VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žactvo atletů SK Přerov zářilo na mistrovství Moravy a Slezska

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího a staršího žactva hostil v neděli 7. a pondělí 8. května Třinec. Oddíl SK Přerov zde reprezentovalo jedenáct mladých atletů a atletek, kterým se nadmíru dařilo – překonáno bylo nespočet osobních rekordů.

9.5.2017
SDÍLEJ:

Jonáš Kolomazník na Mistrovství Moravy a Slezska staršího a mladšího žactva v TřinciFoto: archiv SK Přerov

Třešničkou na dortu byl závod starších žáků, ve kterém padly celkem čtyři přerovské rekordy!

Možnosti startovat ve víceboji využilo převážně mladší žactvo, jehož startovní pole bylo poměrně početné. Mladších hochů startovalo 27 a dívek dokonce 33.

Starších žákyň se sešlo dvanáct a žáci byli pouze čtyři.

Kromě přerovských závodníků Jonáše Kolomazníka a Davida Skřečka se do soutěže přihlásil další účastník republikových soutěží Jakub Petrjanoš z Břeclavi, což slibovalo pěkný souboj mezi těmito třemi závodníky. Petrjanoš ale po prvním dnu ze závodu odstoupil.

REKORDNÍ JÍZDA STARŠÍCH ŽÁKŮ

Oba přerovští starší žáci předváděli velmi kvalitní výkony. Shodně zahájili devítiboj osobními rekordy na trati 100 m př. (Kolomazník 14,17 s, Skřeček 14,63 s), ale úplně jiný směr nabral víceboj každého z nich hned ve druhé disciplíně.

V hodu diskem se náramně dařilo Kolomazníkovi, který o 287 centimetrů vylepšil svůj vlastní přerovský rekord. Náčiní poslal do vzdálenosti 46,85 m. Skřeček rovněž atakoval svůj osobák, který má hodnotu 36,09 metru, nicméně ani při jednom z pokusů se nedokázal udržet v kruhu a tak zapsal pouze tři přešlapy.

Hned ve druhé disciplíně tak nabral manko necelých 600 bodů vůči svým možnostem, statečně však bojoval o co nejlepší výkon dál.

A rekordy se překonávaly také ve třetí disciplíně, skoku o tyči. Skřeček si vylepšil své maximum o 2 cm a stanovil jej na výšce 250 cm. Kolomazník skákal o několik postupných výšek déle a zastavila jej až laťka ve výšce 320 cm. Ale ani na ní nebyly jeho pokusy zcela beznadějné. Výkonem 310 centimetrů se nejenom dostal poprvé přes tři metry, ale vylepšil také už druhý přerovský rekord.

Hod oštěpem přinesl výrazný úspěch pro Skřečka - ten posunul svůj osobák o 5 metrů až na vzdálenost 40,29 m a v této disciplíně zvítězil. Kolomazník za svým maximem o metr zaostal (37,19 m). Tato disciplína uzavřela první den soutěží.

S čerstvými silami zaklekli dalšího dne ráno hoši do startovních bloků pro běh na 60 metrů. O něco lépe si v něm vedl Skřeček, když si vytvořil své venkovní maximum (7,68 s).

Kolomazník protl cílovou čáru jako druhý v čase 7,83 s. V dálce se Kolomazníkovi nevedlo - nedokázal se srovnat s rozběhem a zapsal pouhých 480 cm. V jeho možnostech je přitom i šest metrů. Velkou radost měl ale Skřeček, který překonal 77 let starý přerovský rekord Vítězslava Procházky a zapsal se na čelo tabulek výkonem 637 cm.

V kouli i výšce byl zase o něco lepší Kolomazník - koulí vrhl 14,27 m a do výšky skočil 161 cm. Skřeček za ním sice zaostal, ale v obou disciplínách si posunul osobní rekordy (koule 11,91 m, výška 155 cm). V závěrečném kilometru to byl opět souboj obou našich borců. Více sil do finiše zůstalo Skřečkovi, který si navíc o tři vteřiny vylepšil osobák a vyhrál v čase 3:10,79 min. Kolomazník za ním zůstal o tři vteřiny zpět (3:13,67 min).

Průvan v tabulkách udělali hoši také v hodnocení devítiboje. Pro oba to byl první dvoudenní víceboj. Jonáš Kolomazník v součtu nasbíral 5110 bodů a o neskutečných 528 bodů překonal dosavadní přerovský rekord Aleše Říhoška z roku 2000. Činil se také David Skřeček, jehož výkon 4357 bodů znamená čtvrté místo v historických tabulkách.

Svými výkony si oba chlapci řekli o pozvánku na Mistrovství ČR ve vícebojích, které se koná o posledním květnovém víkendu v Olomouci.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ JSOU TAKÉ VE FORMĚ

Excelovaly také starší žákyně v sedmiboji. Bodově byla úspěšnější Kateřina Sehnálková na šestém místě, která nasbírala 3427 bodů a tímto výkonem se zařadila na 7. místo historických přerovských tabulek. Překonala celkem 5 osobních rekordů - výrazně se zlepšila v běhu na 100 m př., kde byla téměř o vteřin rychlejší než doposud (17,55 s). V dálce posunula své maximum o 8 cm na 466 cm a o 34 setin si vylepšila také osobní rekord v běhu na 800 metrů (2:35,14 min).


Velikou formu si do Třince přivezla také Gabriela Patalová. Ta brala celkové deváté místo za výkon 3194 bodů, což znamená 12. místo v přerovských tabulkách. Kromě hodu oštěpem navíc zaznamenala v každé disciplíně osobní rekord. Obrovské zlepšení předvedla v dálce (461 cm) a v běhu na 800 metrů (2:36,00 min). Výrazně si polepšila také v běhu na 150 m (20,69 s).

MLADŠÍ ŽACTVO LÁME OSOBNÍ REKORDY

Nespočet osobních rekordů prolomilo mladší žactvo, byť na konkurenci z ostatních oddílů to nestačilo. Pro většinu dětí to byl navíc první pětiboj v životě. Do první desítky se prosadil Mikuláš Trojek, který za výkon 1560 b obsadil 10. místo. Solidní výkony předvedl ve všech disciplínách (60 m př. - 11,40 s; míček - 41,19 m; 60 m - 8,58 s; dálka - 445 cm; 800 m - 2:46,11 min). V kategorii mladších žáků startovali také Vojtěch Karlík (23. místo - 832 b) a Jáchym Kouba (24. místo - 773 b).

Hned čtyři zástupkyně jsme měli mezi mladšími žačkami. Nejúspěšnější byla Gabriela Škrabalová na 19. místě (1773 b). Pětadvacátou pozici obsadila Nikola Vyhňáková (1656 b), hned o příčku za ní se umístila Sofie Štajnarová (1621 b) a 29. místo brala Petra Jusková (1519 b).

Martina Koutňáková

Autor: Redakce

9.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Auto vrazilo do vodárenského domku, tři zranění

Tereza Handlová, Kojetín, narozena dne 15. června v Přerově, míra 51 cm, váha 3764 g
8

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

Splněné sny se zlatou tečkou. Plášek a Hanák ovládli mistrovství světa

Pro jednoho životní zážitek, pro druhého už tak trochu rutina. Oba ale nyní slaví obrovský úspěch a do paměti se jim vryly nesmazatelným písmem společné zlaté vzpomínky.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Bouřka v Přerově shodila strom na auto

Noční bouřka, kterou provázel vítr a liják, měla za následek pády stromů a větví komunikaci.

Na Dřevorockfest dorazí Sebastian i Desmod. Čekají se tisíce lidí

Rozmanitou nabídku hudebních vystoupení si mohou užít ti, kteří ve středu 5. července dorazí do areálu Zámecké zahrady v Dřevohosticích na Přerovsku, kde proběhne již dvanáctý ročník festivalu Dřevorockfest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies