VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.4.2015

Vzdušné lofty MAX32 dávají bydlení nový rozměr

Zlín - Multifunkční budova Max32 v centru Zlína ztělesňuje osobitý komplex obchodů i služeb a zároveň komfortního bydlení s puncem nevšednosti. V areálu bývalého Svitu si můžete zacvičit v široko daleko největším fitness, využít bohatě vybavené wellness centrum, navštívit obchod s farmářskými produkty, pronajmout si kancelář nebo zkusit, jak se žije v loftech.

15.4.2015

VIDEO: Michal Mikulenka: Lidé začínají přemýšlet o tom, co kupují

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Dokument Tajemství chleba aneb Jde to i bez chemie se setkal s velkým zájmem. Na YouTube ho vidělo téměř třináct tisíc lidí. O tom, jak vznikal dokument, promluvil jeho spoluautor Michal Mikulenka.

14.4.2015

Vatikánská ceremonie připomněla korunovaci Karla IV.

Vatikán - Výročí korunovace Karla IV. císařem Svaté říše římské si ve středu připomněli také ve Vatikánu. V tamním kostele Santa Maria della Pietà se u této příležitosti uskutečnila ceremonie nazvaná Modlitba za Evropu. Velkou pozornost budila expozice věrných replik tří korun, jimiž byl Karel IV. korunován: vedle císařské a železné koruny lombardské, to byla také koruna svatováclavská. Tu do Vatikánu zapůjčila Pražská mincovna, která zároveň připravila speciální emisi pamětních ražeb k 660. výročí Karlovy císařské korunovace.

4.4.2015

Ski areál Razula obnovil provoz, lyžování je prý nejlepší za poslední týdny

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Bohatá sněhová nadílka posledních dnů přiměla provozovatele Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích přehodnotit původní rozhodnutí o ukončení lyžařské sezóny. V sobotu 4. dubna se tak opět rozjel vlek na hlavní sjezdovce Razula, kterou hned ráno zaplnili nedočkaví lyžaři.

3.4.2015

Jak odstranit bolesti zad? Ukáže to terapeut Pavel Grebeníček

Region – Odstranit úpornou, a třeba i chronickou bolest zad nemusí být až tak složité. Tvrdí to terapeut a specialista na pohybový aparát Pavel Grebeníček. Ten praktikuje ve svém regeneračním studiu v Bílovicích unikátní masážní metodu Spinal Touch, při které dokáže odstranit bolest šetrnými, lehkými dotyky prstů. Plánuje, že tuto metodu naučí zájemce na tematickém semináři, který se uskuteční v bílovickém zámku o víkendu 18. a 19. dubna.

2.4.2015

Tipy z Resortu Valachy: velikonoční menu a Týden zdraví Wellness Horal

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – Ve znamení gurmánských zážitků budou nadcházející velikonoční svátky v Resortu Valachy Velké Karlovice. Každý z trojice hotelů resortu připravil na svátky velikonoční nabídku pro gurmány. Ti navíc budou moci poprvé ochutnat aktuální novinku - VALACHY slivovici.

30.3.2015

Škola hrou, škola jinak, zkrátka - Montessori

Region. - „Přinesl jsem knihu o medvídkovi Pú," připomíná sedmiletý Jirka, který sedí v kruhu diskutujících dětí s paní učitelkou. Další děti se hned přidávají, jeden z hochů se hlásí a povídá o animované pohádce o medvídkovi, kterou zná z televize. „A já mám o Púovi počítačovou hru, akorát ji už delší dobu nemůžu najít," tvrdí jiný chlapec.

26.3.2015

Ski areál Razula ukončí sezónu závodem a nedělním lyžováním za stovku

Velké Karlovice – Ski areál Razula Velké Karlovice o nadcházejícím víkendu oficiálně ukončí lyžařskou sezónu. V sobotu 28. března ještě uspořádá tradiční závod v obřím slalomu Razula Open Cup, v neděli 29. března večer se pak vleky definitivně zastaví.

26.3.2015

O prodeji a servisu aut ON-LINE. Ptali jste se Lukáše Kubíčka

Úspěšná rodinná firma Auto Kubíček se dlouhá léta zabývá prodejem a servisem vozů Renault a Dacia. Pobočky má v Šumperku a Olomouci, další se chystá otevřít v Prostějově.

25.3.2015

Ořechovský zámek bude hostit velikonoční jarmark

Ořechov – Pomlázky, kraslice, hrkačky a jiné zboží, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, budou nabízet stánkaři na nádvoří zámku Ořechov v neděli 29. března. Jarmark začíná ve 13.30 hodin a hlavním pořadatelem je Obecní úřad Ořechov.

23.3.2015

Studenti přemýšleli, jak vypadá Pan nezodpovědný

Střední a východní Morava - Dva čeští studenti, Martin Vondrák ze Slovanského gymnázia v Olomouci a Ondřej Theiner, absolvent Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích, reprezentovali Českou republiku na známém studentském Swiss Talent Foru. Oba mladí muži se do Švýcarska dostali díky vítězství v Celostátní přehlídce prací středoškolské odborné činnosti, která se konala loni v Plzni.

23.3.2015

Ski areál Razula je stále v provozu, nabízí lyžování za mimosezónní ceny

Velké Karlovice /FOTO/ - Zima ve Velkých Karlovicích ještě nekončí. Ski areál Razula stále nabízí velmi dobré lyžařské podmínky, zejména na hlavní sjezdovce Razula, která si díky orientaci na sever udržuje po celý den i při slunečném počasí kvalitní pevný povrch.

18.3.2015

Sladký Méďa nabízí poctivé dorty podle domácích receptur

Střední a východní Morava - Oblíbenou olomouckou cukrárnu Sladký Méďa v Mošnerově ulici vede Denisa Sklenářová už pátým rokem. Zákazníci si tam pochutnávají na dortech a zákuscích z poctivých místních surovin, připravených podle domácích receptur. Milovníci sladkého mohou vzít s sebou i své ratolesti, které mají v prostorách cukrárny bohaté vyžití a rodiče si tak v klidu vychutnají svou sladkou chvilku u šálku kávy. Cukrárna má v Olomouci i svou pobočku a přitom to všechno před lety začalo jen jako dětský koníček.

15.3.2015

Mincovna vzdala hold českému staviteli železnic Pernerovi

Střední a východn Morava /FOTOGALERIE/ - Nová emise stříbrných a zlatých ražeb připomíná, že letos tomu budou dvě století od narození geniálního projektanta a stavitele železnic Jana Pernera. Také díky němu mohl před 170 lety vyrazit první vlak z Olomouce do Prahy. Motivy pro kolekci vypracovali tři přední čeští výtvarníci. Emise je zajímavá velmi nízkým celkovým nákladem, řadí se proto do kategorie raritních.

10.3.2015

Flex-Fitness: funkční tréninky beze strojů

Region - „Neříkám tomu fitko. Je to spíš studio," upřesňuje majitel olomouckého Flex-Fitness Petr Peč. Ve studiu se zabývají funkčním tréninkem, takže v něm nenajdete žádné cvičební stoje jako v klasickém fitku. Ty nahradily pomůcky jako bossu, TRX, kettlebelly a cvičíte hlavně s vlastním tělem. Podle Petra Peče je tento typ cvičení účinnější a přirozenější. Můžete se přesvědčit sami. Olomoucký deník rozjíždí ve spolupráci s Flex-Fitness a Českým rozhlasem Olomouc další ročník úspěšné reality show Fit s Deníkem, kde budou účinkující soutěžit v hubnutí pomocí funkčního tréninku a rad výživového poradce.

2.3.2015

Nejkrásnější zlatou minci světa zdobí podoba Karla IV.

Střední Morava - Na přelomu tisíciletí získala česká desetitisícikoruna Karel IV. Nové Město pražské titul Nejkrásnější zlatá mince světa. Tento úspěch byl potvrzením, že přinejmenším v oboru numizmatické tvorby patří Česká republika mezi velmoci.

20.2.2015

Medaile pro Libušín vynesla už 150 tisíc korun. A její prodej pokračuje

Noc z 2. na třetího března 2014 se do novodobé historie Valašska zapsala jako jedna z nejčernějších. Rozsáhlý požár zachvátil a těžce poškodil památnou budovu Libušína, navrženou legendárním architektem Dušanem Jurkovičem. Spontánní vlna veřejné podpory, jež se krátce po neštěstí vzedmula, zasáhla celou Českou republiku.

17.2.2015

Tipy na nejbližší zimní dny ve Velkých Karlovicích: lyže i koupání

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – Lyžařská sezóna v Beskydech je v plném proudu a pokud se právě poohlížíte, kam si zajet na víkend, jarní prázdniny nebo třeba jen na výlet „na otočku", nenechejte si ujít Velké Karlovice.

13.2.2015

Ski areál Razula chystá Valentýnské lyžování „za hubičku", hlásí půl metru sněhu

Velké Karlovice – Ski areál Razula Velké Karlovice před nadcházejícím víkendem hlásí výborné lyžařské podmínky. Přestože v nížinách v posledních dnech kvůli oteplení ubylo sněhu, na horách je ho stále dostatek.

13.2.2015

Hosté vybrali olomoucký NH hotel mezi českou špičku

Olomouc - Miliony skutečných zákazníků z celého světa rok co rok volí prostřednictví významného cestovatelského serveru TripAdvisor pětadvacítku nejoblíbenějších hotelů v každé zemi.

13.2.2015

Chuťové buňky rozmazlí šéfkuchař afrodiziakálním menu

Střední Morava - Svátek svatého Valentýna se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Stává se pomalu samozřejmou součástí společenského kalendáře každého páru.

AKTUALIZOVÁNO
6.2.2015

Spa hotel Lanterna: oáza klidu a relaxace (nejen) pro zamilované

Přemýšlíte, kde si užít svatební cestu či oslavit výročí? Plánujete překvapení k Valentýnovi nebo „jen tak" potěšit svého milého či milou romantickým víkendem ve dvou? Pozvěte ho na romantický výlet do Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, který je díky poloze stranou běžného ruchu a komorní atmosféře jako stvořený pro páry vyhledávající klid a soukromí.

5.2.2015

Zapomeňte na Sillicon Valley. I v Česku vznikají špičkové technologie

Střední a východní Morava - Není malých cílů. Trojice zakladatelů technologické společnosti B2A s.r.o. si dala ten největší. Přímo v srdci bývalých Baťových závodů shromáždit nejlepší vývojáře, designéry a UX specialisty a v napojení na novou technologii iBeacon změnit svět. Daří se jim to.

2.2.2015

Luhačovický Augustiniánský dům „inspiroval" už 50 tisíc hostů

Vybíráte si dovolenou nebo jenom přemýšlíte, kde byste strávili pár dní relaxace? Tou správnou volbou může být třeba wellness hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který v březnu oslaví páté výročí.

27.1.2015

Resort Valachy zve děti na lyžování a koupání za vysvědčení

Velké Karlovice – Resort Valachy Velké Karlovice letos opět odmění školáky za pololetní vysvědčení.

15.1.2015

Na lyže do Hochkaru, na svatbu do exotiky. To je trend

Střední Morava - Stále častěji vyrážíme za hranice naší země. Letní dovolená se stala samozřejmostí. Trendem jsou v posledních letech i zimní rodinné dovolené.

8.1.2015

Roman Spáčil: V Číně je důležité mít dobré osobní vazby

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Od prosince loňského roku funguje v Číně první kancelář a také přímé zastoupení Olomouckého kraje v Číně. Zasloužil se o to také Roman Spáčil.

7.1.2015

Ski areál Razula Velké Karlovice: ke skipasu hodina zdarma v „moři"

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Nejen lyžování a běžky, ale také koupání v termálních bazénech, saunování či gurmánské požitky – to vše můžete zažít při návštěvě Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích v Beskydech.

18.12.2014

OBRAZEM: Mincovna zahájila ražbu svatováclavských dukátů na rok 2015

Střední a východní Morava - Ražbu svatováclavských dukátů pro rok 2015 zahájila koncem listopadu Pražská mincovna. Medailony z dukátového zlata nebo ryzího stříbra od akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla jsou dostupné ve čtyřech velikostech. Emise je početně limitovaná.

9.12.2014

Unikát svateb na Zámku Ořechov: trůn pro novomanžele

Střední Morava – „Připadali jsme si jako princ s princeznou," popsala své pocity těsně po svatební hostině nevěsta, která si zvolila jako místo pro svatební hostinu zámek Ořechov. Podobná pohoštění si občas bývají v mnohém podobné. Hostiny, které ale pořádají majitelé zámku Ořechov pro svatební hosty, ale mají vždy unikátní nádech. Například právě proto, že pro novomanžele chystají slavnostně vyzdobený trůn. Barvu trůnu vždy uzpůsobí podle přání novomanželů. Může tak ladit s jejich oblečením, nebo s barevným tónem sváteční výzdoby celého salonku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies