Moderní gymnastky vybojovaly čtyři postupová místa na MČR

Přerov – Moderní gymnastky TJ Spartak Přerov, závodnice volného programu, absolvovaly další sérii soutěží. Reprezentovaly oddíl a město na mezinárodních závodech v Bělehradu, Ostravě a Nitře, na pohárových soutěžích ve Vyškově a v Praze. Navíc jejich výsledky na přeborech Severomoravské oblasti rozhodly o účasti na vrcholných domácích soutěžích, kde budou bojovat Magdaléna Uvírová, Michaela Šlosarová, Eliška Opletalová a Tereza Havierniková.

25.5.2012

Přerovské moderní gymnastky. Ilustrační fotoFoto: Archiv: TJ Spartak Přerov

Ročníky 2004 se prezentují na závodní ploše v kategorii naděje nejmladší se sestavou bez náčiní. Na medailová umístění zatím nedosáhly. Soutěžily ve Vyškově, Ostravě a na oblastních přeborech. Kristýna Dostálová vybojovala 24., 11. a 5. místo, Kateřina Vařáková 11., 9. a 4. místo.

Sestavy bez náčiní, se švihadlem a obručí mají na programu naděje mladší. Kompletní trojboj předvedly závodnice v Ostravě a na oblastním přeboru, bez náčiní a s obručí na soutěži v Bělehradu. Měsíční tréninková pauza zaviněná zraněním se odrazila na výkonech i umístění Sáry Zbožínkové (12., 7., 8.). Johanka Kučerová má na svém kontě 11., 8. a 6. příčku.

První sezonu v kadetkách mladších absolvuje Magdaléna Uvírová. Jedenáctá skončila v Nitře a v Ostravě, na oblasti obsadila celkovou pátou pozici (druhá v sestavě s obručí) a čeká ji premiérové vystoupení na mistrovství republiky.

Silné ročníky 1997 a 1998 se sešly letos v kadetkách starších. Závodnice předvádějí své umění se sestavou s míčem, obručí a stuhou. Pěkným projevem s výrazem se prezentuje na koberci Eliška Opletalová. Na svém kontě má bronz z Vyškova, čtvrté místo z Ostravy a stříbro získala na oblastním přeboru. Mladší ročník v této kategorii zastupuje Michaela Šlosarová. Stříbro v Nitře, bronz z Ostravy a titul oblastní přebornice jsou posledními výsledky ze soutěží. Stále je však na čem pracovat. Obě se už připravují na republikový šampionát.

Sedmnáctiletá Tereza Havierniková soutěží v kategorii dorostenek. Tréninkový výpadek je na výkonech znát, pátá skončila v Praze, sedmá v Ostravě a druhá na oblasti.

Autor: IVA OTÁHALOVÁ

Autor: Redakce

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) proti Kralicím na Hané
28

Šťastná výhra. Želatovice si připsaly první tři body

Na Helfštýně začalo v sobotu odpoledne Kovářské fórum. Po celý týden bude vznikat pod rukama ukrajinského uměleckého kováře Ilji Popiuka a jeho pomocníků artefakt, který se stane součástí hradní expozice. Autor získal za své exponáty, vystavené během mezi
10

OBRAZEM: Na Helfštýně začalo Kovářské fórum

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Do pasáže zatéká, lidé mají obavu o bezpečnost

/FOTOGALERIE/ Velká pasáž byla ve třicátých letech minulého století chloubou Přerova, a kdo v ní měl obchod, mohl mluvit o štěstí. Někdejší výkladní skříň města dnes ale odpuzuje svým vzhledem.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.