VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valšovický pétanque má za sebou úspěšnou sezonu

Valšovice – Pétanque klub z Valšovic se v sobotu sešel na své valné hromadě, aby zhodnotil loňskou sezonu a seznámil své členy s plánem na rok 2010.

27.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Klub od svého založení neustále roste jak počtem svých členů, tak dosaženými výsledky. O tom, že se tato hra stává na Hranicku populární, svědčí již třiceti členná základna. V České republice se tak Valšovice řadí na třetí místo v počtu členů.

Výsledkově se loňský rok stal nejúspěšnějším v historii klubu. Miloslava Kutá a Petr Tománek se svým druhým místem na mistrovství České republiky dvojic postarali o historicky nejlepší výsledek Valšovického pétanque. Ten ještě potvrdili 11. místem na MČR smíšených dvojic. Šestá příčka Tomáše Kutého a jeho spoluhráčů z Litovle na mezinárodním mistrovství ČR trojic se taktéž řadí mezi vrcholné úspěchy klubu.

Že to nebyla náhoda, ale již vysoká herní kvalita valšovických hráčů, se potvrdilo na MČR ve vyrážení, kde Tomáš Kutý přivezl třetí místo, Jiří Grepl čtvrté a Petr Tománek desáté. Miloslavu Kutou její výsledky vynesly až na 36. místo republikového žebříčku a obdržela tak ocenění „Skokan roku 2009„ od České asociace pétanque klubů a společně se tak stali se synem Tomášem (28. místo) nejlepšími hráči klubu pro rok 2009.

I na turnajích Středoevropského poháru – Centrope, se dalším hráčům klubu Lence Svobodové, Jiřímu Gratclovi a Zbyňkovi Jakešovi podařilo společně s již jmenovanými vybojovat v Praze a Bratislavě 9. – 16. místo. Tím dokázali, že v klubu již vyrostla řada výborných hráčů tohoto sportu.

Na prestižních i regionálních turnajích se k nim přidali i další, a tak se Valšovice staly pravidelnými sběrateli putovních trofejí a výsledků na pomyslných stupních vítězů. Šest prvních, devět druhých a sedm třetích míst na těchto turnajích v celé republice je dostatečným důkazem toho, že klub si již vydobyl své místo mezi špičkovými kluby republiky. I pořadatelstvím domácích turnajů a jiných akcí, tak významně přispěl k propagaci pétanque sportu, ale i Olomouckého kraje a města Hranic.

V klubu se nezapomíná ani na mládež o čemž svědčí vítězství Martina Jakeše v regionální lize juniorů v ročníku 2008/2009. Právě v juniorské kategorii se klub dostává po odchodu úspěšných juniorů mezi dospělé do situace, kdy rád přivítá ve svých řadách nové talenty tohoto sportu. Propagačními akcemi pro školy a pořádáním prázdninového turnaje pro děti a mládež se jim snaží přiblížit kouzlo tohoto sportu a nabídnou jim tak i jinou možnost vyplnění volného času.

Sportovní klub pétanque Hranice VI – Valšovice by chtěl na velmi úspěšný rok 2009 navázat jak výsledkově, tak ve snaze společně s městem Hranice dokončit budování sportovního areálu ve Valšovicích. Dát tak možnost všem strávit příjemné chvíle sportem a nejen „pétangovým“. Současně poděkovat všem svým sponzorům za podporu, bez které by nemohl dosáhnout těchto pěkných výsledků. (zj)

27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velitel 2. armádního sboru se sídlem v Olomouci a šéf ozbrojených složek v krizovém štábu Ústřední povodňové komise Petr Voznica.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

Julie a Emilie Nevrlé, Hranice, narozeny dne 10. července ve Valašském Meziříčí, Julie míra 48 cm, váha 2750 g, Emilie míra 47 cm, váha 2400 g
5

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

Koryto Bečvy v Přerově bude bez vody, kvůli srážce na jezu

Pohled na vyschlé koryto Bečvy se naskytne Přerovanům, kteří si oblíbili procházky k jezu. Povodí Moravy totiž provádí každoroční srážku kvůli plánované údržbě jezu a nadjezí. Voda se začne vypouštět v pátek a práce mají být u konce do 28. července.

Kam vyrazit za letním osvěžením? Tady je přehled koupališť i s cenami

Prázdniny jsou v plném proudu a počasí nám až na krátké výkyvy také přeje. Je proto jasné, že spousta z nás vyrazí i s dětmi na nejbližší koupaliště nebo do přírody, která také nabízí chladivé osvěžení. Zjistili jsme pro vás, kam vyrazit a jaké jsou otevírací doby.

Máslo za padesát? Lidé mažou sádlo

Máslem za padesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba v těchto dnech, nabírá na velikosti. V řadě případů vyhrává vyškvařený tuk z prasat. Nebo také rostlinné náhražky. Právě kvůli ceně.

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení