Reprezentanti devatenácti států, v nichž nejpočetnější byla družstva pořádající země a Ruska, poměřili síly na tratích 200 a 2000 metrů. V sobotu byly od časných ranních hodin na programu závody na 200 metrů.

Souboje jednotlivců hlavně na úzkých kanoích byly poznamenány nepříznivými povětrnostními podmínkami. Řada sportovců vlivem silného větru a velkých vln, místo pádlování, nedobrovolně plavala. Mezi kanoisty byl i zástupce SK Morava Kojetín, Zdeněk Ševčík, který obsadil mezi singl kanoisty druhé místo se ztrátou 0,55 sekundy na vítěze.

Doplatil na příliš nízkou loď, kterou na startovní linii zalily vlny, a tak absolvoval finálovou jízdu se zátěží 15 litrů vody. V sobotním odpoledni se startovalo v hromadných kategoriích.

Zdeněk Ševčík byl v posádce, která na čtyřkánoi zvítězila, a tím získali titul mistrů světa. Nedělní ráno už neprovázelo bouřlivé počasí. V regulérních podmínkách se naplno projevila vysoká trénovanost Ševčíka.

V závodě singl kanoistů na dva kilometry zvítězil systémem start - cíl s náskokem 39 vteřin. Už v minulém roce Zdeněk Ševčík obsadil první místo na mistrovství světa v kanoistickém maratonu na 21 kilometrů.

Letos získal dva tituly mistra světa na krátkých tratích a svoji všestranností potvrdil, že vynikající výsledky se dají dělat bez dotací, mecenášů a sponzorských darů.

Veškeré náklady spojené se sportovní činností si hradí sám a nepotřebuje ani vyhřátou loděnici s teplou vodou, stačí mu pouhý přístavek na uschování lodí. Snad bude svým příkladem inspirovat dnešní mladou generaci.