Přerovští pólisté měli po prvním turnaji dobrou výchozí pozici a před druhým turnajem, hraným v pražském Podolí, měli šanci postoupit do bojů o medaile, což se jim také podařilo.

Kometa Brno - KVP Přerov 7:8 (3:2, 2:2, 1:2, 1:2)

V prvním utkání změřil KVP síly s letošním nováčkem nejvyšší soutěže Kometou Brno. Přerov se dlouho trápil v koncovce, neproměňoval řadu vyložených šancí a Kometa dlouho držela naději na dobrý výsledek.

Minutu před koncem zápasu si přerovský trenér Gazda vzal oddechový čas a po následném sehraném signálu pojistil výhru KVP kapitán Otáhal.

Branky: J. Otáhal 5, F. Mazánik 2, Přikryl 1.

Vzhledem k tomu, že Slávia Praha nedokázala porazit Strakonice a v derby podlehla i Steppu Praha, si přerovští hráči zajistili výhrou nad Kometou v předstihu postup do semifinále poháru. Utkání proti Steppu Praha v základní skupině už na tom nemohlo nic změnit.

Stepp Praha - KVP Přerov 16:10 (7:2, 1:4, 3:1, 5:3)

Soupeř měl raketový vstup do zápasu a po první čtvrtině vedl už 7:2. Přerov dokázal zlepšenou hrou snížit na 6:8, ale zkušený domácí tým si dokázal vedení uhlídat.

Branky: Přikryl 3, J. Otáhal a Gazda 2, M. Mazánik, Jurčík a Hrabina 1.

Semifinále

Fezko Strakonice KVP Přerov 16:7 (4:2, 3:2, 5:2, 4:1)

V polovině zápasu byl stav 4:7, ale třetí čtvrtina patřila Strakonicím, které tak rozhodly o svém vítězství. Přerov v tomto zápase doplatil na marodku svého kádru a proti kompletní sestavě Jihočechů se dalo těžko pomýšlet na lepší výsledek.

Trenér Gazda navíc v tomto zápase šetřil z utkání proti Steppu zraněného kapitána Otáhala.

Branky: M. Mazánik a Hrabina 2, F. Mazánik, Jurčík a Gazda 1.

O 3. místo

Za necelou hodinu po náročném semifinále nastoupil Přerov v sestavě již se svým kapitánem do zápasu o 3. místo proti překvapení Poháru SK Děčín. Děčín v semifinále nepříjemně potrápil Stepp, který o své výhře 12:6 rozhodl až v poslední čtvrtině utkání.

SK Děčín - KVP Přerov 5:21 (1:6, 1:3, 2:5, 1:7)

Hráči KVP proti Děčínu od úvodního hvizdu jasně dominovali. Z dobře zabezpečené obrany přecházeli do rychlých protiútoku a obrana Děčína si s aktivním pohybem přerovských hráčů nedokázala poradit.

Branky: Otáhal 7, Jurčík, Hrabina a F. Mazánik 3, M. Mazánik a Gazda 2, Přikryl 1. Sestava KVP: Ludvík - M. Mazánik, F. Mazánik, Hrabina, G. Gazda, Jurčík, Přikryl, Otáhal.

Pohárová vystoupení zhodnotil přerovský trenér Petr Gazda: „Náš tým se svoji hrou opírá o dobře pracující obranu, která svým aktivním napadáním a rozmístěním hráčů splňuje mé požadavky.“

„Trochu mě mrzí jen smůla v koncovce, protože svou hrou jsme si vytvořili hodně dobrých šancí, ale chtělo to trochu toho štěstí. Přesto 17 gólů nejsilnějším týmům v ČR je slušný výsledek. Na tomto turnaji odvedli všichni hráči velmi dobrý výkon a za zápasy, které odehráli téměř bez střídání, bych jim chtěl poděkovat.“

Vítězem Českého poháru se stal Stepp Praha, který ve finále porazil Strakonice 9:8. Tato první dvě družstva se utkají v Česko-slovenském finále s prvními dvěma celky Slovenského poháru Akademik Košice a ČH Hornets Košice.