Velkou cenu družstev vyhrál Olšovec

Drahotuše -Velká cena okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (VC OSH ČMS) zná své vítěze.

29.8.2008

V Drahotuších bojovalo o body do VC OSH Přerov celkem jednadvacet družstev mužů a deset týmů žen.Foto: archiv organizátorů

Na soutěži O pohár VAK servis konané v Drahotuších bylo rozhodnuto o celkovém pořadí v této prestižní soutěži, mající přívlastek Memoriál Leopolda Koutného.

V Drahotuších bojovalo o body do VC OSH Přerov celkem jednadvacet družstev mužů a deset týmů žen.

Vlastní pohárovou soutěž dotovanou zajímavými věcnými cenami od sponzorů a pěknými poháry od pořadatelů vyhrály, a na nejvyšším stupeň se postavily, žen z Kunovic, které předvedly požární útok za 18,59 sekund.

Do VC OSH si tímto vítězstvím připočítaly patnáct bodů. Na druhém místě skončily hasičky z Radíkova, které získaly bodů dvanáct. Jejich výsledný čas byl 18,91 sekund.

Třetí místo obsadily ženy z Radkovy Lhoty časem 19,26 sekund a na své konto si připsaly deset bodů. Mezi muži byli nejrychlejší radíkovští, kteří zvítězili časem 17,25 s, a vybojovali dvacet bodů.

Druhá pozice patřila Olšovci (17,92) a třetí Kunovícím (18,05). Do letošního ročníku VC bylo zařazeno celkem čtrnáct soutěží, během kterých se podařilo získat nejvíce bodů ženám z Kunovic a Hlinska.

Oba týmy získaly shodně 118 bodů. O stupni nejvyšším tedy musel rozhodnout počet prvních míst během soutěže, kterých měly Kunovice více. Hlinsko tedy skončilo druhé a třetí byla s 98 body Radkova Lhota. Mezi muži zvítězili sportovci z Olšovce ziskem 220 bodů.

Na druhé pozici se umístil Rychlov (199 b.) a třetí post patří Radíkovu (160 b.). Do boje o body se v průběhu VC zapojilo 19 družstev žen a 31 týmů mužů.

Při konečném hodnocení bylo konstatováno, že sedm celků žen a osm družstev mužů nesplnilo jednu z podmínek pravidel VC - zúčastnit se minimálně osmi soutěží, tudíž nemohly být hodnoceny.

Skutečnost, že součástí pohárovky v Drahotuších bylo i závěrečné vyhodnocení VC OSH Přerov, přilákala na start třicet pět soutěžních družstev, mnoho funkcionářů z řad hasičů, zástupců sponzorů a fanoušků, takže atmosféra byla pro soutěžící velmi příjemná.

Slavnostního předávání cen se zúčastnili a vítězům poblahopřáli Jiří Bakalík - tajemník magistrátu města Přerova, Jaroslav Šindler - velitel stanice HZS v Přerově, Radek Hlavinka - výkonný starosta OSH, Vlastimil Zatloukal - vedoucí okresní odborné rady velitelů při OSH, Ladislav Biskup - hlavní rozhodčí soutěže a Božena Zelová - vedoucí kanceláře starosty OSH.

Příznivci požárního sportu se mohou těšit ještě na pohárové soutěže v Provodovicích (31. srpna) a v Čechách (7. září). Vyvrcholením letošní sportovní sezony pak bude Mistrovství České republiky v požárním sportu ve dnech 19. - 21. září na stadionu Spartaku Přerov.

Antonín Hučín

29.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Přerovští Karel Plášek (vlevo) a Pavel Hanák dovezli zlaté medaile z inline hokejového MS veteránů v italském Bolzanu.
4

Splněné sny se zlatou tečkou. Plášek a Hanák ovládli mistrovství světa

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Bouřka v Přerově shodila strom na auto

Noční bouřka, kterou provázel vítr a liják, měla za následek pády stromů a větví komunikaci.

Strojař přestaví na byty pro seniory. Za 100 milionů

Smutný svědek zašlé slávy Přerovských strojíren - bývalý hotelový dům Strojař - má po letech přešlapování na místě konečně šanci, že se do něj vrátí život.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.