Potřetí králem. Veselý přemohl Delbonise a ovládl Czech Open

Jiří Veselý to dokázal. Po velkém boji s Argentincem Delbonisem se tenista TK AGROFERT Prostějov může radovat ze svého třetího vítězství na prostějovském challangeru. Svého soupeře ve finále přemohl ve třech setech po dvou hodinách a dvaceti minutách.Předchozí dva triumfy si připsal v letech 2014 a 2015.

10.6.2017

V Prostějově proběhlo finále dvouhry turnaje Czech Open, z vítězství se radoval Jiří VeselýFoto: Deník / Heloňa Stanislav

„Je to mimořádný den pro mě. Jsem moc rád, že podařilo vyrovnat rekord Radka Štěpánka a Honzy Hájka," vyprávěl nadšený tenista, který se zařadil mezi tři trojnásobné vítěze turnaje.

Jiří Veselý, hnaný zaplněnými tribunami prostějovského centrkurtu, vstoupil do prvního setu výborně a ve třetí hře vzal Argentinci podání. Brejk ale následně nedokázal potvrdit a od té doby měl navrch Delbonis, který ze stavu 1:3 obrátil na 4:3 s brejkem navrch.

V následné hře se sice Veselému povedl rebrejk, ale za stavu 5:5 český tenista opět o podání přišel a Delbonis šel servírovat na ukončení první sady. To se nakonec Argentinci povedlo a Veselý poprvé na turnaji ztratil set.

I na Veselého ve finále dolehla nervozita.

„Vedl jsem 3:1 a bylo to relativně jednostranné. Ale potom přišel jeden blbý gem a začalo trápení," přiznal český tenista.

Jak končila první sada, tak začala i ta druhá a Veselý v první hře přišel čistou hrou o své podání. Veselému se ale hned následně podařil rebrejk a od té doby domácí hráč dominoval. Výsledkem tak bylo šest gemů v řadě a výhra 6:1 za pouhých 24 minut.

Jasný průběh druhé sady zaskočil i Veselého.

„Když jsem ho brejknul zpátky, najednou byl set zase jednostranný. To bylo trochu překvapení i pro mě," poznamenal 57. hráč žebříčku.

Ve třetí sadě zápas gradoval. Téměř o každý míč se oba tenisté přetahovali v dlouhých výměnách, ale stále se nikomu nedařilo prorazit podání soupeře. Šance přišla až za stavu 5:5, kdy Argentinec začal chybovat a ztratil svůj servis.

Veselý se dostal do vedení 6:5 a šel podávat na vítězství.

Rychle následovalo vedení 40:0 a tři mečboly. První dva využit ještě nedokázal, ale při třetím přišla jeden z nejpohlednějších výměn zápasů. Na jejím konci letěl míček z rakety Delbonise do autu a Veselý se vítězoslavně položil na kurt.

Po nervy drásající koncvce zápase se Veselému hodně ulevilo.

„Ke konci už jsem začínal být negativní. Byl jsem v rozpoložení, že jsem měl problém dostat servis do kurtu. Bylo to nahoru dolů. Za toho stavu 4:4 ale začal dělat chyby a za stavu 5:5 mi dvakrát nebo třikrát pomohl," oddechl si vítěz 24. Czech Open.

Dvouhra, finále: Veselý (2-ČR) – Delbonis (Arg.) 5:7, 6:1, 7:5

ONDŘEJ KAŠLÍK

Autor: Redakce

10.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Řidič se zranil při nehodě, do auta ještě narazil cyklista

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Derby opět ovládl Přerov. Výhru hostů řídil oslavenec Plášek

Derby Přerov umí. I druhé vzájemné utkání Zubrů s prostějovskými Jestřáby přineslo výhru Přerovanů. Ti měli po většinu duelu navrch a nakonec si z Prostějova odvezli tři body za výhru 2:1. U obou gólů Přerova asistoval veterán Plášek, který v den utkání slavil 44. narozeniny.

Lídr ODS Michal Zácha odpovídal ON-LINE

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Nádherné počasí, bezmála pět set fanoušků a hlavně strhující fotbal. Šlágr 11. kola divize E mezi domácím Havířovem a vedoucími Kozlovicemi byl reklamou na čtvrtou nejvyšší soutěž.