KVP Přerov - Stepp Praha 9:10 (9:6)

V důležitých utkáních o play-off se musel domácí tým obejít bez zraněného Komínka, R. Otáhala, nejlepšího dorosteneckého střelce Mária Mazánika, a proti Steppu nemohl nastoupit centr Chromčík. Základní sestavu tak ze zkušených hráčů tvořili J. Otáhal, Přikryl a gólman Ludvík. Trenér Gazda tak dal větší prostor mladým dorostencům, a ti předvedli velmi dobrý výkon.

Začátek střetnutí proti vicemistrovi domácí hráči zaspali a úvodní čtvrtina skončila 5:2 pro Stepp. Ve druhé části Přerov utkání otočil sérií sedmi gólů. Hosté se ocitli pod tlakem a nedokázali se v útoku výrazně prosadit.

V poločase tak přerovští vedli o tři branky. Po změně stran vyhrál první osmiminutovku Stepp o jednu branku, rozhodující však byla závěrečná čtvrtina, v níž Přerov nedokázal využít ani jednu ze čtyř přesilových her. Naopak zkušenější soupeř své početní výhody zužitkoval a se štěstím otočil na konečných 10:9.

Branky: Snášil a F. Mazánik 2, J. Otáhal, Přikryl, Hrabina, Jurčík, Gazda.

Pro dobře hrající domácí tým to byla nezasloužená prohra, která rozhodla o tom, že v další fázi sezony, bez ohledu na následující zápasy základní části, bude Přerov hrát o páté až osmé místo.

KVP Přerov - Slávia Praha 7:15 (3:9)

Slávia Praha letos odvádí dobré výsledky a má finálové ambice. Úvodní čtvrtina, kterou vyhráli hosté 4:3, naznačila, že bude padat hodně gólů. Následující část hry zcela ovládl soupeř a rozhodl o svém vítězství.

V poločase tak byl stav 9:3 pro pólisty z hlavního města. Přerov se trápil v přesilových hrách, a to bylo pro vývoj utkání rozhodující. Aktivní hrou si dokázal vynutit řadu vyloučení, ale bez gólového efektu. Navíc Slávii výborně zachytal reprezentační gólman Preininger. Branky: Snášil 4, Chromčík 2, Hrabina.

Obě utkání zhodnotil přerovský hráč Petr Přikryl: „Budujeme nový tým a naší hlavní prioritou je, aby mladí hráči hráli co nejvíce a sbírali potřebné zkušenosti i v důležitých zápasech. I přesto náš mladý tým v rozhodujícím zápase proti Steppu Praha odvedl dobrý výkon. Hráče je třeba pochválit za bojovnost a nasazení. Zápas jsme měli vyhrát. Bohužel jsme zaplatili daň za nezkušenost a neefektivitu v přesilových hrách. Porážka v tomto utkání nám zavřela dveře do play-off a další zápasy základní části na tom již nemohou nic změnit.“

„V další fázi soutěže budeme hrát ve skupině o páté až osmé místo, kde chceme předvést co nejlepší výsledky a sbírat další zápasové zkušenosti.“

V posledním dvoukole základní části přivítá KVP doma Spolchemii Ústí nad Labem a Slávii Hradec Králové. Pak ve skupině o páté až osmé místo bude hrát proti UP Olomouc, KVS Plzeň a Slávii Hradec Králové.