Vodní pólisté Přerova se v boji o titul dostali do trháku!

Skvělý výkon předvedli na druhém turnaji finálové části 1. ligy vodní pólisté Přerova. V olomouckých neutrálních vodách o víkendu zvítězili ve všech třech zápasech a v celkové tabulce se dostali do trháku. Vedou o šest bodů, což dává velké naděje na vysněný titul.

25.4.2017

Vodní pólisté Přerova (v bílé čapce). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

„Turnaj nám mimořádně dobře vyšel. V každém utkání jsme sice měli hluchá místa, kdy se nám nedařilo. Celkově jsme ale vyhráli ve všech utkáních zaslouženě. Rozhodující byl kolektivní disciplinovaný výkon,“ pochvaloval si přerovský trenér Radek Otáhal.

V prvním zápase turnaje se Přerované utkali se Slavií Praha, s níž se jim většinou nedaří. Začátek utkání naznačoval, že tomu tak bude i tentokrát. Slavia vedla po třech minutách 3:0. Pak se však rozchytal brankář Gogola a další míč už za svá záda v celé čtvrtině nepustil. Do druhé čtvrtiny vstoupil KVP jako uragán. Slávii v ní smetl 6:0 a do konce utkání bezpečně kontroloval vítězství 13:11.

Druhý zápas sehrál Přerov proti celku Stepp Praha. Tentokrát byl průběh klidnější. KVP postupně navyšoval náskok až na konečný rozdíl čtyř branek 13:9.

Poslední duel, moravské derby proti Kometě Brno, která měla mít původně výhodu domácího prostředí, avšak neměla k dispozici bazén, měl podobný průběh. Přerovští pólisté vyhráli každou čtvrtinu o jednu branku a zvítězili 10:6.

„Do všech zápasů se pravidelně zapojovali všichni hráči, což nám dovolilo vydržet se silami ve všech třech těžkých zápasech,“ byl spokojen kouč Přerova.

Tři vítězství znamenají, že KVP se po druhém turnaji osamostatnil v čele ligové tabulky. Do konce ligy zbývají dva turnaje, v Praze a v Přerově.

„Tento náskok vypadá na první pohled pohodlný. Vloni jsme však stejný náskok ztratili. Bude se ještě hrát o dalších osmnáct bodů. Stát se může při letošní vyrovnanosti všech čtyř finálových týmů cokoli. Pevně ale věřím, že se nám letos podaří zachovat klidnou hlavu a náskok neprohospodaříme jako vloni. Cítím, že kluci jsou letos mnohem odhodlanější, tak snad vše vyjde,“ přeje si Radek Otáhal. (th, něm)

KVP Přerov – Slavia Praha 13:11 (1:3, 6:0, 3:4, 3:4)

Branky KVP: Frank 4, Berec 3, F. Mazánik 2, M. Mazánik, Dobeš, Přikryl, Chromčík.

Stepp Praha – KVP Přerov 9:13 (2:3, 2:3, 3:5, 2:2)

Branky KVP: M. Mazánik 2, Janíček 2, Holibka 2, Chromčík 2, Frank, F. Mazánik, Jurčík, Otáhal, Přikryl.

Kometa Brno – KVP Přerov 6:10 (2:2, 2:3, 1:2, 0:3)

Branky KVP: M. Mazánik 2, F. Mazánik 2, Frank, Janíček, Komínek, J. Otáhal, Holibka, Přikryl.

Sestava KVP: Gogola, Frank, M. Mazánik, F. Mazánik, Janíček, Jurčík, Dobeš, Berec, Komínek, J. Otáhal, Holibka, Přikryl, Chromčík. Trenér: R. Otáhal.

Tabulka po 2. turnaji: 1. Přerov (15b), 2. Stepp Praha (9b), 3. Slavia Praha (6b), 4. Kometa Brno (6b).