„Zejména holky příjemně překvapily, favoritkami určitě nebyly. Bylo to po boji, podaly ale výborné výkony," chválil ženskou polovinu týmu nehrající kapitán Prechezy Petr Huťka mladší.

První překvapení se zrodilo hned v úvodu hracího dne.

Ženská jednička Sparty Karolína Plíšková (23. na okruhu WTA) přes vyhraný první set nezvládla souboj s domácí hráčkou Barborou Krejčíkovou (173.). Svěřenkyni Jany Novotné podlehla po setech 6:4, 4:6 a 3:6.

Další bod pro Přerov pak získal Němec Tim Puetz (185. na okruhu ATP), když si poradil se zkušeným Lukášem Dlouhým 6:1 a 7:6.

Poté se v hale přerovského Spartaku utkali Dušan Lojda (379.) za Přerov a Ondřej Krstev za Spartu. První jmenovaný vyhrál hladce 6:2 a 6:2, čímž poslal domácí do vedení 3:0.

Když pak na 4:0 pro Prechezu zvýšila po dalším překvapení Renata Voráčová (169.), byli domácí blízko důležité úvodní výhře. Voráčová zdolala talentovanou Kateřinu Siniakovou (84.) po setech 6:3, 3:6 a 6:3.

Pomyslný hřebíček do rakve Sparty zatloukl Rumun Marius Copil (172.). Pavlu Štaubertovi (1050.) nadělil ve druhém setu kanára a získal pro Přerov pátý postupový bod vítězstvím 7:6 a 6:0. Další dva zápasy už nic neřešily.

K překvapivým výsledkům se zařadila prohra domácí jedničky Jana Lennarda Struffa (59.), který podlehl Markovi Michaličkovi (314.) 6:7, 7:5 a 6:7. Mužskou čtyřhru ovládli přerovští Copil s Lojdou. Sparťany Štauberta s Dlouhým zdolali 7:6 a 6:4.

„Chlapi, až na naši jedničku, všichni vyhráli. Nevím, jestli trošku Struff za rozhodnutého stavu nepolevil a nešetřil síly na zítřek. Každopádně jsme rádi, že jsme vyhráli, zítra půjde o postup, bude to o to psychicky náročnější," odhadoval po utkáních Huťka.

Přerov tak získal cenný první bod vítězstvím 6:1 a přiblížil si finálovou účast. Tu může potvrdit ve středu v souboji s milovickým Miltenem.

Sparta své působení v přerovské skupině uzavře ve čtvrtek také proti Milovicím.

TK Precheza Přerov – TK Sparta Praha 6:1