Ten po třítýdenní pauze způsobené zraněním z Itálie přijel do Přerova hlavně potrénovat a v rámci tréninku si odvezl pohár za druhé místo ve třídě Open.

V obou jízdách i celkově byl první Marek Sukup na kawasaki. Za nimi v nedělním závodě dojel brněnský motokrosař Milan Špičák.

Třídě MX2 dominoval Dominik Hrabský, za ním se o druhé místo rvali Jaroslav Spáčil a Michal Mádr. Úspěšnější byl domácí Spáčil startující za přerovský Festa team – profi nářadí.

Ve veteránech nad 40 let zvítězil v první jízdě Petr Dokoupil z Velkého Týnce a dlouho vedl i ve druhé jízdě. Prasklý řetěz ho ale připravil o zlato a díky tomu zvítězil Dušan Kotrla ze Vsetína, někdejší mistr republiky v enduru, jezdec, který se na motokrosové trati ukázal po čtrnácti letech. Za ním skončili Bronislav Krč a Marcel Malovaný.

Z jezdců našeho regionu se dařilo hranickému Jiřímu Sávovi na čtvrtém místě a Jan Hledík z Lýsek startující za Festa team – profi nářadí byl šestý. Aleš Trnkal obsadil 19. pozici.

V kategorii veterán B zvítězil bývalý reprezentant Miroslav Štaud z Brna před Radkem Capkou a Romanem Malým.

V kategorii nejstarších jezdců (veterán C) bral zlato Bohdan Růžička, druhý skončil Přerovan Petr Koutný a třetí Miroslav Capka.

„Na začátek sezony byl k vidění hodnotný boj. Stinnou stránkou ovšem bylo těžké zranění Josefa Kudláčka v kategorii veterán A a krádež motocyklu z depa,“ poznamenal Josef Hartmann z pořadatelského Autoklubu Přerov-město.

Dalším závodem na rokli bude už tuto sobotu od 13 hodin Mezinárodní mistrovství republiky juniorů v motokrosu, ve kterém uvidíme jezdce ve třídách 65 ccm, 85 ccm, 125 ccm a kategorii čtyřtaktů MX2.