Přerovští vytrvalci před vstupem do jarní sezony

Přerov - Mezi nejvytrvalejší vytrvalce České republiky je řazen Jiří Březina z SK Přerov, ač věkem mezi veterány, je stále aktivním a výkonným sportovcem.

22.3.2009

Jiří Březina z SK Přerov má na svém kontě již 481 dokončených klasických maratonů.Foto: archiv DENÍK

Dokladem toho je, že ani v zimním období nevynechává závody, a tak už si připsal na své konto 481. maraton na klasické trati. V lednu se zúčastnil pátého ročníku maratonu Memoriálu Jaroslava Dubničky v Ostravě - Třebovicích.

Mezi vytrvalci ČR, Polska a Maďarska zvítězil Marek Procházka z TJ Šumperk časem 2:58:39 hodin a mezi ženami byla nejrychlejší Šárka Krčková z LS Olomouc za 3:59:12 hodin.

Závod se běžel za mrazu na kluzkém zasněženém povrchu, proto byly dosažené časy pomalejší. Jiří Březina z SK Přerov vybojoval v kategorii nad 60 let druhé místo. Z Přerovanů startoval v hlavní kategorii mužů také Karel Hostaša, který uběhl náročnou trať za 4:23:46 hodin.

Poté běžel Březina na netradičním maratonu v Českých Budějovicích na okruhu v podzemních garážích, což představovalo třiašedesátkrát běžet okruh dlouhý 666 metrů a na závěr ještě 195 metrů. Při příjemných patnácti stupních si na velké obrazovce mohl každý kontrolovat, kolik kol má ještě běžet, a své průběžné umístění.

Zvítězil Daniel Orálek zMS Brno za 2:38:23 hod. a mezi ženami Milena Procházková z Trisk České Budějovice v čase 3:07:30. Jiří Březina vybojoval v kategorii nad 70 let druhé místo v čase 4:32:36 hodin.

V půli února běžel přerovský vytrvalec v Prievidzi Chodbový maraton na okruhu ve školních chodbách. Na této netradiční trati zvítězil Daniel Orálek zMS Brno. Jiří Březina z SK Přerov skončil opět druhý v kategorii nad 60 let. Zvládl tak úspěšně svůj již 481. maraton a na další se letos ještě chystá. Mezi vytrvalce veteránských kategorií v ženách patří také Hana Tovaryšová z SK Přerov, která závodí mezi ženami druhé atletické ligy na dráze na tratích tři a pět kilometrů, na nichž v loňské sezoně získala pro SK Přerov řadu cenných bodů.

Úspěšná byla také v silničních a terénních bězích a v mnoha stanula na stupních vítězů. Vyhrála v běhu na devět kilometrů v Nemojanech a na desetikilometrové trati v Brně.

Druhou příčku vybojovala v Olomouci na Běhu výstavištěm Flóry, v Hranicích a v Chropyni na deset a ve Vyškově na sedm kilometrů, a v Tučapech.

(zt)

22.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na náměstí Rasche došlo k poruše, zabarvenou vodu nepijte

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
49

Cyklistu oslnilo slunce a srazil ženu na kole

Nehodu dvou cyklistů musela ve středu v ranních hodinách řešit policie v Lipníku nad Bečvou.

Přerov slaví Kainarovo výročí. Budou se recitovat básně i přepisovat verše

Recitace básní Josefa Kainara, ale i jeho zhudebněné texty nebo štafetové ruční přepisování veršů. Přerov si ve čtvrtek 29. června připomene sto let od narození přerovského rodáka, který je jednou z nejvýraznějších osobností české poezie.

Tenisová akademie: Náhlovský si po dvou minutách zlomil ruku

Po celý týden se umělci poctivě potili pod dohledem trenérů na přerovských tenisových dvorcích. Vyvrcholením tradiční Tenisové akademie Petra Huťky bude závěrečný turnaj, který proběhne v sobotu od 9 hodin.