bavil celé odpoledne návštěvníky obchodního centra Galerie Přerov.

19.12.2016

Předvánoční chat s olomouckým arcibiskupem Graubnerem

Již popáté přijal pozvání k adventnímu on-line rozhovoru se čtenáři Deníku moravský metropolita Jan Graubner.

19.12.2016

Pavel Novák: Vánoce? Táta ve smokingu a kulturní čísla u stromečku

Přerov – Nikdy to není jen obyčejný koncert. Mísí se na něm vzpomínky na ty, kteří už nejsou s námi, lidé jsou si vždy trochu blíže. Po letech se tu potkávají staří přátelé a známí, kteří přijeli na svátky domů.

17.12.2016

VIDEO: Ondřej Havelka vrátil Přerov do třicátých let

Přerov – Vytříbený humor, znamenitý zpěv a elegance sama. K tomu svižné swingové melodie, které vrátily publikum do třicátých a čtyřicátých let minulého století, kdy byli ještě muži galantní a dámy skutečnými dámami. Kdo na chvíli zavřel oči, ten si musel v sále Městského domu v Přerově připadat jako za první republiky.

17.12.2016

Kino Hvězda po pauze konečně promítá

Přerov – U vchodu vás vítá portrét E.T. mimozemšťana. Když vstoupíte do vestibulu, narazíte na King Konga, který drží ve své dlani Adinu Mandlovou a Oldřicha Nového. Přerovské kino Hvězda po více než měsíční pauze konečně otevřelo své brány a novinek je spousta – kromě atraktivní výmalby, nového loga a filmových taháků jsou to i přenosy koncertů – například zpěvačky Adele nebo skupiny Rammstein.

17.12.2016

Má pršet, hrozí ledovka, varují meteorologové v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj – Před ledovkou na silnicích varují meteorologové v Olomouckém kraji.

17.12.2016

Padla další překážka pro D1. Klíčový pozemek byl prodán

Přerov – Na zahájení stavby dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem už řidiči v celém kraji čekají jako na smilování. Tento týden padla jedna z posledních překážek, která vybudování tohoto strategického dopravního úseku stojí v cestě.

17.12.2016

V Turovicích letos nerozsvítili vánoční strom

Turovice – Osvětlený vánoční strom, barevné ozdoby na veřejném osvětlení, sváteční atmosféra sálající z lidí. To je tradiční kulisa většiny obcí na Přerovsku. Výjimkou jsou Turovice, které drží smutné prvenství nejzadluženější obce na Moravě. Finanční úřad zde totiž zavedl přísná úsporná opatření. Rozsvíceného vánočního stromu na návsi se letos zřejmě občané nedočkají.

17.12.2016

Vyberte nejhezčí vánoční strom Olomouckého kraje

Olomoucký kraj – O finálové dvanáctce vánočních stromů je rozhodnuto. Čtenáři Deníku v týdnu mohli hlasovat v okresním kole, tři nejúspěšnější stromy z každého okresu postupují do krajského finále. Nejvíce hlasů v prvním kole obdržel vánoční strom z Litovle, přesně 2674.

16.12.2016

Vzduch se zhoršil, o víkendu nebude lepší

Olomouc – Kvalita ovzduší se na některých místech Olomouckého kraje zhoršila. Čtyřiadvaceti­hodinové koncentrace polétavého prachu v Olomouci i Přerově od čtvrtečního odpoledne překračovaly přípustný limit – 50 mikrogramů na metr krychlový. Vzhledem k inverzi se v nížinách situace nebude zlepšovat ani během víkendu.

16.12.2016

Kojetín modernizoval koupaliště, v novém roce se chystá na hřbitov

Kojetín – Mezi další místa, kde se tento týden schvaloval rozpočet na rok 2017, patří i Kojetín. Radní zde schválili ve středu 14 prosince provozní rozpočet na nový rok. Ten čítá 100 milionů korun. Na opravy město již nyní vyčlenilo 17 milionů korun, další investice schválí radní v lednu nového roku.

16.12.2016

Dvacáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

15.12.2016

Stanislav Smoček byl u zrodu sboru Vocantes a doprovází ho dodnes

Přerov – Klavírista Stanislav Smoček, který vystoupil ve středu vpodvečer na akci Česko zpívá koledy na přerovském náměstí spolu s Dětským pěveckým sborem Vocantes, doprovází malé zpěváky už několik let.

15.12.2016

Teploty v kraji kolem nuly, v neděli bude místy sněžit

Olomouc – Počasí v Olomouckém kraji zůstane i přes víkend podobné jako v posledních dnech. Teploty se budou přes den pohybovat kolem nuly, v neděli bude místy sněžit.

15.12.2016

Na Přerovsku a Hranicku se zpívalo na 34 místech

Přerovsko, Hranicko - Přes tři tisíce lidí si ve středu 14. prosince zazpívalo na Přerovsku a Hranicku koledy s celým Českem. V jediný okamžik se tak pomyslně propojily obce a města v celé České republice. Jen na Přerovsku se k této akci kromě Přerova a Hranic připojilo na dvaatřicet obcí.

15.12.2016

Strojař usmířil zastupitele, bourat se nebude

Přerov – Osud devítipatrového komplexu bývalého hotelu Strojař v centru města dal politikům na chvíli zapomenout na hašteření, které je typické pro jednání přerovských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové debatě se shodli na tom, že se panelová budova ze sedmdesátých let minulého století bourat nebude. Jednoznačné bylo i hlasování o budoucím využití. Pro účely bydlení zvedlo ruku všech pětatřicet přítomných.

14.12.2016

VIDEO: Česko zpívalo koledy, v Přerově se přidalo přeplněné náměstí

Přerovsko - Přesně v 18 hodin se ve středu 14. prosince rozepívala desítkami tisíc hlasů celá země. Akce Česko zpívá koledy pořádaná Deníkem se koná již pošesté a letos se jen na Přerovsku hromadně koledovalo na třech desítkách míst!

14.12.2016

František Venclovský udělal i stojku nad propastí

Přerov – Pro Přerovany je legendou. Nejen proto, že jako první Čechoslovák pokořil kanál La Manche, ale i kvůli svému bodrému humoru a husarským kouskům, které si lidé dodnes pamatují. František Venclovský dokázal udělat stojku nad propastí Macocha, ale nebál se vrhnout do Bečvy, když přišly povodně. Právě jeho milovaná řeka se mu ale nakonec stala osudnou.

14.12.2016

Vánoční jarmark vykouzlil vánoční atmosféru

Přerov – Výroba svíček, zdobení perníčků nebo pečení muffinů. Tak se děti ze Základní školy Želatovská připravily na tradiční vánoční jarmark.

14.12.2016

Měšťák vystavuje vánoční lidová řemesla

Přerov – Navlékání korálků, zdobení perníčků, obdivné pohledy dětí. V tomto duchu se nesl úterní salon v Městském domě v Přerově.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Pozor na ledovku na silnicích. Meteorologové vydali varování

Olomoucký kraj – Při pohledu z okna je jasné, že počasí může způsobit komplikace v dopravě. Meteorologové vydali varování před tvorbou ledovky na silnicích, objevit se může samozřejmě i na chodnících.

14.12.2016

Rozpočet Přerova prošel, i když se skřípěním zubů

Přerov – Máme podhodnocený grantový program a opravy komunikací, do nichž putují peníze z městské pokladny, jsou polovičaté. I takové připomínky zazněly z úst přerovských zastupitelů na jejich pondělním jednání, kde se schvaloval rozpočet na příští rok. I když většinou hlasů prošel, neobešlo se to bez výhrad.

13.12.2016

Zlatý kanár se vrací do tenisové haly. Dorazit má Plíšková i judista Krpálek

Přerov – Turnaje předních českých tenistů a tenistek sledují v televizi miliony diváků. I z toho důvodu se rozhodli organizátoři letošního předávání cen ankety Zlatý kanár v Přerově vrátit tento slavnostní večer zpět do tenisové haly a více se tak přiblížit lidem.

13.12.2016

ON-LINE rozhovor s ředitelem Vlastivědného muzea Olomouc Břetislavem Holáskem

Olomoucký kraj - Po stopách Andyho Warhola, uničovského zlatého pokladu nebo císaře Františka Josefa I. se mohli letos vydat návštěvníci Vlastivědného muzea v Olomouci (VMO). Co v muzeu připravují, na to se můžete zeptat ředitele VMO Břetislava Holáska v on-line rozhovoru Deníku.  

13.12.2016

Na pacienty doléhá samota více než jindy

Přerov – Ne každý si může na Štědrý den rozbalit dárky pod stromečkem se svými blízkými. Na pacienty, hospitalizované v léčebně dlouhodobě nemocných přerovské nemocnice, ale i seniory upoutané na lůžko, doléhá před Vánocemi samota více než jindy. Kaplanka Marie Goretti Dřímalová dochází za přerovskými pacienty už více než deset let. A právě v tomto období ji potřebují nejvíce.

13.12.2016

Víte, jak správně krmit přes zimu ptáky?

Přerov – Dřevěné krmítko, nasypané zrní a poletující pěvci. I tato kulisa je součástí zimních měsíců. Víte však jak správně krmit drobné opeřence, kteří zde na zimu zůstávají?

13.12.2016

Bič na kuřáky? Hospodští úplný zákaz kritizují

Přerov – Smíšené pocity vyvolal mezi provozovateli restaurací a kaváren v Přerově protikuřácký zákon, který minulý týden schválili poslanci. Samotný fakt, že už se v podnicích nebude moci kouřit, tolik nevadí. Dráždí spíše nemožnost volby – živnostníci by se prý měli sami rozhodnout, jak si to ve svém podniku zařídí.

12.12.2016

Pozor na noční a ranní náledí, varují meteorologové

Olomoucký kraj – Před tvorbou náledí varují meteorologové v Olomoucké kraji. Ledovka může řidiče na silnicích ohrožovat od dnešního odpoledne do zítřejších 9 hodin. K večeru bude ubývat oblačnosti a na horách klesnou teploty k –4 až 0 °C. Ojediněle může dojít i k tvorbě sněhových jazyků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies